Автор Тема: Великата китайска... от Ловеч  (Прочетена 3670 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 21, 2012, 17:29:56
Прочетена 3670 пъти

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Да ни е честита Великата китайска бракма, пардон, кола!!! :D
 
Дано излезе нещо читаво, а и да мислят за спорта. Да спретнат едномарков шампионат, няма да е зле 8)) Пък след 30-40г на Бояна в касетките дано се намират части, пък и да има кой да търси, само да не се окаже, че има изобилие от чисто нови, щото през 2050 още ще произвеждаме първия модел... :-[

Майтапа настрана! Да стискаме палци нещата да се получават както трябва! ;)


Заводът за автомобили край Ловеч бе официално открит


В завода край Ловеч до момента са открити 120 работни места, като средната възраст на операторите е 19 години, а на инженерите - 25 години

Българската мечта за производство на автомобили вече е факт, заяви днес Илия Терзиев - изпълнителен директор на завода за автомобили Great Wall край Ловеч.

Днес премиерът Бойко Борисов официално откри завода за производство на автомобили в ловешкото село Баховица.

Заедно с него лентата прерязаха собственикът на "Литекс" Гриша Ганчев и президентът и изпълнителен директор на Great Wall Motor Ван Фън Йн.

След официалното откриване пред публиката бе представен първият произведен в България автомобил на Great Wall - моделът Voleex C10.

Всички сме доволни, че в България ще има производство на автомобили, заяви Борисов.

Дошли са инвеститори, наши много добри приятели, спомням си разговора си с премиера на Китай, в който договорихме, в рамките на тази и другата година поне милиард китайски инвестиции да дойдат в България, каза още премиерът.

"Не мога да не се радвам, че и произведената тук продукция има лиценз за Европа. Защото на всеки изнесен автомобил държавата също печели. Затова тези инвеститори са добре дошли в България. Това, което от нас се искаше - да построим пътя и администрацията да помага бързо да става, сме го направили", посочи Борисов.

Илия Терзиев обясни, че изграждането на завода на "Литекс моторс" за производство на автомобилите Great Wall е завършило на първия си етап, което включва цех за финално сглобяване, административна сграда и цех за резервни части.

Заводът е разположен край Ловеч и обхваща 500 хил. кв. м площ. Новата фабрика разполага с най-съвременно оборудване за производство на автомобили и е една от най-модерните в Европа.

До момента са открити 120 работни места, като средната възраст на операторите е 19 години, а на инженерите - 25 години. В ръководния екип участват чуждестранни консултанти и мениджъри с дългогодишен опит в производството и продажбите на водещи световни автомобилни марки.

При пълен капацитет на завода от 50 хил. автомобила годишно в него се очаква да бъдат заети близо 2 000 човека.

Автомобилите, които ще се произвеждат край Ловеч са предназначени за националния и европейските пазари.

Само за 10 седмици в края на 2011 г. са продадени 200 автомобила.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4582511&page=1#commentsContent
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Февруари 29, 2012, 21:05:27
Отговор #1

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Според мен единственото хубаво нещо в цялата тази дандания е че са открити нови работни места .Нека поне 120 Българи напълно заслужено междувременно да почувстват някаква  измамна сигурност ,че живота им се е подредил най сетне и имат "сигурна работа".Дано не стане като със завода на Роувър във Варна.А относно качестото на колите цената говори повче от всичко.Няма как да си купиш истинска кола за 15000 галагана. :D

Март 01, 2012, 13:31:24
Отговор #2

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Има как, Румене :)
Да не говорим че базовата е 12000, но както и да е.

Март 01, 2012, 21:29:19
Отговор #3

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Добре де. За тези 12 000, какво в същност получаваме ? Нещо, което няма дори форма на автомобил. Нещо, което е предвидено да бъде евтино и до толкова качествено, че да задоволи нуждата на купувачът за.......не много дълъг период.  Нещо, което като се качиш вътре усещаш всячески и мирише на евтинджос материя. И всеки един панел, действително изглежда и е толкова елементарен и правен от незнайни преработени вторични суровини. Не знам дали ще скърца, ама времето и баламите ще се похвалят. 

Иначе за 12 000 пари, каква бангия ще вземем не е истина. А и ще преживеем много приятни спомени/моменти из чужди, непознати земи. В прочем, за половината от тия 12 000, човек може да си купи..........вечността, перфектционистичният педантизъм, марков дизайн и не на последно място, отдавна забравена и забранена надежност/здравина. На например марка, която сама си е реклама от както съществува. При това в състояние по-добро от тези дискутираните, които току слизат от завода. И ще върши работа, и ще е винаги на далавера, винаги.  Сори, не бих се минал по този начин.  Сам не искам да се накарам да се откажа от голяма дърта бангия с екстри, която реално надживява поколения по-нови от себе си.   Е, който си е надвил на масрафа и има желание да кара нова кола - нека да заповяда.  :) За всеки влак си има пътници.  Аз съм още на парен локомотив.   Хем нерентабилен, хем от преди Христа, хем неоправдан, хем неразрушим, хем няма ментета за него. И отдавна никой не е виждал такъв. Пък то се оказва и че има живи хора вътре, да го карат.  Дреме ми на.....нали..., кой-какво казал.   Нито имам намерение да дам толкова пари за нещо, което не бих си купил, а да се обвързвам с лизингови планове, чудесни ГО, Каско, данъци......още по-малко.    Има далавера човек да кара нова кола. Ама, далаверата не е за него, а за държавата.  >:D  Е, в случай, че хора имат излишни пари за харчене в тези времена и непременно ТРЯБВА да карат нова кола - живи и здрави. И след като могат да си позволят нови коли през 3-4 години, значи няма какво да ги мислим. 

