Автор Тема: Audi 5000 S 1984 на Iltcho  (Прочетена 8712 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 03, 2012, 20:00:45
Отговор #10

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Моргата в Нови Искър при Емил - Емси Ауди... но е голем скъпар... Има още едно в ауди форума на части. Това при Емил в Нови Искър няма бленди, другото има и е куатро. Ма то е 200 турбо с МС матор. 
Ще питам едно ако го продават тука покрай нас 100-тица с 5-так мотор, ма се приготви поне за К-Джетроник. Части имам колкото искаш. А и нещо напоследък почнах и да им надвивам  >:D Май ще остана скоро единствения в България, който се наема да се бори с тези боклуци. Инак пък кат го направиш - върви ...

Март 03, 2012, 21:46:04
Отговор #11

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Благодаря ти, явно ще разчитам на теб, тъй като имаш доста опит с тези коли.
Аз ще ходя да гледам едно 100 турбо куатро в края на месеца. И в Смолян си бях харесал едно куатро авант, бяло ама собственика му не ми се обади. Бях му оставил бележка ако го продава да ми звънне.
А 200 цата за която говориш е тази в Ауди форума ли?

Март 07, 2012, 10:25:29
Отговор #12

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Това е да.

Имам си още 1 нова придобивка.
Оригинален телефон за АУДИ свален от АУДИ.
Снимки - довечера, че съм на работа сега  >:D

Март 07, 2012, 16:01:25
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво, много хубава кола, и доста си напреднал във възстановката.  :)
Аз големи Аудита съм имал 2 броя, едно 1977 Авант 100 5 Е с 2,2 мотор, и едно 100 седан от 1986, пак с 2,2 инжекция, и автомат.
Много бях доволен и от двете.
Никакви особени проблеми не са ми правили.
Е тогава едното го взех 13 годишно, старото от 1977.
То беше само с 4 ръчни скорости.

А това от 1986 модела, беше ЦС или ЦД, нещо такова, с яки плюшове и задни подглавници и пълен ел пакет, го взех през 1992, само на 6 години.
С3 ката ми беше освен с автоматик и с климатроник.
Много го обичах, ама ми го откраднаха през 1993, само след година каране.
Баш у центъра на Пловдив зачезна.  :))

Но по старотот по едно време мистериозно взе да спира да пали, като го изгася с горещ двигател, и чаках по 2 часа да изстине напълно да го запаля.  :-\
Нещо по Жетроника му беше, ама какво...

Години по късно имах и яйце 90-тка 2,3 Е.
Тя и на газ и на бензин вървеше горе-долу еднакво, и проблеми по КЕ-Жетроника не ми е правила особени, въпреки газта.
Та та я90-та с тоя 5-так, на газ беше много икономична, това съм запомнил.
 И на дълъг път и градско, нямаше особени разлики в разхода спрямо бензин.

Март 08, 2012, 18:58:01
Отговор #14

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64

Но по старотот по едно време мистериозно взе да спира да пали, като го изгася с горещ двигател, и чаках по 2 часа да изстине напълно да го запаля.  :-\
Нещо по Жетроника му беше, ама какво...


Основната и най-голяма грешка на всички, които карат АУДИ с механичен инжекцион.
Моят скромен опит сочи, че този проблем се появява в делкото. И по-скоро датчика на Хол.
Другата шитня, която при "топъл" мотор прави, е онази дивотия, която е шибната на лявата греда под мокета
под дръжката за отваряне на предния капак. Така нареченото транзисторно или комутатор.

Доказано е, че повечето К-джетроници в България са или заради мърляви собственици, или пишман
гаражни майстори, които "хал-хабер" си нямат от това.
Не казвам, че е на света цвета К-джетроника, но не е и най-черния гологан, както го описват. 

По принцип не само 90-тката с 5-так мотор е икономична и върви на газ както на бензин.
Според мен има нещо във ВАГ-овите мотори, което е ... някак измислено.
До преди 2 месеца имах 80-тка с двигател с К-Джетроник. Буквите бяха DZ - 118 конски силици.
Заради моя щуротия (карана беше 4 години само на газ) не работеше като хората на бензин и ми капеше във филтъра
въздушния бензин.
След смяна на игла и магерене на инжекторите - колата се движи на бензин, пали перфектос при -23 градуса, тиктака
 кат часовник, и е пушка...
Та разхода и беше около 8 газ на 100 и 7 на 100 бензин.

Колкото от това. Ми, напреднал - вятър.
Яд ме е на времето в момента.
Нямам топъл гараж за момента и работата е на поляната пред вилата или пред блока.
Скоро надявам се да имам напредък де...

Март 05, 2013, 23:29:49
Отговор #15

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Като си гледам темата ми иде да си шибна един шамар, да ида да го отупам от пепеляка в гаража и да му раздивея бутала и цилиндри.
Дано до 31-ви да оправя драмата с радиатора.
п.п. колата цяло лято е карана като ежедневка! Няма такъв КЕФ!

Купих доста читав К-джетроник, който по думите на Доминатор-а не е подушвал газ, и е прав. Колата работи меко казано ПЕРФЕКТНО! Нещо студена ме тормози, че с паленето изпушва сиво, ма за мотор на толко години - толкова.

Скоро - снимки! Колата е ужас! Обичам я!

Юни 21, 2013, 12:25:07
Отговор #16

Неактивен Delane

  • Публикации: 33
Успех с всичко по този кораб колега!И аз минах през епопеята с нов механичен инжекцион,вакууми и премахване на какви ли не побългарявания които убиваха бавно и сигурно класиката...ако мога да сеъм полезен - кажи.Успявам да си намеря части(нови) от къде и как ли не.Така че - пиши ЛС и ще помагам.Наздраве!!!
Ex - Nissan Sunny B11 1.5GL '85
Ex - Saab 9000 2.0T '89
Ex - Saab 900NG 2.0T '97
Ex - Peugeot 405 2.0SRT '93
Ex - Renault 11 1.4TXE '87
Ex - Mazda 626 2.0 '93
Ex - Honda Civic 1.6 V-tec '93
Ex - Hyundai S-Coupe 1.5 Turbo '95
Ex - Ford Sierra 1.8Td '92
Ex - Citroen Bx 14RE '91
Ex - Citroen Cx 2500D Super '84
Ex - Lancia Kappa SW Pininfarina 2.0 '97
Ex - Audi 100 C3 2.4D '84
Ex - Audi 100 C3 Avant 2.3E '90
Now - Nissan Almera Tino 2.2DI '01