Автор Тема: Размисли относно боядисването  (Прочетена 51420 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 06, 2012, 19:35:33
Отговор #10

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
аз почнах с снимки , после се запознах с него а нека да видим и ние този автомобил,поздрави.
 

Март 06, 2012, 19:41:39
Отговор #11

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Ще видите, Форд от 60-те е, малък осмак с голямо купе.

Март 06, 2012, 19:45:52
Отговор #12

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
ако не е проблем дай повече информация за форда ,а и ти си от София така че може да се видим и за по бира.
 

Март 06, 2012, 20:05:09
Отговор #13

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg

[/quote]
Туй ме грабна. Докажи колко си добър, дай писмена гаранция 5 години срещу поява на ръжда, спукване на кит и олющване/матиране на боя и ще докарам следващата при тебе. Сериозен съм, ще работиш по почти 6-метрова каляска с малко заварка, много изчукване, малко кит, нормален акрил на 2 цвята - без металици и перли - като цяло без голям тормоз. Но със сваляне на всички стъкла и работа по цялото купе! За твое улеснение - колата е и на шаси.
[/quote]

 Колега,мине-не мине време и попадна на  постовете ти в някой форум.С тая 5-годишна гаранция,май ще трябва да си караш колата в Щатите,нали там е и по-евтино  :).
Кажи в кой сервиз в България дават такава гаранция?Щото аз за повече от две години гаранция на лаковото покритие,не съм чувал да дават  ;)

Март 06, 2012, 20:41:46
Отговор #14

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Здрасти Таран, много правилни паралели си направил с щатски сервиз.
Цените в България в някои случаи подминават и щатските вече - а качеството далеч не е същото. Време е като плащаме като попове - да ни дават и гаранция, логично е. И вярвай ми, ако нямаше да литнат $5000 за транспорта - ЩЯХ да я закарам хахахаха! 2 години ще изкара лака и ако си пръснеш спрей върху грунд, това е несериозно.

Павел, ами нека се видим - само че Форда ми е прясна придобивка и тепърва трябва да го разровя хубавко. Засега знам само че е 4-врат хардтоп Галакси 500 трим от 62-ра, 4.8 мотор. За мотора леко ме е яд, прецакване  (за всеки друг има готини части за малко пари!). Като цяло - кола към 5.5 метра на ресори и шаси (не съм сигурен в шасито още), автоматик, с чугунен мотор (само буталата са алуминиеви) в състояние за ремонти по мотора и за позакърпване + боя. Салона става за начало ама след боята е добре и той да си мине по реда. МНОГО хром, част от него здрав.

Март 06, 2012, 20:56:21
Отговор #15

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
когато решиш след 17ч. всеки ден тел.0888 585 705 павел    п.с. работя и живея в центъра .
 

Март 06, 2012, 21:36:25
Отговор #16

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Не оспорвам правато на клиента,да очаква да получи нещо определено срещу парите си.А колко ще платиш определено зависи от това какво искаш.
Щото има лак от 25 лв комплекта и от 125...Същото важи и за всички продукти влагани във възстановяването на едно купе.
За цените в Щатите незнам,но наскоро един приятел ми обясняваше,че в германия за 250-300 евро само ти боядисват детайла,без да го изправят китват и т.н.
Читав ремонт дето тука е между 150 и 250 лв,там струва около 1000 евро.Знам ли,може и да ме е лъгал,да ми докара комплеск за малоценност   ;D.

Март 06, 2012, 21:57:37
Отговор #17

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Проста сметка показва че никой няма да плати подобни суми - а ще смени колата. Което обаче не се случва...
Ремонт тук да е 150лв и да е 1000Е в Германия е доста силно изказване, аз лично не го вярвам. Цените на материалите са еднакви (че и по-ниски там), труда е на час и макар да е с по-висока ставка, се работи по-стегнато и без шменти - капели (понеже си има норми и се спазват). Затова и по-горе казах че като нищо ще си заслужава в сервиз в САЩ (в случая) ако не бяха огромните транспортни разноски. Хората издават и квитанции, можеш даси търсиш правата като клиент и да уважат рекламации - а в България всичко е на честна дума. Само дето все по-спорен става въпроса с честта, затова и предложих варианта както в западен сервиз - с писмена гаранция. Когато професионалист е уверен в работата си - това е ОК за него. Ако си знае че само замазва нещата - тогава ще е притеснен, не е ли така?

Март 06, 2012, 22:48:19
Отговор #18

Неактивен Коста1

  • Публикации: 14
Ти jamiemirror от къде знаеш колко струват материялите в Германия? :-\Какво е качеството и колко струва боядисването на детайл? :-\.Просто в Германия никой не прави таралясници,а реставрацията няма ама нищо общо.Бояджииството се плаща за нови коли по застраховка към доверени сервизи.,.както и тук.Ето този калник ДЗИ платиха като към доверен сервиз 272лв. което означава по твойта логика,че четири детайла струват колкото една кола....Затова на никой не му се занимава с бараки...


upload images


gif image hosting


image hosting jpg


image upload
« Последна редакция: Март 06, 2012, 23:17:51 от Коста1 »

Март 06, 2012, 23:00:33
Отговор #19

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Не знам, Коста. Знам за щатско малко ориентири.
Инак знам че от Швейцария ходят в немски сервизи - познай защо. Знам и какво правят болшинството ни набедени за майстори въпреки доста добрите пари които им плащат клиенти - и го наричам безотговорно. Ето това искам - да поемат тговорност.

ПП: в Германия обаче отлично знам как да търся и изисквам отговорност, когато давам пари :) Ако някой майстор се кефи да оправя 2 пъти една и съща кола (втория път без пари) - моля! Да не говорим ако нещата идат на ниво ферайни за какво чудо става дума, ама туй са дълбоки води (макар и специфични точно за Германия).

ППП: понеже виждам че си променил постинга си - ще го кажа така: да, сменят цял детайл в общия случай. Оттам обаче труда пада като часове. Инак за застрахователите и това че са склонни да ти платят 270 за нещо което не би ти дало повече от 150 от клиент - няма лошо, работи си само с ДЗИ (докато има работа). Съгласен съм и с това че реставрациите са друга бира и поглъщат в пъти повече време (и пари). Понеже смятам че си Монцата - коментирай гаранцията моля, би ли се подписал под писмена?

Ах да, за даването - не съм дойна крава (както ДЗИ) но и знам че с трици маймуни не се ловят. Склонен съм да платя всичко в рамките на разумното, честно казано не бих спестил примерно 500лв от текенеджийски и бояджиски операции и да получа калпава работа и/или висене с месеци при някой майстор без да работи по колата.
« Последна редакция: Март 06, 2012, 23:34:36 от jamiemirror »