Автор Тема: Продавам части и аксесоари за американски коли.  (Прочетена 11794 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 19, 2012, 12:44:25
Прочетена 11794 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Докато си ровех в гаража и мазето за разни списдсания, открих и интересни неща от някои мои бивши коли.
Поствам ги по ред на цена.

1. Оригинални ГМ лети джанти за Понтиак Файърбърд/ТрансАм от 3-та генерация, модели 1982-1992.
Стават и за Камаро, както и за Файърбърди  от 2-ра и 4-та Ген, и за всички ГМ фул сайзове коли.
Стават и на повечето БМВ пета и седма серия модели.
На вид са от по-интересния вдлъбнат на вътре така наречен турбинен модел.
Полиран алуминии са като повърхност от лицевата страна, с контрастно боядисани с мишосив металик, турбинни шлици.
Капачки с тях няма, ама те са евтини, дори и нови да се поръчат от Америка, защото са пластмасови, и стават и от други ГМ модели.
Нямат никакви изкривявания джантите, и са само с минимални драскотини, подбитости и оксидация, нормална за възрастта им.

Те бяха фабрично сложени на моя бивш червен ТрансАм.
АМА АЗ ПОЧТИ ВЕДНАГА СЛЕД КАТО ГО ВЗЕХ ТРАНСАМа ми, му КУПИХ ДОПъЛНИТЕЛНО ОРИГинални СПИЦОВИДНИ ЗЛАТИсТи ГТА модел ковани ДЖАНТИ, И ГО КАРАХ С ТЯХ.
ТАкА ЧЕ ТЕЗИ джанти, при мен поне, въобще не са карани.
На размери са с диаметър 15 цола, и ширина 7 дюима. Или 15х7.
Предназначени са за гуми от 205 до 255 мм ширина.
На цена ще са 300 лв общо за 4-те броя.

2. Оригинален ГМ спойлер за ТрансАм/Формула версии на Файърбърд 3 ген.
Става и за всички Камаро версии на 3-та генерация.
В много добро състояние, без пукнатини или липси на присъединителни елементи.
Изглежда провиснал защото е от мека пластмаса правен.
Заема си формата, като се сложи на рамката на задния хеч на колата.
Върви комплект с него и третия стоп сигнал, дето е между спойлера и металната рамка на хеча на Файърбърда закрепен.
Спойлера ще е на цена от 120 лв, заедно с третия стоп.

А ако се купят общо спойлера и комплекта джанти, ще има яко намаление.
Вместо 420 лв, цената им общо ще все едно като за джантите, само 300 лв общо за всичките неща. ;D

3. Третото нещо което продавам, са тези ориг подглавници от 1985-86 Форд Мустанг СВТ.
Те са са от и за Рекаро седалки, и стават на всички Фордове от 80-те, оборудвани с фабрични Рекаро столове, като Ескорт РС турбо, Сиера ХР4, и Форд Капри 3.
Както биха паснали и на други коли от онази епоха, с фабр. Рекаро седалки, като Волво 240 турбо, на Ауди разни версии на ръбестите 80-90 куатро, и разбира се, на Алфа 1982-86 ГТВ. :)

Или пък вероятно биха станали и на разни други коли, които имат сходно разстояние за шлиците на двете монтажни пръчки.
В отлично състояние са, нямат никакви драскотини по кожените рамки, или скъсваници по мрежичките.
ЦенаТА ИМ ЩЕ БъДЕ ОТ ПО 30 КИНТА ЗА ПОДГЛаВНИК, а ако някой ги иска комплект, ще са общо 50 лв за двата.

Пардон за смяната на буквите на шрифта, ама в момента нещо ми се сбъгна клавиатурата.
Тел за огледи и контакти: 0898-644162, Людмил.

Февруари 19, 2012, 12:51:20
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето и снимка на пълната дължина на пръчките на подглавниците.
А и да добавя, че има излишни и разни части за Делка за 2,5 литров Тех 4 мотор на ГМ, както и за 5.0 и 5,7 литрови осмаци.
Капачките за Делка, някои от тях почти нови, ще са по 20 кинта на парче, а палците- по 10 лв на брой.
при интерес ще ги снима и постна частите.

А чисто нови имам комплект кормилни щанги с ябълковидни болтове, 4 броя /2 за лява, 2 за дясна страна, то те са идентични де/, за Файрбърд и Камаро 4-та ген.
Те ще са по 40 лв на брой за щангичка/ябълковиден болт. :)
Или с намалението ако се вземат по комплект на страна, общо на страна, вместо за 80, за по 60 лв общо, за 2 бр щангички/Ябълковидни болтове.

Март 07, 2012, 23:18:19
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Само да вметна, че спойлера и джантите, и там другите части и аксесоари дето съм постнал, ги разменям и за някакви други джанти или аксесоари, или части от американски коли, по преценка.
Така че предлагайте.  :D
Имам и още 3 броя здрави греди с лок механизми и дръжки, за тарга покриви на Шеви Камаро и Понтиак Файрбърд 3-та генерация.

