Автор Тема: Размисли относно боядисването  (Прочетена 51608 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 11, 2012, 19:33:44
Отговор #40

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
За последното си ужасно прав.

Понеже въпросът ме интересува живо, може ли някой да ми направи разбивка за боядисването на моята лада?Искам да си е същия цвят, но лакът да е гладък на стъкло.С удоволствие бих се съгласил на по добрите материали.
Купето е напълно оголено, на две подвижни стойки.Всичко е демонтирано.

Какво имаш впредвид-кат материяли ?

Март 11, 2012, 23:28:00
Отговор #41

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Малко ме обърка...
Имам предвид, че когато бояджията каже-виж сега, най добри резултати съм постигал с това и това, но са малко по скъпички-не бих се и замислил за по евтин вариант.Мен никой не ме преследва със срокове за тая кола, така че и да не ми стигат финансите, бих поизчакал да се съберат.
А ако въпроса е какво имам предвид с моя въпрос, по скоро материали и труд, крайна цена за боядисване ме вълнува... май съм употребил думата "разбивка" не на място.

Март 12, 2012, 08:33:25
Отговор #42

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Бях останал с впечетление,че ще си я правиш сам.
Някай цени на материали:
Епоксиден грунд-14 лв/л,Лакпром,36-40 лв/1.6 литра Новол,60 лв за 1.8 л Спринт и около 90 лв за Глазурит.
Реактивни грундове (уошпраймер)-25-60 лв за 1.5~1.6 л в зависимост от производителя.
Акрилни грундове-15-16 до ~60 лв/литър(всъщност,онзи ден ми предложиха някакъв на Дюпонт 12 лв 100 гр. та има и по-скъпи)
Полиестерен шприц кит(течен кит) 18-30 лв/л
Кит (цините са за 1.4-1.8 кг) 18-35 лв8кутия.
Акрилна боя от 45~140 лв.
Базова боя 40-120лв.Може да е металик,металик с ефектни перли,може монохромен цвят(не металик),има и трислойни бои-подложка,ефектна перла и лак.
Акрилен лак 20-140 лв
Отделно имаш шкурки,лепенки,найлончета,филтри,други абразиви.
не на последно място е кореселина средно 4 лв/л.,но си върви доста.
Ако искаш монохромен цвят,изглеждащ като огледало,по-добре забрави акрилната боя.Направи си колата база с лак и я полирай.

 

Март 12, 2012, 10:37:05
Отговор #43

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Абе сериозно се бях захванал да се образовам за да я правя сам, но колкото повече научавам, толкова повече ми става ясно, че ще имам сериозни проблеми,
с постигането на такава цел.


Март 12, 2012, 14:19:57
Отговор #44

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Що бре,тъпота и упоритост са нужни само  ;).МИналото лято боядисвах москвича на едно хлапе-15 годишен,до преди това само в Скайп бяхме контактували-беше си го подготвил сам,с баща му.Имаш тук там забележки,но за пъви опит си беше перфектно.

Март 12, 2012, 17:29:21
Отговор #45

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Бе,и на мен ми се ще да си купувам хляб по 30 ст.,ма нема...Пазар,кО да правиш,щом някой плаща 150-250 лв за детайл за боя,начи пазара го позволява.
Аз по-горе те питах,кажи кой да е сервиз в който да дават 5 г.гаранция.От една страна не ти се дават пари,от друга имаш високи изисквания.
НЯма кой да се хване на това хоро.

Бре да му се не види, "цената" ви хипнотизира. Кое струва 10 бона - я да чуя? Труда ли, материалите ли, кое?
Сервиз такъв знам ама не в БГ, затуй питах като сте такива майстори - що не се подпишете под това? Ясно е защо - защото НЕ сте уверени в резултата. Сори, пАри нЕма в тоя случай - или ще са мижави, според качеството.
Естествено че ще имам изисквания, да не ми правиш случайно услуга докато ти плащам да ми боядисваш колата?

ПП: пазар, ко да правиш - един плаща 250 на детайл, сто - не плащат. Пазара се свива, тенеккеджии и бояджии стават все по-малко и по-малко. Появяват се такива с обявени цени 70 на детайл, на скъпчиите - честито. Няма качество - няма пари.

Март 12, 2012, 17:42:41
Отговор #46

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
За подготовката мога да се пробвам, понеже винаги може да я коригирам... ама самото пръскане ми е болната тема.

Март 12, 2012, 20:42:43
Отговор #47

Неактивен Коста1

  • Публикации: 14
Бе,и на мен ми се ще да си купувам хляб по 30 ст.,ма нема...Пазар,кО да правиш,щом някой плаща 150-250 лв за детайл за боя,начи пазара го позволява.
Аз по-горе те питах,кажи кой да е сервиз в който да дават 5 г.гаранция.От една страна не ти се дават пари,от друга имаш високи изисквания.
НЯма кой да се хване на това хоро.

Бре да му се не види, "цената" ви хипнотизира. Кое струва 10 бона - я да чуя? Труда ли, материалите ли, кое?
Сервиз такъв знам ама не в БГ, затуй питах като сте такива майстори - що не се подпишете под това? Ясно е защо - защото НЕ сте уверени в резултата. Сори, пАри нЕма в тоя случай - или ще са мижави, според качеството.
Естествено че ще имам изисквания, да не ми правиш случайно услуга докато ти плащам да ми боядисваш колата?

ПП: пазар, ко да правиш - един плаща 250 на детайл, сто - не плащат. Пазара се свива, тенеккеджии и бояджии стават все по-малко и по-малко. Появяват се такива с обявени цени 70 на детайл, на скъпчиите - честито. Няма качество - няма пари.

Човече и на мен ми се иска да ми направят зъбите за 500лв. ама няма, и гаранция няма нищо че ми искат 6000лв.Когато нещо се случи нещо с лекуван зъб от тях всички зъболекари си намират оправдание при условие,че става въпрос за здраве. :'(
Престани да баеш едно и също.Като ти е скъпо сабирай пари....По този начин няма да накараш никой майстор да ти я прави. :o

Март 12, 2012, 21:17:21
Отговор #48

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Коста, първо - аз не карам никого. Това остана клиента да навива изпълнителя, що за глупост!
Второ - проблема не е в парите а в това че колкото и пари да се налеят - няма гаранция за качество. Елементарно е. Крайния резултат е налице - липсва доверие понеже липсва и основа за него, оттам и бизнеса се превръща в надлъгване и всички губят.

Март 12, 2012, 21:27:30
Отговор #49

Неактивен Коста1

  • Публикации: 14
А бе човек нали като случайно попаднеш на човек който знае какво прави и ти иска сума по голяма ,защото знае по добре как стоят нещата ти обаче ще отидеш там където си сметнал :'(,че е нормална цената....,но според теб и после това онова....ама ти си си виновен... :(