Автор Тема: Брошури на Янг и Нютаймери.  (Прочетена 66180 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 02, 2015, 23:44:06
Отговор #100

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И за финал на тази селекция от ексклузивни Ауди литератури, ето страници от 68 страничната рейснинг и Драйвинг програма с болида еР8 в различните му граждански и състезателни версии, за 2013 година.
При интерес за пращане или запазване на тези редки Ауди и Фолксваген каталози, пишете тук или в раздела с продажбите в темата ми с моите брошури.  :)













Ноември 24, 2015, 13:11:33
Отговор #101

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тия дни и седмици имах ходения и някои малки тестрайвове по Германия, та се заредих с някои луксозни нови за 2015 и 2016 година каталози само на най-ексклузивните модели на Ауди и Мерцедес, като тези от тях, които ми се повтарят, ще ги пусна за продаване.
На Ауди имам страхотни с твърди корици брошури на сериите РС3, РС5, РС6, РС7, еС8+, и разбира се на новия им суперкар за 2016 година, флагмана Р8 в10+.
На Мерцедес пък събрах каталозите на всичките ми спортни двуврати купе и кабрио млдели, като Е-клас кабрио, Це купе, страхотния нов еС-клас купе ЦЛ, роастерите СЛ и СЛК, и четириватрите им купета ЦЛС и ЦЛА, съотв. и всичките в АМГ версиите им.

Но преди да ги оформя в пакети тия Ауди и Бенц само спортни чудесии, ще има един подарък каталог, за който реши да купи Ауди пакета по-долу.
Та в добавка към пакета с тези там страхотни РС7, А8, Ку8 и други модели, както и мегаредкия каталог на суперкара еР8, добавям и бонус  :Dтози чисто нов дебел с цели 138 страници каталог на актуалните за 2015/2016 Ауди А5 кабрио и купе модлеи, включващ и 6 цил. им компресорни Ес5 версии.
Заедно към този луксозен каталог подарък ще и отделната брошура с екстри, аксесоари и цени за модела А5, сама по себе си също луксозна и дебела, с обем от цели 58 страници.
Ето и някои сканове на страниците на тези 2 страхотен бонус каталог.
За който иска да го купи А5 купе/кабрио каталога отделно, цената му ще само 20 лева, вкл. и с добавката му брошурата за екстрите и цените.

























Ноември 24, 2015, 13:35:24
Отговор #102

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И така, ето най-ексклузивните Ауди каталози, които ще са ми за продаване.
А именно- на моделите- Рс3, РС5 купе/кабрио, РС6 комби, РС7 фастбек, флагмана еС8+, както и на новия им за 2015 суперкар- Р8 в10+.
Всичките каталози са дебели, много луксозно направени, с гланцирани твърди корици, и ще са на цена от 30 лева на брой. Предвид на трудното им намиране и високи цени и по спец. сайтовете по Нета и И-бей /да не говорим и за цената на доставката до БГ, и риска от евентуални повреди по брошурите/, такава цена за редките каталози за върховите еРеС серии на Ауди е умерена.
Само този на Р8 в10, поради екстрената си рядкост ще е на цена от 40 лева за него.

Разбира се, ако някой купи всичките 6 брошури не само ще има отстъпка в общата цена, ами ще има и бонус подарък- един Ауди каталог с цялата им гама за 2015 година.
За който иска каталога с цялата гама за 2015 година цена му отделно ще е само 20 лева.
Така че ако се вземат общо 6-те броя с твърди корици на Р8, РС-ките, и на еС8, плюс този за общата гама, цената им няма да е 210 лева, са само 100 лева за пакета с тези 7 страхотно неща.
Ето снимки на кориците на тези лукс брошури, и сканове на някои страници на най-ексклузивния от тях, този на еР8 суперкара.
Имах удоволствието за кратко до се повозя на този нов с централен мотор Аутоунион, и то във върховата му над 600 коня Ве10+ версия, и бих казал, че е невероятно изживяване.  :)
Което обаче, макар и в по-малка степен, и каталога виртуално го препредава.
За който иска нещо да запази за пращане от тези каталози, пишете тук.
























