Автор Тема: Помощ при разпознаването на МПС  (Прочетена 20551 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 28, 2012, 03:12:38
Прочетена 20551 пъти

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Днес реших малко да си спомня за детството и си пуснах филма "Патилата на Спас и Нели",но не това е същината на темата.По време на преследването между Фичляка и ГАЗ-ката в кадър се вижда автомобил,който с години не можах да позная каква марка е.Става дума за синята кола от снимката,която ще приложа по-долу.Машината стоеше в София,квартал Лозенец на ъгъла на улиците Бунтовник и Николай Лилиев до 2002-2003 година комплектна,но и счупиха стъклото и собственика беше сложил ламарина на негово място,тогава я видях за последно преди да замине за скрап и до ден днешен се чудя каква марка е (добре,че я видях във филма :))) Предполагам,че и Митко (krankenstein) знае за коя кола става въпрос.Ще бъда много благодарен,ако някой може да я разпознае:

За съжаление са хванали само задницата на автомобила,но предницата много наподобяваше на Волво 144,от най-старите отпред с алуминиевата маска.Един приятел предполагаше,че това е Кадилак,а друг го гъбаркаше,че било Москвич.

Благодаря предварително!

Поздрави
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Февруари 28, 2012, 05:44:48
Отговор #1

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Прилича много на Vauxhall Velox ама дали е то? :-\ Ако Митко си спомня и знае колата,нека да потвърди...

They call me Polski Fiat 125p 1975r

Февруари 28, 2012, 08:46:00
Отговор #2

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Да не е това съоражение, то също е в лозенец...

http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=97.msg4017#msg4017
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 28, 2012, 19:56:57
Отговор #3

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Прилича много на Vauxhall Velox ама дали е то? :-\ Ако Митко си спомня и знае колата,нека да потвърди...


Хех, още седи там наблизо колата, сега е затикана по навътре и напряко в един двор, но пак на улицата, в който двор седя след снимането на филма.
Колата си е баш Воксхолче, мисля Креста модел.
Сега е точно до колелото на трамвая в Лозенец, там в двор седи.
Искаха и преди 5-6 години под 1000 лв, може и да я дадат за 500 примерно.
Ама много трябва да се прави.

Февруари 28, 2012, 21:00:49
Отговор #4

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Не е тази от колелото,онази на Бунтовник беше светло синя с бял таван и задния прозорец беше цял,а на тази от колелото задния джам е на 3 части...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Февруари 28, 2012, 21:33:53
Отговор #5

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Не е тази от колелото,онази на Бунтовник беше светло синя с бял таван и задния прозорец беше цял,а на тази от колелото задния джам е на 3 части...

Хм, брей, да се ненадяваш че е имало 2 Крести в София, и то в една махала.  :)
Ами да тази с 3-те задни джамчета трябва да е по старата версия.
После опростяват нещата за по-евтино.

А може би по-простите Воксхоли оттогава, на това боди са с цял джам, а Крестата е разделения с 2 стяжки.
Тя сега тази Креста стана доста ценна на запад, в посл 10-15 години.
Почти настига връстници седани Ягуари НА ЦЕНА, ПРИ ЕДНАКВО СЪСТОЯНИЕ.

Февруари 28, 2012, 22:09:25
Отговор #6

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Нормално е,все пак в Лозенец живееха доста хора от соц "аристокрацията",аз още си спомням как Милко Балев се разхождаше по улица "Бигла",където живееше...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Март 03, 2012, 23:11:51
Отговор #7

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
И на мен ми мяза на Креста '59, имах същата но черна с бял таван. Задното стъкло при мене беше с 2 гредички в краищата (т.е. с 2 малки странички прозорчета).
Ако някой има контакти от тези в София за продан, бих купил една - навремето моето купе го унищожиха и ми останаха много части, имам и пълната литературка по ремонта на колата (5 книги).

Март 07, 2012, 20:53:55
Отговор #8

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Днес реших малко да си спомня за детството и си пуснах филма "Патилата на Спас и Нели",но не това е същината на темата.По време на преследването между Фичляка и ГАЗ-ката в кадър се вижда автомобил,който с години не можах да позная каква марка е.Става дума за синята кола от снимката,която ще приложа по-долу.Машината стоеше в София,квартал Лозенец на ъгъла на улиците Бунтовник и Николай Лилиев до 2002-2003 година комплектна,но и счупиха стъклото и собственика беше сложил ламарина на негово място,тогава я видях за последно преди да замине за скрап и до ден днешен се чудя каква марка е (добре,че я видях във филма :))) Предполагам,че и Митко (krankenstein) знае за коя кола става въпрос.Ще бъда много благодарен,ако някой може да я разпознае:

За съжаление са хванали само задницата на автомобила,но предницата много наподобяваше на Волво 144,от най-старите отпред с алуминиевата маска.Един приятел предполагаше,че това е Кадилак,а друг го гъбаркаше,че било Москвич.

Благодаря предварително!

Поздрави
Heh, setih se, ne e Cresta, po maluk klas Britanka e.
I wqrno che dopredi 10 godini sedeshe bash tam v Lozenetz.
Towa e Hilman Minx.
Imashe w Sofiq oshte edna takawa kola sushtiq Hilman, ama bqla, sedeshe pak 20 godini kvurlena ulicata.
Prez 80-e ui 90-te tova, na Opulchenska uliza, blizo tam do edna zurkwa.
 A w Boqna pak blizo 10 gfdini, towa prez 80-te, sede[e blizo do Skirkata kafeto, pak edin takuuw bql Minks, am orig kabrio werisq, s cherwen koven salon.
Sorry, kato se pribera sled malko, mionawvam na kiriliza, che sum ot telefon.  :)
Pozdravi.

Март 07, 2012, 23:46:04
Отговор #9

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Хилманът не е Minx, a Super Minx. Европейско изпълнение с ляв волан. Години наред се чудих каква марка е, докато накрая не го видях в Интернет през 2000-та или 2001-ва. Говорил съм малко след това със собственика - беше някакъв старец и се стъписа, като му казах марката и модела на колата - мислеше, че и аз като всички няма да зная :D. Колата тогава беше зле. Тотално изгнила, задното стъкло беше заменено с ламарина, а предно ляво - с парче мътен плексиглас. Старецът обилно мажеше всички никелирани елементи с грес. Брони, дръжки, решетка... Трагедия. В последствие през 2003-4-та го боядиса с мечето - долу син, а тавана бял. Дупките в ламарината си стояха. Скоро след това общинарите  нападнаха изоставените коли из квартала и му лепнаха стикер. Старецът премести хилмана на отсрещната страна на улицата, в един буренясал двор без ограда. След няколко месеца Хилманът изчезна - вероятно отиде за скрап. От района изчезна безумно гнил Рекорд А, Не по малко разкапана Алфа от 60-те, НСУ Принц, Москвич 407 с решетката тип "картоф" (до края на 59-та г.), Рекорд П1... Две Варшави, костенурки, една безподобно намацана с мечето оранжева Октавия (беше зад Японския). До нея - много хубав Рекорд Б с всичкия хром по него. Е, един ден го намерих на пункта до Винзавода. Вече изкормен и по таван на една 5-6 метра висока камара коли. Изкатерих се и му свалих емблемите (единия от надписите Rekord и сега ми е на бюрото)...