Автор Тема: Audi 100 C2 1979 на Iltcho  (Прочетена 9944 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 29, 2012, 17:20:08
Прочетена 9944 пъти

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Историята датира от доста време около тази кола. От времето, когато бях млад и безгрижен 17 годишен хлапак без шофьорска книжка. Родителите ми закупиха такава кола, само че модификация 5Е с десен волан.
Имаше серво, пръскалки на фаровете, централно, ел. стъкла, салон от червен плюш... но беше с десен волан. Сребристо сив металик с мотор 2.2 с К-джетроник.
Вървеше с дребни проблеми докато не разбрахме, че човека от когото я купихме е починал. А тогава пропуснахме да направим договор за покупко-продажба. Наследници по щатите ... абе обречена беше на спиране от движение. Прибрахме я в двора на вилата. Сърце не ми даваше да я гледам как се скапва...
Тогава търсех Ц2 в каквото и да е състояние. Купих другото (5000 S) с мисълта, че ще запълни празнотата в душата ми около тази машина (мечтаех като малък да е моя собственост тая зверилница), но не...
Пращах познати, пусках обяви къде ли не с мисълта да си намеря 100 C2, но навсякъде удрях на камък. Няма да забравя - бях на курс в Кремиковци, на базата на Министерство на социалната политика, когато ми се обадиха, че в София има такава кола с изрядни документи и се продава.
Побеснях!!! Трябваше да я видя и трябваше да е моя! На мига!!!
Получих телефон на собственика, обадих му се и се разбрахме след 30 минути да съм в Надежда.
Скочих в Алфредо (Алфа ромео 166) ииии стигнах. Ко да прая.




Договорихме се с любезния продавач, че аз ще си платя гражданската и прегледа (за луд късмет бяха изтекли 3 дни преди моето посещение) и ще прехвърлим колата.
Позабавих се няколко дни и след перипетии, пълномощни на мой приятел, който да ме представлява пред нотариуса - машината беше платена и моя!

Нямаше никакви екстри, ама никакви! Но бях щастлив. Ще прелея душата на сивото, включително и 5 степенната кутия на това, но ще е живо!
Не работеше на бензин - бензиновата помпа протекла, слагана Жигулова, но не работела и незнам какво.
Нямаше фарове, мигачи, нииииищо!!! Оправих колкото можах без поялник, още в Надежда и тръгнах към Враца. Да, да ама не. Реши да си покаже зъбите и на кръговото на изход от надежда почна да плюе водата.
Криво-ляво го закарах до Гео Милев, където живеят тъста и тъщата и още неохладено му пуснах водата и отстраних термостата!
Запекъл... ко да го правиш. Тези коли нямат индикатор за температура в купето. Индикация за ниско ниво на антифриза имат само. Реших, че ще преценявам температурата по парното и ако има липси на вода оная ламба ще свети. И тук камък. Таблото нищо не работеше по него. Дори и светлините за масло и акумолатор.
Тръгнах на риск, като една от алфите ми ме съпровожда по пътя, карана от моята бойна майка (мъжка жена, евала, винаги ми пристава на акъла патешки) придружавана от жена ми - бременна във 2-рия месец, а при мен бащата.
И се прибрахме...



След като пристигнахме, когато огасих колата докато отварям портата за да я прибера - незнам точно какво се случи. В този момент проработиха всички индикации по таблото. Не ми се вярваше. Гасих и палих няколко пъти, обикалях около квартала... и скоростомера работеше, и лампата за ръчната, и чистачките... абе всичко.
Казаха ми, че е добра поличба и се е радвало, че е в добри ръце, които ще се погрижат за него.
Онова с плюенето на водата е бито проба...
Незнам. Може да ме сметнете за луд, психично болен или незнам какъв... според мен тази кола има душа.

Веднага след това г-н Краси Рангелов бе вкаран в приключение, беше побъркан буквално да намери счупения стоп и бензинова помпа!!!


Хехехе, стопа не съм снимал, той е като нов. От друг приятел успях да намеря още 1 стоп буквално нов.

