Автор Тема: Майстор на карбуратори в София  (Прочетена 11525 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 16, 2012, 16:41:55
Прочетена 11525 пъти

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Здравейте,
Нов съм и нямам класическа кола по ред причини. Обаче съм фен на старата школа. По настоящем карам кола с дуал карб, хоризонтални.
Като ги сложиш на колата и се оказа, че тампоните са заминали. Реших да споделя с вас как ги излекувах преди година и половина и не са мръднали, а колата е  ежедневка и то с газова уредба.
Та тампоните бяха заминали и в Хонда ми казаха 150 кинта единия и тъкмо се бях отчаял и един дупнишки карбаджия ме светна.
Купих си "самовулканизираща се лента бишоп" и с майсторчето ми ги умотахме според упътването/ опъва се бишопа до посиняване и се мота на дебело/. Сложихме ги обратно и не са мръднали повече  8)) 
Пиша ви това решение, тъй като 80% от колите са карбуратори и това решение може да е полезно на някой.

« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 19:19:59 от dido1903 »

Март 10, 2012, 16:25:58
Отговор #1

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Колата ти да не би случайно да е Прелюд с Б20А4 мотор и 109 конски сили с два карбуратора КЕЙХИН?
Преди години имах такава.
От към главата отрязахме 2 фланеца, заварихме им тръби напред и с едни хубави гумени съединения закрепихме нещата
.
Ако колата ти е такава с квадратния въздушен филтър - пиши. Имам един филтър малко ползван, който ми е за
подаряване, а и също няколко хубави качествени кабели за свещи!

Март 18, 2012, 22:08:42
Отговор #2

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Не,
Колата е д13б2, EG3  с дуал карб от д14а1  8))
Тампоните още са перфе. Подготвил съм и още едни за всеки случай. Така съм ги скрил, че и аз не знам къде са. Знам само, че са като нови и са намазани с нещо мазно/сигурно глицерин/.  O0

Декември 16, 2012, 22:11:52
Отговор #3

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Здравейте колеги,
Имам проблем с хондата. 92г е, но е с 2 карбуратора Кейхин. Хоризонтални. С газова уредба...
До скоро нямах проблеми с колата. Сега обаче почна да ми замръзва изпарителя като никога. И се налага да паля на бензин. С подаване на смукач при мотора пали със зор. Днес си сложих жилото, но дори и топла пали от 4-5 завъртания. Утре ако не запали нормално ми трябва някой с познания да я погледне. Почистени са от боклуците от газта и като запали си работи много приятно и безпроблемно.

Има ли някой от вас по София или района да разбира от карбове ? Тук в Перник нямам доверие почти на никой да ги пипа, а механика ми от настройки не разбира  :(

Декември 16, 2012, 22:25:20
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Търси Краси Рангелов - 0896 87 28 33.  :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 17, 2012, 09:35:57
Отговор #5

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Или Наско карбуратора - пиши в Гугъл "Златен Меркурий"
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Декември 17, 2012, 12:43:12
Отговор #6

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Да, Златен меркурий - само плюсове мога да дам.

Декември 17, 2012, 16:54:01
Отговор #7

Неактивен burd

  • Публикации: 49
С тоя от Златен меркурий съм комуникирал от преди.
Човека обаче тогава ми каза, че няма как да ми намери за тях ремонтен комплект. 
Иначе колата ми прави интересен номер.
Карбовете са хоризонтални. Оставям я на бензин. Стои една вечер. Отивам сутринта. Дърпам си докрай смукача/ топла държи 2800об/ на това положение. После въртя ключа. Помпата е външна и си ги храни и си се пуска когато трябва.
Та вътря да паля и греда. Правя 3 опита по 4-5 завъртания. Помпата не индикира, че пълни/ чува се в купето като работи/. Минавам на газ. Впръсквам за 2 сек и пали , ако не е замръзнал изпарителя от раз. И си работи на смукач. Обърна ли на бензин си работи на него...
Гледахме ги, чудихме се, чистихме ги/ на 6мес го правя 2рото заради газовата/. Бензин има около 4-5 л в резервоара...
Обаче къде и защо изчезва горивото е мистерията. Като е била на газ и на място я обърна, харчи газта и си минава сама на бензин. Ако не е карана на бензин няколко дни, щом ги напълни паля от 4 завъртания, отработва 2-3 сек и работи идеално. Сега я оставих на неутрално положение и довечера ще я пробвам на бензин. Ако не стане и нямате идея какво може да е, отива на доктор до няколко дни, ако запали  :(

Декември 17, 2012, 19:39:06
Отговор #8

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Мистерията вече е с пълна сила...
Оставих преди 5 часа колата на неутрал. Сега слязох. 1гр е на вън, колата е лед студена. Минах на бензин, помпата напълни карбовете, дръпнах смукача и запали от 2рото въртене   ::)
Сега пак я оставих на неутрал и утре ще пробвам пак...
Адската мистерия  :(

Декември 18, 2012, 20:10:42
Отговор #9

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Мистерията продължи днес сутринта.
От неутрал я пуснах на бензин, напълни карбовете. 2 опита и накрая на газ запали от 1/4 оборот  :(
Началото на 2013 ще се ходи на майстор. Всички около мен са тотално озадачени от какво е, а до тогава- ще се пали с топла вода ако трябва...