Автор Тема: Размисли относно боядисването  (Прочетена 51419 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2012, 15:33:04
Отговор #110

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg

Туй ме грабна. Докажи колко си добър, дай писмена гаранция 5 години срещу поява на ръжда, спукване на кит и олющване/матиране на боя и ще докарам следващата при тебе. Сериозен съм, ще работиш по почти 6-метрова каляска с малко заварка, много изчукване, малко кит, нормален акрил на 2 цвята - без металици и перли - като цяло без голям тормоз. Но със сваляне на всички стъкла и работа по цялото купе! За твое улеснение - колата е и на шаси.
[/quote]

 Колега,мине-не мине време и попадна на  постовете ти в някой форум.С тая 5-годишна гаранция,май ще трябва да си караш колата в Щатите,нали там е и по-евтино  :).
Кажи в кой сервиз в България дават такава гаранция?Щото аз за повече от две години гаранция на лаковото покритие,не съм чувал да дават  ;)
[/quote]

Тов е първият ми пост в темата,нито съм ти предлагал някакви услуги нито цени съм коментрал.Финансовия ви спор е с колегата Монца.За себеси ще приема,че не си открил "бялата лястовица"(петгодишна гаранция).
Щом за теб е най-важен подписа -не,няма да ТИ подпиша гаранция,да не говорим,че за човек с таков ниско мнение относно занаята,дори ръцете от джобовете няма да извадя.

ПП,моля модератора да ме уведоми,ако някъде съм обидил някой или използвам обидни  думи и изрази.

Март 15, 2012, 15:50:06
Отговор #111

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Моля не ми репортвайте мнения след като вече съм отправил забележка към всички!

След като не намирате смисъл да продължавате да упорствате, просто не го правете. Спирате да пишете в темата и точка или по добре - се разходете на слънце!


Отнася се за всички участници. Също така обидните изрази не са единствено условие да бъде наказан човек. Може просто да си е обикновен spam и да се подклаждат излишни спорове както вече беше споменато. Това само доказва че дори и да формулираме правила пак никой няма да седне да ги прочете ако е решил да е вироглав, затова ще разглеждаме всяка ситуация по отделно, но имайте предвид че ако се стигне до там ние да ви решаваме проблемите резултатите няма да са добри :)
« Последна редакция: Март 15, 2012, 15:53:44 от afx »

Март 15, 2012, 22:10:15
Отговор #112

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Колеги, явно са се събрали тука хора които разбират и по този повод имам следното питане: Предстои ми боядисване на едно Капри, което е изкърпено, направена е антикорозионната обработка и на филер изцяло разглобено го давам за подготовка за боя, и боя.
Не ми стана ясно:
1.Купето е разглобено,изкърпено,грундирано,напаснато,китвано и е на филер,т.е. трябва да се шлайфа филера и да се нанесе финалният слой(боята)...?

или

2.Купето е разглобено,изкърпено,грундирано и следва следва да се китва и т.н.?

Първото е :)
Ми....литър Глазурит акрилно е към 150+лв.,ако е база отива на 250+.Аз лично на Мерц 1955 съм слагал близо 5л акрилна(боядисване отвсякъде) от старият 18 ред.В камера ще се влиза м/у 3 и 5 пъти,сложи 200лв.за камера....Не знам дали ще има някакви екстри,полиране,надлакиране...,т.е. 2 бона може да изглеждат много,но може всъщност да не са много...
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 16, 2012, 10:22:38
Отговор #113

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Благодаря Немо!

Декември 15, 2014, 21:15:05
Отговор #114

Неактивен AmericanCarGuy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Здравейте колеги. Мисля да почвам реставрация на Skoda 120. После ще я продавам и да ви питам какав цвят би бил подходящ да се пребоядиса, кой ще привлече интерес.

Декември 15, 2014, 21:23:23
Отговор #115

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Е , пускай тема. Каква е колата - с хромните брони или ,,японка'' с фейслифта с големите задни светлини? :)

Аз имам няколко любими цвята от заводската гама - оранжевочервен , бежов във всичките му 3 нюанса , оксидно зелен и бордо.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 15, 2014, 21:35:17
Отговор #116

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Реставрация на Шкода 120 от която и да е модификация /дори редките у нас "луксозни" версии GLS/ с цел продажба според мен е нерентабилна инвестиция, поне засега... ето като пример: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11410214840967260&slink=8au0o5
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.