Автор Тема: Alfa Romeo 75 1.8 1989 - alfonso_90  (Прочетена 59527 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 17, 2011, 15:56:22
Отговор #110

Неактивен alfonso_90

  • Публикации: 182
има лампа ! Това ли имаш в предвид 3 кабела са !

Септември 12, 2011, 15:45:10
Отговор #111

Неактивен alfonso_90

  • Публикации: 182
Здравейте! След лятната работа,най сетне дойде време за почивка,КОЕТО ОЗНАЧАВА че започва и голямо чоплене по любимата АЛФА, с чопленето идват и въпросите ! 1вото което ме тормози са тези тръбички на карбураторите. Те за какво точно служат и защо като разглеждах снимки на други такива карбуратори те липсват, и ако ги махна какъв ще е резолтатът 2ро Студен-топъл въздух има ли значение някакво сега за зимните месеци ???? 3то останових че бравите на вратите от различните години са различни.Взех си брава от 2.0 т.с. всичко добре напасна се идеално,но отвътре вратата неможе да се отваря направи ми впечатление че новата брава има някво допълнително ушенце което старата няма как да действам с нея ! за сега това ме мъчи и ми се ще да помогнете със съвети и препоръки
 

Септември 13, 2011, 00:14:49
Отговор #112

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Валери ,какви хубави WEBER-чета имаш ...малко ми се иска да ги почистиш  ;D
Тези тръбички са една система за изравняване на налягането след дроселовите клапи
мое мнение  е че създават повече неприятности отколкото помагат ...особенно когато се напукат маркучетата
тясно свързани са с гадната екология ..която налага някой  мерки като различни разпределителни валове и тези
маркучета които ти дърпат 2,3кончета от мощността на мотора .. :'(
При старите NORD  карбураторни мотори тази система липсва и разликата е огромна....това е причината да я премахна от
моите SOLEX C40 ADDHE ..малко модифицирани .. ;) :D

Реостата за топлия -студен въздух играе роля повече в зимни условия ...ако не се движи клапата ...лятото често притваря
притока на въздух към карбураторите ....и поради тази причина често или я застопоряват или ...отстраняват  :'( :'( :'(

Благодаря !

Снимки ...повече снимки на автомобила ..качвай  ;) :D
Centrum Transaxle

Септември 13, 2011, 00:32:23
Отговор #113

Неактивен alfonso_90

  • Публикации: 182
Като дигна 2 3 кончета като махна тези тръбички дали няма да ми се вдигне и разхода с 2 3 литра  :D
Клапата съм я премахнал отдавна,а иначе така повече ме кефи като визия с тази тръба  8))
Снимки,колкото искаш мога да задръстя сървара  ;)
Още един въпрос сдобих се с копче за фаровете за мъгла, освен фарове какво друго ще ми трябва за да стигне ток до кабелите които са там,някакви бушони ли релета ли ?

Септември 13, 2011, 01:11:01
Отговор #114

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Като дигна 2 3 кончета като махна тези тръбички дали няма да ми се вдигне и разхода с 2 3 литра  :D
Клапата съм я премахнал отдавна,а иначе така повече ме кефи като визия с тази тръба  8))
Снимки,колкото искаш мога да задръстя сървара  ;)
Още един въпрос сдобих се с копче за фаровете за мъгла, освен фарове какво друго ще ми трябва за да стигне ток до кабелите които са там,някакви бушони ли релета ли ?
Валери ,2-3 кончета няма как да дойдат само от тези маркучета ....сещаш се ...разликата е в портовете и валовете
трябва да добавиш 30 амперово реле на таблото за халогените ...всичко друго си го има .
 ;) :)
Centrum Transaxle

Септември 14, 2011, 18:58:02
Отговор #115

Неактивен alfonso_90

  • Публикации: 182
 ;) Както ме посаветва ударих една гъбичка на WEBERi-те и двигателя.Също така напръсках с контактен спрей повечето клеми на датчиците,резултат нямаше но поне си направих кефа да поосвежа нещата под капака ::)

Септември 14, 2011, 21:52:09
Отговор #116

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Така вече изглежда много добре  :D :D
Centrum Transaxle

Септември 15, 2011, 12:03:13
Отговор #117

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Да, друго нещо е като си поизлъскал мотора.
Тъкмо това щях да пиша, да вземеш малко да го позачистиш.

Ако ти се заиграва с карбураторите, има много здрави химии за чистене (външно), които ще ги лъснат още повече.
То смисъл няма много защото след 10тина хиляди километра пак ще се поомажат, но .... :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 15, 2011, 16:03:58
Отговор #118

Неактивен alfonso_90

  • Публикации: 182
Да, друго нещо е като си поизлъскал мотора.
Тъкмо това щях да пиша, да вземеш малко да го позачистиш.

Ако ти се заиграва с карбураторите, има много здрави химии за чистене (външно), които ще ги лъснат още повече.
То смисъл няма много защото след 10тина хиляди километра пак ще се поомажат, но .... :)
При мен май по-рано ги зацапва и от 5 хиляди км. Понататък ще си играя пак ! Кажи кой препарат конкретно имаш на ум ? иначе се и се кефя много !  :P :P

Септември 15, 2011, 16:17:00
Отговор #119

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Аз ползвах за картера Nigrin Motorblock Reiniger.

Свърши идеална работа.
До колкото знам, препаратите , които се водят Carb Cleaner (за карбуратори) са по-силни и може би ще са по-добри от Нигрина, но не съм пробвал.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"