« Последна редакция: Ноември 24, 2015, 13:49:15 от USfan »

Декември 28, 2015, 16:16:39
Отговор #103

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
След Аудитата да освежим темата и с тези луксозни и ексклузивни 7 броя каталози на Мерцедес за актуалните им спортни модели от 2015 година. Понеже ми се дублират, ще са за продаване.
Тези брошури тематично съм ги подбрал само за спортните им купета с 4 врати /ЦЛС и ЦЛА/ и с 2 врати /ЦЛ, Е-клас и С-клас купета/, както и кабриолетите и роадстерите /еСЛ, еСЛК, Е-клас кабрио/.
Като наличност някои от тези каталози са много рядки в БГ /напр. в Балканстар каталози за голямото купе ЦЛ и големия роадстер еСЛ нямат, както за Ц-клас купе/, а всичките са дебели с над 70 до 100 стр. обем и много луксозно отпечатани.

На цена всеки от тях ще е само по 20 лева на брой.
Ако се вземат в пакет ще има освен намаление на общата цена и бонус, един каталог с цялата гама на Бенц за 2013 година, който е на български включва и моделите СЛС пеперуда купе, СЛС роадстер, и Г-клас джиповете.
Така че цели 8 броя хубавини, вкл. и общата гама, за само 100 лева ще е пакетната цена.
Освен това, както се вижда, всичките тези 7 броя моделни каталози са в пакет с допълнителните им пак доста дебели /с по 40-50 сътр. обем/ брошури с екстрите им и с допълнителното им оборудване.
Така че някой колега Бенц фен иска да си направи за празниците подарък и за себе си малко ексклузивна литература, сега е момента.  :D
Ето някои снимки на кориците и страниците.
За запазване или купуване, пишете тук.




























Ето някои снимки и на БГ брошурата с общата 2013 Бенц гама.











Декември 28, 2015, 18:50:12
Отговор #104

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето още снимки на каталозите, вкл. и този на Ц-клас купе.


















































Март 17, 2016, 20:18:38
Отговор #105

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да освежим темата с три бонуса.  ;D
За който купи някой от оформените вече по-горе пакети брошури с общи цени от по 100 и 120 лева, на марките Ауди, БМВ и Мерцедес, ще получи подарък към всеки пакет брошури, и съответен за марката дебел и луксозен годишен каталог с ретромоделчета от съответната марка, видим тук на снимката.
Тези три дебели и луксозни с цветни детайлни снимки на мащабни моделчета каталога, може да се купят и отделно, всеки ще е на цена от 20 лева за брой.



За повече снимки от страниците с мащабните им ретромоделчета, вижте тук линка.

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2282.360.html


Февруари 24, 2020, 19:04:13
Отговор #106

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Време е да обогатим отново темата с един доста богат набор от текстова и снимкова брошурна информация. А именно, кориците и съдържанията на едни мои стари 20, 30, че и повече годишни Бенц каталози, както и по-нови такива, в които има редки и знаменателни от ентусиастка гледна точка спортни, супер-спортни, и хай-енд  техни модели, като разните  СЛР-Макларън, пеперудите врати СЛС, различните генерации от легендарните  СЛ роадстери, вкл. барока р107 и клиновидни р129, еС-класи във всичките им форми, като дълги Л, редките еС купе и Кабрио, бронирани Гард, Пулмани, и всякакви други формати, двигателни версии, и моделни години АМГ-та.

Всички тия каталози ще са за продаване, така че подробности за години, формати, страници, състояния, език на издаване и цени, ще може да се видят там в моята тема с продажбите на брошури и каталози. Но ще се постарая доколкото мога, макс. брой  страници от тях да им кача тук, че да останат в архива на форума, понеже инфото в тях е много богато и със страхотни снимки.
А и, колкото поне аз съм се ровил, няма много места по Нета, дето толкова систематично и в много различни бройки и версии да са качени моделни Бенц брошури, че и такива на други марки, колкото аз ги качвам тук, като имам време и настроение.