Тия дни ще ги снимам, и ако на някой фен му трябват, ще им измисля една умерена цена.
Мисля че имах 2 лява страна греди, и една дясна.
Гредите са без стъклата естествено по тях, те са позачупении, или липсват.
Но такива стъкла за тях, сега отн лесно и евтино ги правят по всичките специализирани за автостъкла места.
« Последна редакция: Март 07, 2012, 23:25:13 от USfan »

Април 11, 2012, 20:49:20
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Айде днеска на сергията вадя един комплект идеални фарове за Файърбърд 3-та генерация.   
Свалени бяха от един неудрян отпред, и малко каран, Бургаски бордо металик ТрансАм ГТА версия, при нашия колега Стоян.   

Покрай придобиването ми на моя бивш ТрансАм обратно, се наложи като част от сделката заедно с колата, да си ги платя и тях, и то на доста висока цена.   
Но няма да ми трябват, моите са си идеални на Транса, така че тези са за продаване.
Доста са редки за намиране в здрав вид такива фарове за 3-та генерация птици. И в Америка и в Германия трудно се намират по моргите, и не са евтини.
А у нас, вероятно това е единствения чифт такива фарове, за продаване сега.

Цената им ще 300 лв общо за двата фара, с всички бъзикни, мотори и рамки по тях.
Самите стъкла-крушки ги няма, но те са евтин консуматив, има ги по Скорпиона и другаде.
Та, като писах, фаровете са пълен комплект с техните си кутии с капацис цвета на колата, моторчетата, корпусите за закрепване към бодито, и пластмасовите странични кутии.

Абс здраво е всичко по тях, вкл и самите корпуси на фаровете са ОК, и електромоторите работят, и най-вече здрави и без пукнатини са алуминиевите корпуси за закрепване към предната греда на колата.
Тези корпуси дори и при лек удар се чупвт, и е трудно да се намерят фарове с такива абс здрави рамки като тези.
За оглед, намират се в гаража ми, близо до басейна Мадара.
Тел за контакти-  0898-644162, Людмил.

Юни 19, 2012, 17:43:14
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко да ъпдейтнем темата с фаровете за Понтиак Файърбърд.   :)
Предвид че един колега днес купи от мен моторче от един останал друг разглобен фар, се сетих, че този чифт с двата фара, може и да се продава като отделни фарове.  ;)
Тогава цената ще е съответно, на един фар комплект, ляв или десен, включващ корпуса на фара, основната рамка за към каросерията, и електромотора, 150 лв.

Съответно би могло да се вземе и в разглобен вид фара, на 2 отделни големи елемента.
А именно- алуминиевия корпус на 1 бр. фар, заедно с алуминиевата прикрепваща рамка за каросерията, отделно ще е 100 лв на цена.
А от него, само отделно електромотора, ще е на цена само 50 лв за 1 брой.  :)

Ето някои снимки как всъщност изглежда свалено моторче за фар на Понтиак Файърбърд 3 генерация.
Този конкретния сниман електромотор, е за фара от шофйорската страна разположен.
Това си личи и по надписа, след цифрите за фабричния код- ЛН. 
ЛН за лефт хенд, лява ръка.















Март 03, 2013, 16:56:55
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко да обновим темата с този Хай-фи касетофон.  :)
Това е оригинален Делко касетофон, комбиниран с еколайзер, слаган на някои ГМ коли от горен среден и висш клас, през 80-те и 90-те години.
Работи, в добро състояние е, и се комбинира към Делко радио, или въобще към всякакво налично радио/СД.

Аз лично си го свалих, за да си сложа радио със СД, от бившия Олдсмобил Торонадо, който имаше разделени два компонента на фабричната  му стерео система.
Там имаше радио с усилвател от една страна в отделен блок, и този касетофон в друг блок.
Както се вижда, блока е оборудван с типичния за 80-те, както писах, 5 канален еколайзер, плюс копче за Хром диоксид касетки, както и модерната за тогава Долби саунд система.  :))
Няма да ми трябва, затова ще се продава, на цена това чудо ще е само 30 лв.

Повечето от по-рано качените УС части също седят, та при интерес към тях, питайте за подробности, ще ви обясня.  :D













Май 30, 2013, 12:33:14
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
За да освежим темата, към другите части, добавям за продаване и този фар комплект за Понтиак Ф-бърд 3-та Ген. лифта от 1991-92 година.  :)
Самия корпус на фара, и електромотора са в отлично състояние, корпуса е окомплектован и с работеща фар-крушка.
Счупен е обаче другия корпус, който свързва вдигащия се фар с електромотора.
Въпреки това, може да се ползват в този си вид и да се поставят, и да функционира целия комплект без проблеми.
Бяха свалени от кола работещи добре, с това счупване на този корпус.
Разположението на електромоторите в зависимост дали са за шофйорска и пасажерска страна, си личи по означението- ЛН, и РН.
Съответно- лефт хенд, райт хенд. Този е- ЛН.

