Автор Тема: FIAT 500 D - 1963  (Прочетена 3668 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 11, 2019, 23:32:44
Прочетена 3668 пъти

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
От известно време в гаража съм прибрал това автомобилче - Fiat 500 D 1963 година.

От година, две  го знаех и се надявах, че собственика му ще успее да го постегне и да си го кара...

За съжаление не се случиха така нещата и се стигна до момента в който влезе в моя гараж.
Търсех си пак някакъв Фиат, предимно Спайдър или 900Т за кемперче, изпуснах едно бяло 500 D във Варна...
Фиата е комплектен, но има доста работа по него. Доста некачествени ремонти е имал. Видна е липсата на части с които да бъде  правилно отремонтирван. Мно-о-ого работа по ламарините ще има...
Интересен е,  че е с вратите отварящи се наобратно и с това, че покрива може и метален, може и с гюрюк  отварящ се почти до двигателя- Fiat 500 transformabile
Съдейки по стикерче на предното стъкло, някога е бил столичанче.


Това са снимки от гаража на предишния собственик и момента в който го изтикахме от гаража  и дойде при мен. Беше започнат да се разглобява и така от две години си стои- махнати стъкла и някои дребни детайли.
В момента  ревизирам спирачната система, главата е дадена за смяна на клапани...
По спирачките всичко е беше блокирало- жигулските цилиндърчета и помпа, накованите накладки...
Както писах няма нещо което да не изисква внимание. Предстои и нова инсталация...
Съвсем случайно, точно днес Fiat прави 120 години от основаването си - 11.07 1899 година.


« Последна редакция: Юли 11, 2019, 23:55:44 от exton »
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Юли 12, 2019, 05:10:28
Отговор #1

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
ЧРД на ИЗАТ - Италианския завод за автомобили в Торино!!! Да иляди!!!  :))

Честито и на тебе за новата играчка!!! >:D
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Юли 12, 2019, 10:36:53
Отговор #2

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Честито за свръх автомобила 500  :) А с ламарините по-зле ли е от предното преди реставрацията? Когато можеш качи още малко снимки.  :) :) :)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Юли 12, 2019, 11:37:31
Отговор #3

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
На мен така ми се вреше в ръцете Застава 600 с обратните врати, тотален скрап, но вървяща. Докато се намъдруваме, някой я задигна за скрап.
Фиатчето изглежда жизнеспособно - браво, че си го спасил. Много яко, че е с обратни врати!

Юли 12, 2019, 18:30:52
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито и от мен, не изглежда зле фичото, тези колички са предлено простии елементари, аз като студент си правех почти всичко сам по моята Застава 600. По купето също няма кой знае колко ламарина, така че задачата май ще е малко по-лесна.
Момчиле, не съжалявай за Заставата, просто не виждам с твоя ръст как щеше да се побереш в нея, освен ако не махнеш шофьорската седалка и седнеш да караш от задната :) Предполагам визираш онази скрап, дето стоеше на една поляна пред блок на бул. Черни връх... но жалко наистина да иде на скраб такава калинка с врати "самоубийки", особено ако е била и с редовни документи.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 15, 2019, 13:54:55
Отговор #5

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Благодаря за подкрепата! :)
Като състояние е доста по-зле от предишното 500 на което подмених ето тези панели плюс още някои други, които не са на снимката.

Предстои май пак същото упражнение с 500 D и  известна доза усложнение, в предвид  извършените некачествени ремонти през годините.
Доста газ ще има да издиша телоподаващото...
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Юли 15, 2019, 17:43:52
Отговор #6

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Мите, те бяха три на този комшия, даже 4 с на един друг комшия - и 600, и 750... Тази навън, една в Булвария, една в Малашевци и една в мазето. Преди година - две подарих останалите неща от тях на един колега от Дупница, който има и кара такава.
Аз вътре се събирам - наистина ми е супер тясно, но все пак Фиат 600 и 600Д (750кубика) не случайно са толкова култови модели. Хем е дребосък, хем е с четири цилиндъра и водно охлаждане.
Единият от съседите с 600 разправяше за негов приятел с 500, който бил огромен и си карал Фиатчето. Всъщност съседа беше купил белия Ситроен ДС19 (седеше 90-те години до Заставата), от оня мъж с 500.

Юли 16, 2019, 09:35:19
Отговор #7

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Благодаря за подкрепата! :)
Като състояние е доста по-зле от предишното 500 на което подмених ето тези панели плюс още някои други, които не са на снимката.

Предстои май пак същото упражнение с 500 D и  известна доза усложнение, в предвид  извършените некачествени ремонти през годините.
Доста газ ще има да издиша телоподаващото...
Помниш ли, че се шегувахме с теб първия път като видях Фиата на живо, че дефакто от твоя оригинално е останал само тавана :D

Юли 16, 2019, 13:47:44
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мите, те бяха три на този комшия, даже 4 с на един друг комшия - и 600, и 750... Тази навън, една в Булвария, една в Малашевци и една в мазето. Преди година - две подарих останалите неща от тях на един колега от Дупница, който има и кара такава.
Аз вътре се събирам - наистина ми е супер тясно, но все пак Фиат 600 и 600Д (750кубика) не случайно са толкова култови модели. Хем е дребосък, хем е с четири цилиндъра и водно охлаждане.
Единият от съседите с 600 разправяше за негов приятел с 500, който бил огромен и си карал Фиатчето. Всъщност съседа беше купил белия Ситроен ДС19 (седеше 90-те години до Заставата), от оня мъж с 500.
Аз допреди няколко години виждах да се кара в района на Орландовци една много хубава бяла, явно гаражна, но така и не успях да се видя говоря със собственика. Относно култовия статут, мисля че 500 все пак е едно стъпало по-нагоре, въпреки 2 цилиндровия си въздухар :) Освен това и двата модела имат опция с мек покрив като за по-едрички собственици да не си удрят главата на твърдо :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 22, 2019, 23:28:36
Отговор #9

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Ето две снимки на Fiat-a, за който говореше колегата simeon40 малко по-надолу. От това което му е казал собственика разбирам, че за колата има надежда. Дано да я ремонтира скоро.

Ще съм благодарен, ако някой знае  и сподели накъде хвана пътя това 500. Може и друго, ако е известно с обратно отварящите се врати.
Трябва ми да замеря няколко разстояния и детайли.
Too dumb for NYC, too ugly for LA