Автор Тема: Размисли относно боядисването  (Прочетена 51617 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 10, 2012, 07:05:03
Отговор #30

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Това казвам и аз-всеки има глава на раменете си и може да решава.Без да се обиждаш,начина ти на мислене ме връща във времето когато ремонтирах таксита-горките бакшиши,все те най-работни,все другите гледат да ги прецакат.Разбира се имаше и точни пичове и сред тях...
Вместо да харчиш излишнш 60-70 лв на детайл,направо си купи един компресор и един пистолет и си я боядисаи сам.Вече има доста писано из интернет относно технологиите и т.н
    Колкото до това кое колко струва...Външно боядисване "както си я измиеш" без излишно разглабяне,китване и т.н е поне 500-600 лв,ако наемеш и камера...
Що реши,че да ти разглобят колата болтче по болтче,да я възстановят,грундират,подготвят и боядисат не струва и 3 бона,ти си знаеш.
За качествено боядисване,само материялите ще ти надхвърлят 500 лв,и тук бояджията няма думата...не ги продава той.
Колкото до това как стоя зад труда си-в момента ми върнаха да оправям едно пикапче,правил съм го пради 2.5-3 години и не е издържало...удар от инкасов бус  ;)
     Като се научим да ценим не само собствените си способности,а и тези на останалите,може нещата да тръгнат към по-добро.
Успех в реставрацията.
« Последна редакция: Март 10, 2012, 07:38:51 от taran »

Март 10, 2012, 09:34:59
Отговор #31

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
За последното си ужасно прав.

Понеже въпросът ме интересува живо, може ли някой да ми направи разбивка за боядисването на моята лада?Искам да си е същия цвят, но лакът да е гладък на стъкло.С удоволствие бих се съгласил на по добрите материали.
Купето е напълно оголено, на две подвижни стойки.Всичко е демонтирано.

Март 10, 2012, 11:40:34
Отговор #32

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Taран, първо да поздравя с добро утро (+кафе).
Второ - ценя способности но не и голи приказки. Няколко човека ме наобиколихте тук само защото като клиент поисках нещо насреща за парите си (в случая - писмена гаранция). След като не го получавам, ще си спестя парите и ще си изпипам нещата сам. Ето така стоят нещата, а не с 10 бона а-ла Сами-М и прочие лъскави историйки.
През цялото време се чудя защо след като един професионалист е убеден във възможностите си - се дърпа от нещо което за него не би трябвало да променя нещата: да застане зад труда си?

ПП: всъщност реших че след като съм разглобил колата - кадърен тенекеджия може да я изкърпи и съответно бояджия да я боядиса, след което да си я сглобя обратно. Уж не е толкова трудно и не би следвало да е чак толкова скъпо, а се оказва обратното. както и да е, пазара ще го регулира.

Март 10, 2012, 12:36:54
Отговор #33

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
jamiemirror  нали  си наясно ,че примерно цялостно боядисване на стар автомобил изисква тройно и четворно повече човекочаса труд отколкото един  съвременен автомобил.Именно затова те питам наясно ли си горе долу с цените за труд?Защото няма как да накараш един специалист да си зареже другата работа и да си губи времето с твоята стара машина освен ако не му дадеш три четири пъти повече пари.Ето за този стимул ти говоря.Да платиш на майстора толкова колкото заслужава за положения извънреден труд.Това,че бояджията примерно печели добре от сключен договор сьс застраховател и има пари не го прави длъжен да си затвори сервиза за един месец заради твоята кола и да загуби 7-8000лв примерно за да изкара от теб 1000 освен ако не ти е задълъжен с нещо. Та затова те питам наясно ли си с цените.Ако ще трябва да дадеш 4-5000лв за качествено боядисване а след приключване на реставрацията колата ти  не струва и толкова какво правим?В този ред на мисли човек трябва да прецени доколко е стойностна колата му или пък ако има голяма сантиментална стойност за самия него дали си заслужава да я уважи с посещение при  доказан професионалист или да търси компромисен вариант .

Март 10, 2012, 13:52:34
Отговор #34

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Румен е прав!
Шкодата ми имаше нужда от смяна на предни калници, прагове, изкърпване тук-там и боядисване.
Направи ми я доказан майстор! И най- важното, според мен беше, освен майсторлъка, той имаше слабост към ретроколите по принцип. Въоръжих се с търпение, защото колата стоя при него три месеца. Работеше по нея м/у другата работа. Ако трябваше и шест месеца щях да чакам, държах той да я направи.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 10, 2012, 15:17:48
Отговор #35

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ако ще трябва да дадеш 4-5000лв за качествено боядисване а след приключване на реставрацията колата ти  не струва и толкова какво правим?

Купуваме си някоя готина количка, новичка и с много екстри и спираме да се занимаваме с ретро машините... Такива сметки за ретро коли, винаги са ме дразнили-това хоби ли е или бизнес?

Март 10, 2012, 19:13:43
Отговор #36

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Румене, какви ги говориш? Вече писах че има нови заводски панели за моята например, какъв извънреден труд пък сега?  >:D
И откъде накъде става дума за зарязване на работа и занимаване с моята кола - сякаш ми прави някой подарък или услуга и не плащам за това. Тия суми 5-6-10 хил. лв. за тенекеджия/боя ще си останат по форумите (и при човека от Сами-М) като гледам, каква трябва да е часовата ставка че да платя толкова - 200лв в час ли хех! Имаш материали преко сили 1000лв включая режийните, за колко човекочаса се изкърпва и боядисва една кола качествено? Разбирам да е тотално изгнила и да трябва изграждане на панели или примерно да е тоталка след катастрофа - но тук не коментираме нищо подобно. Нито материалите са извънземни, нито труда.

ПП: аз не се занимавам с реставрации чиято цел е търговия и препродажба - затова и не ме интересува колко струва колата било преди, било след реставрация. Има си хора които дори не реставрират - а само търгуват. За мен това е хоби.

Март 11, 2012, 10:52:57
Отговор #37

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Е то сега ако започнем със търговия на ретро коли да си изкарваме хляба май ще трябва да умрем от глад бе човек. :'( Мисълта ми е, че все пак трябва да си правим някаква сметка за вложените средства защото ако реставрираш един не особено рядко срещан автомобил и ти излезе примерно 8000лв и след това същия го видиш да се продава в мобилето в подобно състояние за 5000лв няма ли да се почустваш самопрецакан.Тази ми е мисълта.

Март 11, 2012, 10:55:31
Отговор #38

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Не, няма. Хоби.
В конкретния случай който описваш бих взел този за 5000 и бих работил по него.

Март 11, 2012, 19:22:49
Отговор #39

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
ПП: всъщност реших че след като съм разглобил колата - кадърен тенекеджия може да я изкърпи и съответно бояджия да я боядиса, след което да си я сглобя обратно. Уж не е толкова трудно и не би следвало да е чак толкова скъпо, а се оказва обратното. както и да е, пазара ще го регулира.
[/quote]

Бе,и на мен ми се ще да си купувам хляб по 30 ст.,ма нема...Пазар,кО да правиш,щом някой плаща 150-250 лв за детайл за боя,начи пазара го позволява.
Аз по-горе те питах,кажи кой да е сервиз в който да дават 5 г.гаранция.От една страна не ти се дават пари,от друга имаш високи изисквания.
НЯма кой да се хване на това хоро.