Автор Тема: Помощ при разпознаването на МПС  (Прочетена 20550 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 09, 2012, 16:30:47
Отговор #20

Неактивен Москвич 408

  • Публикации: 65
  • Москвич 408
Някой може ли да ми каже къде точно стой
въпросния Москвич 408 за където се споменава горе.
На коя улица имам в предвид или на кое кръстовище (с имената на улиците ако може).

Благодаря предварително!

П.П. Много обърквация настана и немога да разбера нищо.
Москвич 408 , оня бежовия с двата фара !

Март 09, 2012, 17:15:06
Отговор #21

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Вече в района няма 408,ако питаш за 4 фарка.Има един 408И от 1973 в един двор и това е...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Март 09, 2012, 21:13:29
Отговор #22

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
"Москвич 408", отвори си която искаш онлайн карта и гледай. Аз съм го написал все едно ще ходиш там. Кварталът е Лозенец, района под Японския хотел. Сега на мястото, където беше рязания за пикап има блок. Къщата, пред която беше оранжевия, също стана на кооперация. За нито една от колите, освен за Рекорда Б, който беше наистина запазен и с всичките лайснички по него, не ме е яд особено.
"Котков", горе на улицата зад Японеца, посока Черни връх имаше или още го има още един 408И, баданосан металик или по-скоро сребърен феролит...
Иначе в квартала останаха не повече от 5 Москвича в движение. 407 и 403 няма, ако не броя останката на "Бунтовник". 408 и 412 също ги махнаха, останаха тук - там 2140 и май едно Алеко.
Само до преди 10 години из квартала имаше много, ама много стари Москвичи. Помня поне 5 броя 407, а тройките бяха над 10. Говоря за 2001-2002-ра година, преди това бяха още повече.
"Москвич 408", този на аватара ти го гледах да се продава. Ти ли го купи? Такъв 408 с двата фара и то доста добър стоеше до преди 10 години пред един от високите блокове на Вапцаров. Внасяни са 65-та година, преди да излезе експортния вариант с 4-те фара. И едни семейни приятели имаха такъв. Тъмно син.

Март 09, 2012, 22:09:19
Отговор #23

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Зад хотел "Хемус" имаше 403Э 1963 година,сив на цвят-доста запазен,само никела му беше намазан с черна боя,стоя до 2008 и после човека го продаде някъде.Този сивия 408И отдавна го няма там,поне от 5-6 месеца,на връх нова година специално ходих до там заради него да гледам ама нищо,на Горски Пътник,до многото 404-ки имаше един нереално запазен бял 408И 1974,още със старото приборно табло,но и той изчезна някъде.
« Последна редакция: Март 09, 2012, 22:11:07 от Котков »
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Март 09, 2012, 22:38:10
Отговор #24

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Като стана дума за улица Бунтовник (ъгъла на Бунтовник и локалното на Черни Връх-тогава Георги Трайков,срещу паметника на съветската армия),на нея е сниман и друг култов български филм "Маневри на 5-я етаж" когато Искра Радева и Ламбо излизат от входа на блока и виждат,че някой е изчегъртал "ПОДЛЕЦ" на вратата на БМВ-то  :))  :)) :))

уАА, ВЯРНО ЛИ БЕ, ЩЕ МИНА ТИЯ ДНИ, ДА ОГЛЕДАМ ТОВА КУЛТОВО ЗА ТОГАВА МЯСТО...
КАТО МАЛЪК МНОГО ТЪЖАХ ЗА НАДРАНАТА 5-ЦА.
аМА ГИ ХВАНАХ СЦЕНАРИСТИТЕ И РЕКВИЗИТОРИТЕ ЧЕ ЛЪЖАТ МАЛКО..  ;D
дЕЙСТВИЕТО Е ПРЕЗ 1985, ЗНАЧИ ВЕЧЕ 4 ГОДИНИ СЕ ПРАВИ вече лифта на таЯ 5-ЦА..
А У ФИЛМА РАДЕВА ВИКА- НЕ ГИ Е СРАМ, ЧисТО НОВА КОЛА!  >:(
чИСТО НОВА, аМА НЕ, НАЛИ ОНОВА БЕШЕ Е12 ОТ 1-я ЛИФТ... ))

Март 09, 2012, 22:54:47
Отговор #25

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Абе като си спомня тогавашния автопарк,това БМВ тогава за народа беше направо цяла ракета! :))
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Март 10, 2012, 22:37:57
Отговор #26

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Абе като си спомня тогавашния автопарк,това БМВ тогава за народа беше направо цяла ракета! :))

Ами, бих казал, и да и не.
Вчера си говорихме с майка ми на тема разни стари интересни коли.
Тя, макар да не е родена в София, тук е завършила гимназия, и покрай мен и мойте ръчкания, хеххех, извади от паметта си интересни спомени за разни налични от началото на 60-те, та до края на 80-те, видяни по София по интересни возила.
Например ми разправяше, че помни че още в края на 50-те, масово нашите футболисти в Софийските Грандове, карали разни американски коли, и то почти нови, а един даже имал мегамодния и фрапантен за тогава Цитрон ИД или ДС.

Така че в средата на 80-те баш тоя баварец общо взето си беше дори и за соца, аут като мода.
Такъв служебен пак от първия лифт Е12, ама 525 карб модел, и готино пак някво светлосинйо металик, имаше още в края на 70-те, един приятел на баща ми.
Бяха му го купили от работата, като е бил представител на Фармахим в Белград.
Предложили му при назначението да си избира там, между Пежо 504, Мерцедес в123, или каквото си реши, до определена сума долари.
И той като точен автопич,   :P веднага се спрял на Баварец за служебна, и то с най-големия възможен мотор, дето бюджета отпуснат му от държавната фирма му позволявал.
Помня че се набираше яко тая кола, ама дори и тогава въобще не я гледаха по улиците.  :))
Което е и нормално.

И тогава, и сега, формата на е12 не само на мен, ами и на доста хора, може и да изглежда класическа, ама определено и изглежда прилично бабешка.
Нищо лично де, аз много харесвам сега като модел баш тая първа 5-ца, ама се стремя и да гледам обективно на нещата.
Бюти контест, не е печелила тая баварка никога.  ;D
За разлика от почти връстничката си, другото гениално произведение на французина Пол Брак- 1-та 6-та серия.
Все пак е прилично висока, тесна и ръмбава, тая 5-чка, за среден клас премиумна кола.

И, излезлите тогава вече японки Бенц и Ауди 100, определено бяха по-голями на размери, по-зализани на форма, и съответно много по-впечатляващи.

Та, дори и за марка известна и за тогава с конвенционалния си дизайн, като пропелера, тая 5-ца като форма в никакъв случай не беше авангардна, или дори да го кажем, особено съвременна...  :)

Поне в София тогава имаше доста бройки по-нови на дизайн коли.
Като актуални частни нови или почти нови сомове и японки Бенцове.
А баварки по модерни също не липсваха.
Даже имаше бая от тогава актуалните 3-ти серии, а даже и 2-3 бройки пак почти нови седми серии.
В началото до средата на 80-те, пък се появиха и разни бройки чисто нови частни 190-тки и в124, вкл и с 6 цил мотори.
Помня имаше ги по Кореком със специална поръчка.

Както се вика на руски- Спец заказ.  :D
В124 300е бензиновото го бяха заковали май на 25000 долара.
А в124 300 дизел беше точно 30 хилки в зелено.
Екстра като за заможни соц граждани.  ;)
Ама не връзкари и номенклатури, че да го вземат без пари, или пък УБО да им го плати.  :))
« Последна редакция: Март 10, 2012, 22:39:34 от USfan »

Март 12, 2012, 12:14:07
Отговор #27

Неактивен Москвич 408

  • Публикации: 65
  • Москвич 408
Да аз го купих .
Москвич 408 , оня бежовия с двата фара !

Март 13, 2012, 01:45:24
Отговор #28

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво на теб! Честито!
Вчера открих сезона и реших да се разходя по местата, за които си пишем в тази тема. Ето какво може да се види там в наши дни:

Хилманът беше там, където сега са кофите за боклук.


Лилиев надолу. На кръстовището в дъното бяха два москвича 408 и един 407. Сега са кооперации.


403 и 408 - последните стари коли в района. Преди на мястото на осмицата имаше 407. Там, където е Нивата, беше Рекорд А, зад него Алфа, там и НСУ. БМВ от 50-те имаше навътре в двора, сега нищо няма.


Тройката е с капак и десен калник от седмицата, която моя приятел купи и разфасова за части. Според него - най-гнилата седмица, която е виждал и било загадка как не се скършила на две, докато я задърпат 3 километра до тях... :D

 

Март 13, 2012, 02:41:39
Отговор #29

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
На мястото на Вектра-та имаше бял Москвич 2140д-1986 година с жълтите номера :D от всичко старо там,май само него забравихме.
They call me Polski Fiat 125p 1975r