Автор Тема: Размисли относно боядисването  (Прочетена 51427 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2012, 20:10:56
Прочетена 51427 пъти

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Не ми е приятно да ме засягат в мойта работа дори и колеги ако не са по-добри. >:( Да не говорим такива дето въобще са някъде.......Аз съм най-добрия на ръждата и на реставрации и ми писна на някой злобар да му се обяснявам......По-добрия също да качва снимки......


Туй ме грабна. Докажи колко си добър, дай писмена гаранция 5 години срещу поява на ръжда, спукване на кит и олющване/матиране на боя и ще докарам следващата при тебе. Сериозен съм, ще работиш по почти 6-метрова каляска с малко заварка, много изчукване, малко кит, нормален акрил на 2 цвята - без металици и перли - като цяло без голям тормоз. Но със сваляне на всички стъкла и работа по цялото купе! За твое улеснение - колата е и на шаси.

Март 04, 2012, 20:24:57
Отговор #1

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
За съжаление, скоро май няма да отговори, тъй като е с 3-месечен бан, според едно администраторско съобщение в рубриките най-горе, от преди 2 дни.

Март 04, 2012, 20:28:04
Отговор #2

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Жалко. Че е нервак - нервак е, но от снимките в тая тема останах доволен.
3 месеца не са ли неразумно много? Възпитателния ефект е под въпрос...

Март 05, 2012, 20:59:45
Отговор #3

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Момчето което ги рисува е доста кадърно и не взима скъпо(според мен).Тази рисунка струва около250-300лв. с бояджииския труд на сервиза,материялите и изпичане в камера.Като се има впредвид,че има сервизи които само за пребоядисване на преден капак взимат толкова :-\  ,а тук подготовката,боя и лакиране пак си ги има. Занимава се и с татуси и всичко което е свързано с рисуването.  :D

Пекане на боя няма.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Март 05, 2012, 21:07:45
Отговор #4

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Не ми е приятно да ме засягат в мойта работа дори и колеги ако не са по-добри. >:( Да не говорим такива дето въобще са някъде.......Аз съм най-добрия на ръждата и на реставрации и ми писна на някой злобар да му се обяснявам......По-добрия също да качва снимки......


Туй ме грабна. Докажи колко си добър, дай писмена гаранция 5 години срещу поява на ръжда, спукване на кит и олющване/матиране на боя и ще докарам следващата при тебе. Сериозен съм, ще работиш по почти 6-метрова каляска с малко заварка, много изчукване, малко кит, нормален акрил на 2 цвята - без металици и перли - като цяло без голям тормоз. Но със сваляне на всички стъкла и работа по цялото купе! За твое улеснение - колата е и на шаси.

6-мертова каляска с малко заварка и много чук/иска колело за новата ламарина/ малко кит-? акрил без металици-там е проблема :) със сваляне на стъкла-къде си видял кола за реставрация без голо шаси. то за цялостно боядисване се сваля всичка, ама карай. нещо май си врътнал по-претенций и изисквания. знаеш ли какво искаш и какво ще правиш.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Март 05, 2012, 22:35:48
Отговор #5

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Не ми е приятно да ме засягат в мойта работа дори и колеги ако не са по-добри. >:( Да не говорим такива дето въобще са някъде.......Аз съм най-добрия на ръждата и на реставрации и ми писна на някой злобар да му се обяснявам......По-добрия също да качва снимки......


Туй ме грабна. Докажи колко си добър, дай писмена гаранция 5 години срещу поява на ръжда, спукване на кит и олющване/матиране на боя и ще докарам следващата при тебе. Сериозен съм, ще работиш по почти 6-метрова каляска с малко заварка, много изчукване, малко кит, нормален акрил на 2 цвята - без металици и перли - като цяло без голям тормоз. Но със сваляне на всички стъкла и работа по цялото купе! За твое улеснение - колата е и на шаси.

6-мертова каляска с малко заварка и много чук/иска колело за новата ламарина/ малко кит-? акрил без металици-там е проблема :) със сваляне на стъкла-къде си видял кола за реставрация без голо шаси. то за цялостно боядисване се сваля всичка, ама карай. нещо май си врътнал по-претенций и изисквания. знаеш ли какво искаш и какво ще правиш.

Написал съм го буквално - за да няма после тън-мън. И за майстора е по-лесно така, и за мен.
Инак не питай какво съм виждал, не е за приказване хехехехе!

Март 06, 2012, 10:08:58
Отговор #6

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447


6-мертова каляска с малко заварка и много чук/иска колело за новата ламарина/ малко кит-? акрил без металици-там е проблема :) със сваляне на стъкла-къде си видял кола за реставрация без голо шаси. то за цялостно боядисване се сваля всичка, ама карай. нещо май си врътнал по-претенций и изисквания. знаеш ли какво искаш и какво ще правиш.

Написал съм го буквално - за да няма после тън-мън. И за майстора е по-лесно така, и за мен.
Инак не питай какво съм виждал, не е за приказване хехехехе!

Бе ти си го написал, ама на бас че ще излезе доста по различно от това което си мислиш.... пусни снимки, мани ги тея разкази по памет.

Март 06, 2012, 10:15:29
Отговор #7

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
На снимки винаги излизат по-хубави колите, уви. Затова само пиша - за ориентир.
С виждане става ... ама в случая с тоя бан ще се размине и виждането. Уф.

Март 06, 2012, 19:17:59
Отговор #8

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
на мен колеги Monza ми е правил кола и не само на снимка а и действително е супер, за това му гласувах доверие за моя опел,който за мен е много скъп.
« Последна редакция: Март 06, 2012, 19:24:35 от pavel.velev »
 

Март 06, 2012, 19:31:34
Отговор #9

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Не това казах, Павел.
Имах предвид че и да покажа снимки на колата която има нужда от тенекета, съвсем друго е като се види наживо.
Инак и аз съм впечатлен от работата на Монца - поне от това което виждам тук.