Автор Тема: Помощ при разпознаването на МПС  (Прочетена 20603 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 07, 2012, 23:59:36
Отговор #10

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
А забравих - в двора срещу някогашното място на Хилмана и до сега има разкапан Москвич 403 без двигател. От поне 15 години си е все там. Почнали да го ремонтират и до там. Преди до него имаше и гнил 407(донор), но един приятел го купи и разглоби за части. В добавка - до тройката в двора има 408И или 412. Собственик на Москвичите бил стар майстор, капацитет по ремонта на Москвич. Моят приятел си беше правил основен ремонт на 403-ката при него. Човекът преди 10 години бил на преклонна възраст, дали още е жив - не зная.

Март 08, 2012, 09:30:58
Отговор #11

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Колега Алфата от 60-те за която говориш - сива ли беше на цвят? Ако да - беше Джулия 1600 Супер и по мои спомени беше напълно комплектна и доста добра но без двигател.
Помниш ли къде точно стоеше?
Поздрави,

Март 08, 2012, 13:53:54
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Такъв Хилман до преди 10-тина години гниеше на паркинга зад дългия блок срещу I-во районно управление на бул. Шипченски проход. Тогава все още живеех в района /кв. Изток/, но откак се преместих в Лозенец не съм в течение какво е станало с колата. А за гореспоменатите антики в квартала чувам за сефте, явно са били вдигнати още преди да се преместя.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 08, 2012, 15:59:00
Отговор #13

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Благодаря на отзовалите се,от години се чудех какво е,Москвича до 403-ката е 408И 1973-ловешка сглобка...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Март 08, 2012, 19:49:27
Отговор #14

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Да, Алфата беше точно светлосива Джулия. Не съм гледал дали е била с мотор или без. Намираше се на ул. "Бунтовник", близо до кръстовището с "Николай Лилиев". Там навремето беше пълно със стари коли. От страната на "Японския", под храстите стоеше Хилмана - точно където е бил и по време на снимките на "Спас и Нели". Срещу него в къщата бяха трите Москвича, които сега са два. Посока Южния парк на 10 метра беше Алфата и гнилия Рекорд А, който беше толкова разяден от ръждата, че десния фар беше паднал назад в калника и висеше на кабелите. Отпред всичко беше една дупка... :D Имаше готини метални обръчи на джантите - естествено ръждиви, както и тасовете. Пак там, и  по към къщата имаше НСУ, горе писах Принц, ама сега се сещам, че беше 1000ТТ. И то скрап. Вече съвсем до къщата имаше нещо голямо и завито, без предни калници - дали е било EMW 340, или БМВ "бароков ангел" - 501 или от сорта, не зная, защото, както и останалите коли, ставаше само за желязо. Нагоре, като тръгнеш по пътеката за Японския, която се пада точно срещу Москвичите, на "Горски пътник", имаше Шкода 100Л, на 50 метра наляво към "Чарни връх" - Варшава 223 и няколко Пежа 404. Още по-нагоре, зад Японския, в двора на първата къща до пътеката, имаше Трабант 601 от варианта преди 68г. (без вентилационни отвори на колонките) - много запазен и видимо не каран. На паркингите зад хотела бяха оранжевата Октавия и Рекордът Б, като и едно 404.
А пък надолу по "Лилиев", на следващото кръстовище - с ул. Вежен - имаше от едната страна на Лилиев оранжев 408 с 4-те фара, ЗАЗ 968М адски гнил, на Вежен - още един светлосин 408, който преди беше изоставен на "Горски пътник" и "Черни връх" и вече на "Лилиев" го срязаха за пикап, но не го довършиха и така замина. От другата страна на осмиците - пак на Вежен беше 407 с картофа (двуцветен с кошмарен металик  от типа феролит + емайл лак от Световрачане), на 20 метра зад него - Рекорд П1, а на следващото кръстовище - с "Църноок" стоеше МБ 180Д - мече, черно. Като го запалеха опушваше махалата.

Всички тия стари коли, без тройката и осмицата в двора, ги няма. Една част ги отнесоха за скрап от общината през 2005-та, а друга - например оранжевата 8-ца, загинаха малко след това, когато построиха блокове на мястото на къщите.
Вече не е така интересно да се разхожда човек из квартала...

