Автор Тема: Audi 5000 S 1984 на Iltcho  (Прочетена 8708 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 29, 2012, 16:16:40
Прочетена 8708 пъти

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Накратко :

Закупена от мен 2010 година. "Любов от първа лъжица"
Audi 5000 развито на базата на 100 C3, с доста луксозно оборудване.
Климатроник, 4 ел. стъкла, ел. огледала с подгряване, автоматик с темпомат, бордови компютър, кожен салон, серво усилвател на управлението, лети джанти, централно заключване и шибедах.
Пръкнало се 1984-та година с мотор 2.3 5 цилиндров, редови с к-джетроник и скромните 136 конски сили.

Дотук бяха само хубави неща. Състоянието в което дойде колата при мен не бе никак радостно. Коженият салон е скъсан на няколко места, ел. пакета почти не функционира, к-джетроника е премахнат и е насаден карбуратор, отстранен е вакуума на темпомата (диафрагмата), монтирано е жило на газта вместо лостовата система, което идва късо и не достига педала на газта копчето за "kick down" функцията на кутията, причукваше предницата, разхода беше 18 на 100, едва развиваше повече от 80 километра, в баири падаше до 60 ииии... те така. Както и да е. Купих го и се започна...



« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 16:27:19 от dido1903 »

Февруари 29, 2012, 16:28:19
Отговор #1

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Понеже шило в торба не седи, закарах колата на вилата и още на поляната отпред се започна работа по тази тенекия с душа!
Първо прегледах какво тропа по ходовата - оказа се тампон на стабилизираща щанга и накрайник.
Веднага бяха подменени с нови. Сервото се втвърдяваше чат пат - оказа се малкия дявол. Ремъците на колата бяха станали буквално "пластмасови" и се пързаляха по шайбите.
Реших да се боря с мудността на колата. Прекъсването чат пат, гърменето и адската тромавост на тая кола направо ме побъркваха.
Започнах да чопля какво ли не, на кой ли не да звъня, докато един ден въоръжен с нови капачка, палец, кабели, свещи (на неговите на пръв поглед нищо им нямаше) не открих виновниците за цялото това поведение на пътя!


Ето това комбинирано с ненормално предварение.
А аз обвинявах само и единствено карбуратора. Други хора - кутията.
След като докарах колата на белези в ГМТ и поставих делкото на нулева механична корекция на аванса, смених всичките чудеса по запалването - О ЧУДО!!!


Тоя шлеп имал зъби бе! Не били съвсем изпопадали.
Моментално се намесих с "кухата" огледална свещ и сведох всичко до ниво "добре" според мен. Разхода падна на 12 градско. Говорим само за газ - бензина го изключвам, защото карбуратора беше тотална щета.
Часовника на колата на снимката не е верен.

Февруари 29, 2012, 16:39:08
Отговор #2

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Последва ремонт на карбуратора със собствени сили и заработихме на бензин. Подмених термостата, оборудвах го с 14-тки докато алуминиевите се подготвят и към момента колата чат-пат пърпори по врачанските улици.



Проекта ще има още развитие. И то голямо. Успях да се сдобия с работещ К-джетроник (благодарение на предишния собственик на колата) и още един от колегата dominator, по чиито думи е от кола, която никога не е виждала газ.
Адски много ми харесва визията с двусекционните фарове от Ауди 200 и неотдавна се сдобих и с такива :

Разглобих ги, почистих ги внимателно, демонтирах малките рефлекторни шапки, които са подготвени за боядисване (целите са окислени) а стъклата перфектно измити:




Февруари 29, 2012, 16:43:23
Отговор #3

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Когато закупих фаровете и решетката, липсваха така скъпоценните за всички собственици на Ауди 200 бленди отстрани на фаровете.
Е, с малко упоритост, търсене и пазарлъци за скромнихте 20 лева успях да се сдобия с такива от едно Ауди от Хасково заедно с хромираните лайсни около тях.

Едната е минала през обработка, а другата е в "суров" вариант

Февруари 29, 2012, 16:47:37
Отговор #4

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Зазяпах се в това какво правят колегите от Шкода раздела с хромирането на разни детайли и... ме осени мисълта, че и по моя мотор трябва да има хром.
Резнаха ми квитанциите, като ми казаха, ме всмукателния колектор на джетроника като е алуминиев не може да се хромира, и аз си купих малко капаци:



До края на седмицата ще ги пратя в Стрелча и като се върнат ще има нови снимки  :)

Февруари 29, 2012, 19:09:47
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Малиий , такъв скапан палец не бях виждал! Попътен вятър! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 29, 2012, 20:44:23
Отговор #6

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Голям кораб е това! От лайнерите  :P Давай нататък със снимки и инфо! Става както си му е реда.... Това с побългаряванията е един от големите проблеми на повечето класики....

Март 02, 2012, 13:31:09
Отговор #7

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Ден за получаване на пратки...
Освен ремонтните щуротии по С2-йката и за това пристигнаха разни работи.
Нови уплътнители за инжекторите на механичния инжекцион от братска Германия, въздушен и горивен филтър на MANN, както и такъв за купето на Filtron.

Следобед ще снимам стига да остане време, че се замотах с граждански, прегледи и т.н.
Ламарините за хромиране вече пътуват към човека, който обеща да изглеждат великолепно...
А дано...

Март 02, 2012, 14:16:30
Отговор #8

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Колектора като не може да се хромира, се полира. Голяма играчка е, ама си заслижава.

Март 03, 2012, 16:55:04
Отговор #9

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Много хубаво е че си решил да му сложиш предница на 200. Аз също имам намерение да сложа ако успея да си купя 100-ца. Имаш ли представа от къде мога да търся и аз части от предница на 200 - фарове, стопове, решетка, лайстни мигачи?
Поздрави