Когато имам развитие по темата - пак ще пиша!
Поздрави!

Февруари 29, 2012, 17:40:35
Отговор #1

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Идеята след реставрацията колата да изглежда ето така:




Февруари 29, 2012, 17:49:58
Отговор #2

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
Красив модел на немската компания.Желая ти успех с реставрацията!

Февруари 29, 2012, 19:03:05
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Вай , казваха ми че такова Ауди НЯМА такъв важен уред на таблото , ама аз дорде не видя , не вярвах , как може на марка като Ауди... :'(
 Успех с кораба , Илчо! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 29, 2012, 20:55:11
Отговор #4

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 741
Такава машина, 5Е, червена, се подвизава до строителния техникум в Лозенец. Май я карат от време на време.  C:-)

Февруари 29, 2012, 20:57:45
Отговор #5

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 741
Иначе в Надежда или по-точно Толстой имахме едно сиво такова Ауди. Караше го един пич мой набор. После ма го смени с бяло, не съм сигурен. Живее до детската градина в квартала.

Март 01, 2012, 23:21:40
Отговор #6

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Чудесен автомобил, колега! Много са редки вече наистина. Не съм виждал такова в движение от както един мой роднина си продаде неговото преди повече от 10г. Много се кефя, че вече имаме и такова Ауди в раздела за немски автомобили. Ще следя темата с интерес. А между другото до работата ми има едно такова изоставено. Няма номера, явно е спряно от движение. Изглежда позагнило, но не и трагично. Ето 2 снимки. Ако имаш интерес ще ти кажа точното място. А между другото имам за подаряване 2 огледала, които мисля, че са точно за този модел. Но тях ще мога да ти покажа на снимки след 1-2 седмици.Поздрави!
« Последна редакция: Март 01, 2012, 23:25:08 от DMC »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Март 02, 2012, 13:27:19
Отговор #7

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Имам интерес към огледалата. Ако можеш - снимай ги.
Към това, което си публикувал на снимката - аз към момента имам 2 такива. Ако се продават части от него - да, иначе към цяла кола не.  Идеята е от 2-те едно да се получи. Купето на сивото, което е с десния волан е супер здраво. Няма дори точка ръжда. От него ще си цепя ламарини и каквото ми трябва.

Развитие по колата има, но за сега е само в закупуване на части.
Пълен комплект за обслужване  (ремъци, ролки, антифриз, масло, гарнитура за капака на клапаните, амортисьори, накрайници, шарнири, тампони и прочие).
Остава да го измисля как аджеба ще се преборя с ръждите и с подмяната на загнилите ламарини.

П.П.
И още един Pierburg 2B5 с подменени гарнитури, игла, поплавък, жигльори и текстолитовата подложка за връзката му с всмукателния...  O:-) :))
« Последна редакция: Март 02, 2012, 13:33:14 от iltcho »

Март 03, 2012, 16:48:45
Отговор #8

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Имаше едно в Северна България - продаваха го доста време в мобиле-то за по-малко от 1000 лева и изглеждаше много добре. От това поколение има едно захвърлено в Гео Милев. Едно такова само че 200 стои пред един блок в Младост на Цариградско шосе и едно бордо доста запазено имаше в Студентски град.
Много хубава кола. Дано успееш да я направиш като тази на снимката. Успех!
Аз съм голям фен на С3 и си търся такова, но и те остаряха и трудно се намира добро изпълнение в добро състояние.
Поздрави
« Последна редакция: Март 03, 2012, 16:50:16 от peter 1978 »

Март 03, 2012, 19:57:13
Отговор #9

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Това в "Гео Милев" е със счупено предно стъкло, а собственика се казва Стефан и е адски несериозен да ти кажа честно.
Звънял съм му преди да взема бялото - щеше да ми звъни с оферта и ... така и не стана. Най-много да си иде на отпадъци.
Другите не се продават. Днеска си ходих на вилата, снега около него се е разтопил... утре май ще нарамя акумулатора и ще ида да му чуя меденото гласче.
Ако изпадне С3 - ще ти звънна веднага.