 Народът, уви, няма тази възможност. Не ми показвайте за пример София, аз нея я знам добре.  Ама, тя не е олицетворение на България. Още на 40 километра от столицата, Светът се променя.....коренно.  :-\ Има хора, управляващи, които лелеят по едни такива отминали времена. Обаче, годините прекарани в период на преход, масова приватизация, масова обезценизация и крупно забогатяване на разни себеподобни, до някъде са деформирани съзнанието и поведението на такива субекти. Българинът от къде да ти извади 10 000-12 000 за нова кола, бе ?  Заводи ли има, та да работи ?  Здраве ли му остана, та да натиска там.  Няма и от къде да краде сега. Не и без помощ от Някой. Нито материал, нито бензин, нито нафта, нито нищо от което да врътне далавера и припечели на черно.  90-те години отминаха, тези славни времена на криза........времена на разкош, изобилие от пари, месо, алкохол, цигари, млади *****, разделение, времето на частниците, всякакви изплували от дъното НЕЩА.   Който успя тогава в своите най-силни години да направи нещо - направи. Това е.  Сега да творят имат право само отдавнашни  родени богаташи и забогатели от лапачка през мутренските времена  човечета.  Ама, тях не ги вълнуват коли за по 12 000. 

Март 01, 2012, 21:50:20
Отговор #4

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Другарю Живков, сядал ли сте в тази кола (Волийкс 10) ? Карал ли сте я? Познавате ли останалите модели които се правят в Ловеч?
Седнете, говорете - после елате и го напишете пак това. За мен китайците са създали приблизително копие на Тойота Ярис 1 ген., но с топ-мотора 1.5л. За пикапа и джипа може да се коментира много - те вече са доказани и на българска територия.
Останалото в чаршафа не е по темата дори, няма да го коментирам.

Март 01, 2012, 22:28:28
Отговор #5

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Незнам за колите но сьм карал  Steed 5 с безиновия мотор и пикапа си е чук отвсякаде.Не ми миришеше на евтинджос а на кожа,салона беше кожен а мотора е на Mitsubishi и е доста добьр макар и малко слаб за това купе ,имах Галант с такав мотор и за 5 години само консумативи сьм сменял окачването е с надльжни торсиони примерно както на Фронтера и вози доста прилично за пикап.Обурудването е на ниво като се има в предвид че има модели с парктроници и камери за паркиране и най важното не скаьрца и трака като в някоя Дачия примерно ,и в никой случай не сьм сьгласен че колата е ширпотреба,скрап или е правена от рецеклирани боглуци,за парите си си е много добра оферта а да не забравяме че има гаранция 5 години или 100000 км
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Март 02, 2012, 01:20:20
Отговор #6

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Мнозина тука бихме се обединили около становището, че доста от старите коли спокойно могат да служат 15-25 години без много ядове, с малко внимание и обич... Доказаха го всичките дърти каракуди, които дойдоха от Запада пренебрегнати и в състояние на полуразпад, но навъртяха повече километри от преди, при това на по-лоши пътища, с по-лоши горива и "обгрижвани" от пенкилер майстори тип "дападжия"...

Разбира се, не можем да спрем гората да се разлиства, все някой трябва да кара нови коли.

Всички въздишаме по родното производство и се жалваме как Батюшка ни е прецакал на няколко пъти, включително и при двуколесните, но, както е написал на първа страница един френски вестник около 1955г. при преустройството на ловешкия завод, "България откри велосипеда след авиацията!". То и топлата вода ще открием наново, ако се наложи, но защо сега, след като има някаква надежда за промяна, трябва да гледаме на сикиме? И на мен по-драго би ми било да правим Порше или поне нещо по-калпаво, като Ферари да речем O:-), ама нейсе, чайници ще сглобяваме и туй-то. А и Волекс, колкото повече го гледам, все повече ми харесва. В крайна сметка не е лоша кошничката, вади фаца.  Дано и на качество го докарва, за сигурност дано-дано-дано... В крайна сметка и някакъв износ да има от тая страна. То бобецът всичкият ни идва от "Центъра на света", а родният е дефицит, че и на по-висока цена ???

Както споменах по-нагоре, много се надявам спортът да е част от идеята. Заводски отбор, едномаркови шампионати, световна слава... :-[ :)) Нищо чудно след време и истинска писта да построят...

Еххх....

А с 12 хилки какво 126 мога да си скова O:-) и все още ще си е Малко Фиатче :P Точно каквото искаме да получим... ;)

Да взема да пусна и тука червената снимка, че в една друга тема, където приоритетни са момите, потръгна дискусия около колите :)) Явно има стимулираща енергия за дискусии,  ;) щом има подобна гледка:


« Последна редакция: Март 02, 2012, 01:22:44 от DEYAN IYI »
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500