Като цяло цената на комплекта ще е 120 лв.
А поотделно само корпуса на фара с крушката, или пък електромотора /който става и за 4-та Ген птици/, ще са по 60 лв.








Ноември 13, 2015, 13:27:37
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко да обновим темата с нещо интересно и за американски нютаймери.
За продаване ще са тези лети джанти от 1-я лифт на 5 Ген. Мустанг /2005-2009/.
Оригинален така нар. Булит модел са, и бяха фабрично поставени, и съотв. сега свалени, от черния Мустанг на снимката- 2009 модел 45 Анивърсари Ве-8 Мустанг купе.
Тия джанти са фабрично направени в два отенъка, с малко по-тъмносив цвят са боядисани петолъчките, а само полирани сребристи са бордовете.

Колата беше минала пробег само под 40000 мили при свалянето на джантите през лятото, така че не са много карани, нито имат осезаеми забележки, с изкл. само на една неголяма външна драскотина на една от тях.
Окомплектовани са сега със 4 броя добри зимни гуми Континентал Уинтър Контакт 215/55-17", карани само една зима, миналия зимен сезон.
Комплекта от 4 джанти ще е на цена кръгло 1000 лева, като вътре влизат и четирите поставени зимни гуми бонус. За който не иска гумите, без тях цената на комплекта джанти пак ще е същата.  :))

Вида на тези джанти е интересен и с това, че репликира тоя модел ЛДЖ от 60-те години на Американ Рейсинг, популяризиран от филма Булит от 1968 година, където те са сложени на Мустанга ГТ390 на Стив Маккуин.
А в по ново време 17" версия на тия джанти Форд слагат на моделите СЛТ Кобра от 2003-2004 година, и на версиите от 2001 до 2004- Мач1, Булит и 40 Анивърсари.
Като диаметър на отворите на болтовите растояния, тези джанти стават и за лифта на 5 Ген, моделите от 2010 до 2014.  Не стават за съжаление за 3 и 4 Ген. /поне не за 1-я лифт на 4 Ген. от 1994-1998/, иначе щях да ги запазя.
Джантите са в сервиз близо до район Владая в София, за оглед звънете ми на тел: 0898-631676.










Април 19, 2019, 10:54:14
Отговор #8

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Вуйче, тя тази тема е на 5 години, но ако пазиш подглавниците от първия пост ги искам !
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Април 19, 2019, 17:32:43
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Людмил ми е името.
В амер. клуб, а и навсякъде другаде, тая практика на прякори и фамилиарни обръщения, поне спрямо мен вече отдавна съм я отстранил.
Който желае да общуваме, вкл. и писмено, и да му обръщам внимание, като вече задължително условие, което е и разбираемо, да ползва името ми, или айде, може и там негови вариации...
Чичовци, лелинчовци и прочее роднини, така или иначе тук в тоя форум аз нямам.

За мрежовидните подглавници, ще видим. Стоят ми иначе в непокътнато състояние.
Разбира се, в случая си е приложимо, както казват и немците- Wer zu spat kommt, den bestraft das Leben!

Описаната цена на пакета от 2 подглавника си е била за едно време, и тоя и размер е вече неактуален.
И без това си ги харесвам, а и oще повече, че купих в по-следв. година към тях и седалки от Мустанг Фокси 3 Ген 2.3 турбо /само че са бежови, а не сиви на цвят/, така че имам и пълен комплект със седалките.

Огледах ги естествено сега по търсачките, цените им по света са отдавна други, не като в 2012 година.
Ще видим каква актуална цена ще им измисля. Вижда се, че не съм ъпвал обявата от февруари 2012 год, така че няма зор.
Е, винаги може да се дадат на някой интересен за мен бартер де.
Иначе, цените при мен, както може да се забележи и от някои други теми с артикули, даже и при залежалите стоки, са малко като цените на колегата Станимир.  :))
Рядко или почти никога на намаление, но редовно и почти винаги на увеличение. ))

Конкретно за култовите Netz-kopfstützen, eто напр. първата ми попаднала актуална И-бейска обяв, с Buy it now цена.
Може и да се уточни, че продавача конкретизира, че въпреки високата цена, има и следи от употреба, както и от възрастта.
В това отношение, моите подглавници, за разлика от тия в И-бейската обява, са си направо нови, или почти като нови.
Предполагам такива подобни и близки на ценови нива обяви за мрежите, напоследък може и по други сайтове за се мернат.

https://www.ebay.at/itm/Ford-Capri-Opel-Manta-Kadett-Kopfstutze-Netzkopfstutze-Nackenstutze-Set/132754985294?hash=item1ee8d0514e:g:abcAAOSw1BtbfqO4

« Последна редакция: Април 19, 2019, 18:55:44 от USfan »