Автор Тема: Брошури на Янг и Нютаймери.  (Прочетена 66135 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 05, 2013, 11:52:37
Отговор #70

Активен USfan

  • Публикации: 10811
И ето и последния Лоринсер каталог, този касаещ луксозните преработки на 1-та ген. А-класа.




















Февруари 28, 2013, 18:24:03
Отговор #71

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ето за Ники някои снимки от каталога на Ролс Фантом, дето си говорихме за него.  :D
Доста е дебел и луксозен, с твърда кожена корица е, втора опаковка, още и СД в него, и е чисто нов на състояние.  ;D
Освен това конкретната бройка не е разпространявана по изложения и шоуруми, а е само за дилъри, ВИП клиенти и журналисти.  ;)









































Март 06, 2013, 14:51:49
Отговор #72

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Вчера си открих в неизчерпаемия архив нещо предполагам доста интересно за ценителите на рустикалната техника- а именно, оригинален каталог за вече доста над 30 годишния Г-модел Мерцедес.  :D
Каталога е доста дебел и луксозен, с твърди корици е и е над 60 страници на обем, а състоянието му вътре си е чисто ново.
Има в него всички версии на 2-та ген. Г-класа, вкл и кабрио и 8 цилиндровите модели.

На мен лично няма да ми трябва, така че става за продаване, цената ще му е 15 лв.
Разбира се, АКО НЯКОЙ ГО КУПИ КОМПЛЕКТ С ДРУГ от постнатите по-горе каталози на Мерцедес,ще има отстъпка.
Тогава ЩЕ СТАНЕ И ТОЙ 10 ЛВ, КАКТО ДРУГИТЕ.  :)
Ето и детайлни сканове на повечето от страниците му.











































Март 06, 2013, 19:58:38
Отговор #73

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Това е приятна брошура за Jaguar X-type

Март 12, 2013, 18:35:48
Отговор #74

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Тъй като не мога да си редактирам горното мнение:
Сайт с брошури на всички(може би) модификации на Пежо - http://aebergon.perso.neuf.fr/Peugeot/

Април 26, 2013, 09:23:47
Отговор #75

Активен USfan

  • Публикации: 10811
По запитване на един колега, малко да освежим темата с детайлни сканове, които предполагам ще са ви интересни,  :) на последните каталози на Ягуар и Сааб, които са ми останали /колегата Стефчо ми отнесе почти всички досегашни Джаг брошури, та силно намаляха бройките  :)) /.
А именно- 2 каталога на Ягуар годишните гами, и два на Сааб- за модела 900, и един много рядък каталог за самолетната им гама през 1987 година.

На по-стария Джаг каталог, издание от 1990 год, му липсва само корицата, иначе е доста дебел и напълно комплектен, с 44 страници обем със страхотни снимки и детайлно инфо.
Касае абс всичките версии на правоъгълните фарове на седана ХЖ40, вкл. и луксозните Даймлер версии, както и серията 6 и 12 цилиндрови купе и кабрио ХЖ-С, още със старата им версия с хром броните, и само с 2-те места при кабриолета.
Освен това има снимки и текст за продавания тогава само 2-3 моделни години, и правен от Ягуар Спорт съвместно с ТВР, хомологационен рейсингов Туринг модел- лимитираната серия купе ХЖР-С Ве12.

А на по-новия Джаг годишен каталог /касаещ лифтинга на ХЖ40, вече с по ретро изглеждащите кръгли фарове, наречен Х300/, който също е доста обемен, с 30 страници, съм му сканирал само корицата и съдържанието, понеже или тук назад в тая тема, или в Брошурите от време оно, съм му пускал и детайлни сканове на съдържанието.
както се вижда този каталог вече включва, освен 3.2 и 4.0 литровите 6 цил. Джаг и Даймлер модели, и новите вече 6 литрови 12 цил. версии, както и революционния за тогава компресорен шестак мотор в модела ХЖР.