Може най-общо да се уточни, че по принцип брошурите и каталозите на Бенц, както и тези на в 90-те години придобитата от тях на порции фирма АМГ, почти винаги са били луксозни и дебели, с отн. твърди корици, обикновено във формат А4, и с по няколко десетки страници обем. В дадени по-редки случаи  са пускали по-тънки каталози с по 10-20 страници обем, или пък плакати с формат А1, и реално 8 страници обем, каквито отварящи се двустранни плакати тук долу са двете най-стари сканирани брошури, тези за моделните гами за 1983 и 1984 години.
След 2000 год. от вече обединения тогавашен Даймлер-Крайслер  концерн, почват да пускат и каталози с малко по-малък от А4 формат, и с хоризонтални страници.  Но специално за еС-класите и по-шик моделите, повечето им каталози са във формат А4, но вече с хоризонтално разположени страници. Тук ще поствам и каквито имам останали Прес-рилийзи на дадени модели на Бенц, като по принцип фирмата при такива недостъпни за разпространяване извън журналистическата гилдия материали, без значение дали става въпрос за малки коли като Смарт или върхови модели, ги правят във формат по-голям от А4, под формата на доста луксозно направени папки с дебели твърди корици, и вътре с по два отделни дебели каталога с текст и снимки, а в посл. 20 години, към тях  и с приложени СД-ДВД-та.                                                           
-------------------------------------------------------------------------------------

Почвам с най-старата ми брошура, тази за гамата от 1983 година.
Тя е оформена като двустранен голям плакат, който е сгънат във формат А4, и включва както вече старите тогава в123 серии седани, така и комби и купе версиите им, в126 седаните и с126 купета еС-клас Пури, р107 барок СЛ-ите, и новите за тогава компактни в201 190 Е и Д. Тая ми конкретна брошура е една от малкото с известни поражения по тях, като закъсвания, охлузвания, следи от влага и прочее. Но тук специално, а и при другите редки бройки  каталози с такива леки дефекти , тия петна и скъсвания не пречат на изображенията на колите и текста, не се интерферират с тях. По принцип почти всичките ми тук сканирани брошури са в ново или отлично до много добро състояние. Старал съм се и да ги снимам детайлно и така, че да им се виждат евентуалните дефекти  ако ги има, а и гледам да ги описвам дефектите и споменавам за тях. Охлузването и следите от влага тук в брошурата за 1983 год. е основно отвън в долния десен ъгъл на плаката като е сгънат, както се вижда на снимките.
















Февруари 24, 2020, 19:06:44
Отговор #107

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тази следващата брошура за 1984 год. е обаче в отл. състояние, и вкл. почти същите модели, но като допълнение има и дебютиралата тогава с Косуърт преработен мотор хомологирана спортна версия- 190 Е 2.3-16.









Февруари 24, 2020, 19:08:51
Отговор #108

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Третия 80-ски тук каталог, но далеч не последния, дето ще напоствам от 80-те години издание, е брошурата за годишна гама 1989. Тя е на немски език, както и по-ранните две, и вече е по-богата и дебела, формат А4 с с хоризонтално разположени 16 стр. Включва освен дебютиралите тогава широки лайстни в201 и в124, и последните версии Пури седан и СЕК с 560 мотор, и тотално новия с клиновиден вид 500 СЛ роадстер р129 серия.














Февруари 24, 2020, 19:10:59
Отговор #109

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Първата тук ранно 90-ска годишна брошура е за моделна гама 1991год, и включва всичко от през средния клас в124, и новите С-класи мечки, старите купета Пури СЕК, та до джипките Г-модели, и си е доста добре направена във формат А4 със 24 страници. Интересното е, че е на български, от току-що създадения тогава официален Бенц вносител за БГ- Балкан стар, чийто мъничък шоурум в ранните им и още бедни, но перспективни години, беше една стая със стъкла и висок таван на ул. Раковски в София, до градинката на сладкарница Кристал. Там имаше изложена само една кола, но обикновено доста скъп модел, като новата тогава 4-клапанова версия на в124- 300 Е-24, или съвсем новата мечка еС-клас  в140, или още новия роадстер СЛ р129, или някое от най-последните правени купета 560 СЕК.