Март 08, 2012, 20:01:48
Отговор #15

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Осмицата някога е била червена (ако говорим за този с жълтите номера,защото имаше и един червен с черни номера по-надолу,до едно червено Пежо 504 с черен таван),но от избеляване беше станала оранжева-цвят като на първомайската лютеница от едно време,тази кола просто я топяха от каране.После къщата стана необитаема и колата изчезна,ремаркето й седя пред къщата до преди 4-5 години,но и то изчезна някъде,2009 последно минавах покрай къщата,където беше 408-цата и си стоеше,дали са я разрушили вече?Едно време редакцията на "Автокласика" беше на Николай Лилиев номер 18 ако не се лъжа. :D По горски пътник имаше и 5-6 ЗАЗ-ки все 968А...Ех,спомени!
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Март 08, 2012, 20:13:55
Отговор #16

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Лелее какви съкровища е имало едно време наоколо, а сега наистина са останали май само двата космича и синята ЗАЗ-ка срещу Фантастикото... аз се заселих в Лозенец точно по времето, когато офиса на Автокласиката беше там, даже поработих около година в него :) По същото време се заселиха там и моите ретро коли - зелен ВАЗ 2102, а малко по-късно и 2 Шкоди - бяла s100 и познатата Ви жълта 110R, но последната не е било възможно да я видите, понеже винаги е домувала в гаража на ъгъла на Бунтовник и Черни връх.

p.s. НСУ-то едва ли е било ТТ - това е чисто спортна модификация, дето не й се затваря задния капак ;) По-скоро е било "цивилно" Принц 1000 като на Митко Тачев, дето живее в долната част на Лозенец и има даже 2 такива - синьото дето често излиза по паради и ралита и едно червено отзад с табелка на лимитирана олимпийска серия.
« Последна редакция: Март 08, 2012, 20:55:10 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 08, 2012, 21:15:11
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колега Алфата от 60-те за която говориш - сива ли беше на цвят? Ако да - беше Джулия 1600 Супер и по мои спомени беше напълно комплектна и доста добра но без двигател.
Помниш ли къде точно стоеше?
Поздрави,
Пешо мене питай бе, ще те заведа до къде стоеше.
Ама е безпредметно вече.
Тя беше точно на захода за наклонения двор надолу, дето още седи едно разкапано БМВ 501.
Там действително имаше и едно ЕМВ 340.
Те си бяха 2 броя баварците, ама ЕМВто замина, 501то още се скапва.
Ама 501то от една страна, и НСУто и Алфата от друга, бяха на две различни чички, просто живеещи в съседни блокове.
Но, аз знам сега пък тази Алфа къде седииии, хахахах.  ;D

По случайност през 2005-2006 година въртях точно на тая улица в Лозенец, едно гадже, и тя ме запозна с тоя съсед в един блок през нейния, а именно, със стария собственик на Алфата, един чичка леко хухавел и катил.
Като всички нас феновете на тая техника. :))
Та той ме светна на кой я дал, и къде я закарали.
Ходих да я търся и вярно беше на новото място, май пак без мотор.

Та, тоя чичка поне тогава още имаше точно онова което дискутирахте, едно НСУ, но беше гражданско, с дълга база, леко грозно 1200, както и едно Пежо 404, хвърлено надолу по улицата.
Пежото май още седи, НСУ-то го продаде.

Но, още преди над 10 години я дойарах на сегашното и тайно място.
Ориг 1600 е, защото е с кръглите километражи, а не с Волга тахото.
Ако слушаш батко Люси,   ;) ще те заведа къде е новото и място.
Е всъщност поне докогато аз знам, където до последно седеше, допреди 2-2 години поне, тази Алфа...
« Последна редакция: Март 08, 2012, 21:20:20 от USfan »

Март 08, 2012, 23:55:37
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
BMW 501още седи там?! Това трябва да е на около 100-200 м. от гаража ми и да не съм го видял... много съм зле със зрението значи ::) Ако говорите за района с 2-та космича де... между другото в другия край на улицата вече към кръстовището с Богатица в един двор седяха и някакви хамерикански янгтайм чудовища...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 09, 2012, 00:08:30
Отговор #19

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Като стана дума за улица Бунтовник (ъгъла на Бунтовник и локалното на Черни Връх-тогава Георги Трайков,срещу паметника на съветската армия),на нея е сниман и друг култов български филм "Маневри на 5-я етаж" когато Искра Радева и Ламбо излизат от входа на блока и виждат,че някой е изчегъртал "ПОДЛЕЦ" на вратата на БМВ-то  :))  :)) :))
They call me Polski Fiat 125p 1975r