Общи форуми > Общ технически

Майстор на карбуратори в София

(1/5) > >>

burd:
Здравейте,
Нов съм и нямам класическа кола по ред причини. Обаче съм фен на старата школа. По настоящем карам кола с дуал карб, хоризонтални.
Като ги сложиш на колата и се оказа, че тампоните са заминали. Реших да споделя с вас как ги излекувах преди година и половина и не са мръднали, а колата е  ежедневка и то с газова уредба.
Та тампоните бяха заминали и в Хонда ми казаха 150 кинта единия и тъкмо се бях отчаял и един дупнишки карбаджия ме светна.
Купих си "самовулканизираща се лента бишоп" и с майсторчето ми ги умотахме според упътването/ опъва се бишопа до посиняване и се мота на дебело/. Сложихме ги обратно и не са мръднали повече  8)) 
Пиша ви това решение, тъй като 80% от колите са карбуратори и това решение може да е полезно на някой.

iltcho:
Колата ти да не би случайно да е Прелюд с Б20А4 мотор и 109 конски сили с два карбуратора КЕЙХИН?
Преди години имах такава.
От към главата отрязахме 2 фланеца, заварихме им тръби напред и с едни хубави гумени съединения закрепихме нещата
.
Ако колата ти е такава с квадратния въздушен филтър - пиши. Имам един филтър малко ползван, който ми е за
подаряване, а и също няколко хубави качествени кабели за свещи!

burd:
Не,
Колата е д13б2, EG3  с дуал карб от д14а1  8))
Тампоните още са перфе. Подготвил съм и още едни за всеки случай. Така съм ги скрил, че и аз не знам къде са. Знам само, че са като нови и са намазани с нещо мазно/сигурно глицерин/.  O0

burd:
Здравейте колеги,
Имам проблем с хондата. 92г е, но е с 2 карбуратора Кейхин. Хоризонтални. С газова уредба...
До скоро нямах проблеми с колата. Сега обаче почна да ми замръзва изпарителя като никога. И се налага да паля на бензин. С подаване на смукач при мотора пали със зор. Днес си сложих жилото, но дори и топла пали от 4-5 завъртания. Утре ако не запали нормално ми трябва някой с познания да я погледне. Почистени са от боклуците от газта и като запали си работи много приятно и безпроблемно.

Има ли някой от вас по София или района да разбира от карбове ? Тук в Перник нямам доверие почти на никой да ги пипа, а механика ми от настройки не разбира  :(

fulcrum:
Търси Краси Рангелов - 0896 87 28 33.  :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия