Автор Тема: Помощ при разпознаването на МПС  (Прочетена 20578 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 13, 2012, 21:00:43
Отговор #30

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Има една жабешко зелена Шкода Фаворит малко по-нагоре, която си е вече почти ретро - от първите модели с асиметрична емблема на решетката. Там почти пред гаража ми беше и червения Ескорт, чиято снимка пуснах тук преди доста време... ама няколко месеца след като го изхвърлиха от подземния паркинг, в който гниеше изчезна и от улицата - бяха му лепнали жълтото стикерче от общината и съдбата му не е трудно да се отгатне.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 06, 2012, 17:49:04
Отговор #31

Неактивен mohaha

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Здравейте всички! :) Отдавна мечтая за нещо ретро, но сега вече съм стъпил здраво на земята и започнах да се оглеждам за нещо. Още в началото, противно на очакванията ми, търсенето се оказа успешно. Намерих един Ford Taunus, но все още не съм го виждал, а и не знам кога ще успея да стигна до местонахождението му. Ще ви помоля за малко помощ да го разпознаем. Човека го оприличи на 20M, но е с 4 врати и е hardtop, а до колкото съм чел 20m hardtop-а е с 2 врати. Като цвят е тъмно червен/винен. Казаха ми бордо, но не беше сигурен. Когато стигна до него ще снимам и ще пусна снимки. Ако някой се интересува мога да подшушна за едно BMW в движение общо взето запазено и едно пежо, бяло с двигател, но не е в движение (заприлича ми на това на Тодор Живков). ;)

Април 06, 2012, 18:07:30
Отговор #32

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Здравейте всички! :) Намерих един Ford Taunus, но все още не съм го виждал, а и не знам кога ще успея да стигна до местонахождението му. Ще ви помоля за малко помощ да го разпознаем.

Здравей и добре дошъл, колега!
Ако не те е страх,че някой ще ти го отмъкне - кажи къде се намира. Може някой да го знае.
Ако нямаш снимки - а очевидно към момента не разполагаш - това е единственият начин да коментираме нещо.

Иначе ще ти обърна внимание на един Ford Taunus 20М RS Hartop, който аз снимах преди 10-ина дни само.
В темата "Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа) " - виж страница 145 или мнение № 1444.
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=628.1440

И да - Hardtop Taunus са двуврати.
Иначе в най-най-най-добрия случай става дума за версия RS Limo 4-door.

Ето да изплакнеш очи:
http://www.capri.pl/library/folders/M/20M-P7B-Linie

« Последна редакция: Април 06, 2012, 18:11:02 от dido1903 »

Април 06, 2012, 18:16:35
Отговор #33

Неактивен mohaha

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Намира се в едно монтанско село. Показах снимка на 20M след като човека ми каза, че фаровете са като елипси понеже го попитах кръгли или правоъгълни са фаровете. Той добре я огледа и каза, че това е модела. А това, че е hardtop го съобразих понеже ми каза, че е червен с черен покрив и ме съмнява самия покрив да е боядисан, защото е с фабричната боя. Хубавото е, че преди време е работено върху колата и е изкърпена, а двигателя е минал основен ремонт и не е карана много. Плюс това не липсват части. Лично аз се заглеждам повече по taunus TC или поне купе, но като я огледам ще преценя.  :)

ПС. Всъщност показах му това: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/68/MHV_Ford_Taunus_P5_01.jpg/800px-MHV_Ford_Taunus_P5_01.jpg
« Последна редакция: Април 06, 2012, 18:18:23 от mohaha »

Април 06, 2012, 18:22:38
Отговор #34

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
 :o
Че това,което си му показал не е 20М!!!

Това на снимката, която си качил е Ford Taunus 17M P5 .
Ето: http://www.capri.pl/library/folders/M/17M-P5-01

Април 06, 2012, 19:39:41
Отговор #35

Неактивен mohaha

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
 :-[ Изложих се, но по вина на Wikipedia... Някой е объркал надписа под снимката. Честно казано нещо ми се нравят 4-те врати пък и търся нещо по-мощно. Ще реша след като я видя на живо. А ако някой знае някое купе в монтанско/врачанско/видинско може да ми обади на лично, че да не мажем само форума.
Благодаря за отговорите! Ще пусна снимки като я видя. :)

Април 06, 2012, 19:45:08
Отговор #36

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
:-[ Изложих се, но по вина на Wikipedia...
:D случва се,никой не се е родил научен.

Честно казано нещо ми се нравят 4-те врати ............... А ако някой знае някое купе .........
Последно , какво харесваш повече - купе или 4 врати ?

Ще пусна снимки като я видя. :)
Освен снимки вземи и точни координати ако се продава ,за да я пуснем тук.

Април 06, 2012, 20:56:31
Отговор #37

Неактивен mohaha

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Харесвам купета. Исках да напиша, че не харесвам 4 врати, съжелявам бързах и бях разсеян, мислех за друго. Ако собственика на колата е съгласен ще пусна координати.
Като цяло ми се ще да е нещо, което не е в много лошо състояние, защото до сега не съм се занимавал с това. За щастие мой познат кърпи и боядисва коли и проблемите по купето ще бъдат отстранени качествено, но първо да се намери "пациент".  :)