Автор Тема: Майстор на карбуратори в София  (Прочетена 11527 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 15, 2014, 18:01:26
Отговор #10

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Здравейте,
Занимавам се с една Хонда сивик. Колата я взе жена ми да се учи да кара, после попадна в мен, австрийка е и от към купе е грозновата, но само до там. Ползвам си я за фън дейли. Колата е 94та, но е с инсталиран дуал карб от Д14а1. Сменен е и разпределителния вал с такъв от д15б2, изпускателя  е друг, 4-2-1, генерация е пусната... Колата се кара на газ по финансови причини предимно.
Последното, което искам да направя е да се сложат тромпети. Купих и наскоро панелен спортен филтър на КН и колата  се чувства чудесно . Проблема е, че и да видя някой чертеж за тромпет, аз мога само да го монтирам готовия и то с подходящите болчета и до там.


Май 15, 2014, 18:46:23
Отговор #11

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Mного е изписано тука:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,659.0.html
Но и аз съм бос по конструирането им.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 15, 2014, 19:56:58
Отговор #12

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Това съм го чел. Надали има тема за карбове из форумите, където да не съм я прочел.
Като цяло колата е нискобюджетна кола за забавление. Търся някой да асистира за изработката на тромпетите на добра цена.

Май 19, 2014, 10:06:26
Отговор #13

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Ти във кутията нямаш много място за дълги тромпетки по сайтове съм гледал че ги правят 25 , 30мм. дълги ,  за изработка си купи плътен алумин поне фи 50мм малко снимки при някои стругар да ти ги прави конус на фунията 5.5 градуса и после завършваш с голям ер . Едва ли ще ти легне по малко от 70 80 лв. а резултат на дали ще усетиш . Друг варянт  е да търсиш тромпетки от пистов мотоциклет

Септември 24, 2014, 17:20:21
Отговор #14

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Здравейте колеги. Дълго търсех  из "най-добрата търсачка" в интернет сервиз, който да предлага тази услуга- почистване на автомобилни карбуратори с ултразвуков разтвор във вана, но не намерих нищо. Някой от вас знае ли къде в столичния град има сервизи предлагащи тази услуга?  Техните координати (телефони, адреси и тн. ) и евентуално някакви цени? Също бих желал да чуя и вашето мнение ако сте ползвали техните услуги-дали са читави и ще свършат работата както трябва, или само ще вземат пари...

Поздрави
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Септември 24, 2014, 23:24:56
Отговор #15

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Господа модератори, защо ми преместихте темата? В тази тема не намерих никаква информация за търсената услуга. По този начин много малко хора, които вероятно могат да имат информацията, която търся ще забележат въпроса ми!А и не търся човек, който да ремонтира карбуратора, а сервиз с ултразвукова вана! Според мен  проблемът ми по нищо не е свързан  с естеството на темата, в която ми преместиха поста и бъдещи коментари в нея само ще я разводнят. Защо се местят постове и теми без да се питат потребителите на форума дали са съгласни?
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Януари 06, 2015, 23:27:13
Отговор #16

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Или Наско карбуратора - пиши в Гугъл "Златен Меркурий"
от златен меркурий аз лично не съм доволен. ходил съм там няколко пъти. ходих, защото много хора ми го препоръчаха като майстор. тъй като не разбирам нищо реших, че наистина фирмата е добра. но накрая разбрах от опит, че не струва. взеха ми наистина много пари...и нищо не направиха (айде да бяха свършили работа хелал да им е). карбураторите по които работеха и колите ми бяха много по зле от колкото преди. според мен този сервиз просто има добър ПР и последователно добра реклама в обществото.
не обичам да си играя с хляба на хората, но след като те си играха с моя, реших да си кажа и аз мнението по въпроса.
никога повече не бих отишъл там.
(п/с: пак казвам, това си е моето лично мнение)

Януари 07, 2015, 12:40:46
Отговор #17

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Много добър карбураторджия в София е бат' Миро, сервиза му се намира на Сливница близо до Шел-а. Занимава се и специално с ретро коли - има 2 Опела и 1 Буик - 0887 525 513, Мирослав.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 07, 2015, 17:00:07
Отговор #18

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Много добър карбураторджия в София е бат' Миро, сервиза му се намира на Сливница близо до Шел-а. Занимава се и специално с ретро коли - има 2 Опела и 1 Буик - 0887 525 513, Мирослав.
на мен точно бат Миро ми свърши работа. Доволен съм от работата която свърши.

Септември 18, 2019, 00:00:24
Отговор #19

Неактивен nasko

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
от златен меркурий аз лично не съм доволен. ходил съм там няколко пъти. ходих, защото много хора ми го препоръчаха като майстор. тъй като не разбирам нищо реших, че наистина фирмата е добра. но накрая разбрах от опит, че не струва. взеха ми наистина много пари...и нищо не направиха (айде да бяха свършили работа хелал да им е). карбураторите по които работеха и колите ми бяха много по зле от колкото преди. според мен този сервиз просто има добър ПР и последователно добра реклама в обществото.
не обичам да си играя с хляба на хората, но след като те си играха с моя, реших да си кажа и аз мнението по въпроса.
никога повече не бих отишъл там.
(п/с: пак казвам, това си е моето лично мнение)

Колега по всички форуми пишеш едно и също. Защо си ходил много пъти като не са ти оправили колата и си недоволен? И проблема е в ремонта или в парите, които са ти взели?