Сааб каталога за модела 900 2-ген също е доста обемен, с 36 страници е.
А най редкия тук каталог, макар и слепен и закъсан по долните ръбчета /което не пречи на снимките и текста/, всъщност е Авиационния каталог за гамата военни и граждански самолети на СААБ, продавани през 80-те години.
А именно изтребителя ЖАС 39 Грипен, и малките гражданските самолети- 340, Виген и 2000.

Заради голямата им рядкост и луксозно изпълнение, а и понеже са ми последни бройки, въпреки закъсването на СААБ Авиешън каталога, и липсата на корица на по-стария Джаг каталог, всеки от тези каталози ще е по 15 лв. на брой цена.
Единствено ако се вземат и 4-те броя каталози накуп, а именно и двата СААБ и двата Джаг брошури, тогава бих направил намаление, и бих ги дал вместо за 60, само за 40 лв, за 4-те броя общо.

Специално СААБ авиационния каталог е екстремно рядък.
Никога не е бил разпространяван за раздаване дори на ВИП автоклиенти по СААБ автокъщи, а са го давали и пращали основно на разни собственици на аеролинии, или на министри на отбраната на разни братски на НАТО държави.  ;D
Така че наистина е ценен хартиен къс.
Ето сканове на кориците на 4-те каталога.




Ето и скановете на Джаг каталога по-стария за ХЖ40 серията.

























А това е корицата и съдържанието на по-новия ХЖ6/ХЖ12 и ХЖС каталог.













« Последна редакция: Април 26, 2013, 10:03:50 от USfan »

Април 26, 2013, 10:10:26
Отговор #76

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ето и детайлни сканове на страниците на двата Сааб каталога, първо на този на модела 900.
Той прилично подробен, с 20 страници обем, и е в много хубаво състояние на страниците, както и тези на Ягуар каталозите, също.






























Април 26, 2013, 10:16:31
Отговор #77

Активен USfan

  • Публикации: 10811
И ето и последния каталог от тази четирилогия, черешката на торта, :) брошурата на СААБ Авиейшън.




















Септември 20, 2013, 21:32:15
Отговор #78

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Време малко да освежим и тази тема отново.  :)
Та, поради запитване на колегата Богдан, реших да групирам и систематизирам останалите ми каталози за американски коли.
Ще са за продаване, така че който има интерес кум конкретни неща от тях, или да види тук по назад в темата за подробни снимки на страниците им /направил съм детайлни сканове на всеки от тези каталози/, или да ми пише на лично, кой точно каталог го интересува, за повече подробности като страници, формат, и др.
Освен на отделни бройки, ще се продават и в пакети, групирани по марки, и/или типове и модели.

Каталозите на отделните УС модели, ще са на единна цена от по 15 лв на брой.
А тези брошурите с техн. данни за дадени модели, понеже са по-тънки и с по-малко снимки, ще са на по-ниската цена от по 10 лв на брой.

Разбира се, както писах, ако се вземат по повече бройки каталози, както са пакетите дето съм оформил, ще има сериозно намаление.  :D
Цените на отделните пакети каталози, ще ги приложа към снимките им по надолу.
И така пакетно, цените за всеки брой каталог, ще паднат доста под 15 лв/бр, или съответно за тези за техническите данни и екстри, под 10 лв/бр.

Повечето каталози са на концерна Крайслер, и на негови фирми, като Додж и Плимут.
Но има и няколко останали броя, интересни каталози на Шевролет и Форд.
Разбира се, при купуване в пакети, освен намаление на цената, за първия закупил пакет, ще има и още един бонус.  ;D
А именно, ще има за подарък, този хубав календар с Понтиак Файърбърд и ТрансАм модели, за все още актуалната 2013 година.

Ето снимки на каталозите, както са оформени в пакети по марки и модели.
А по надолу ще има и детайлни техни снимки.















Септември 20, 2013, 21:43:10
Отговор #79

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ето тези 2 каталога на Шевролет, за модела Блейзър от 1993 година, и на цялата гама Шеви пикапи и коли за 2011 година, ще са на цена от 15 лв/брой.
А ако се купят общо 2-та в пакет, цената ще е само 20 лв общо за двата.  :)