Автор Тема: Размисли относно боядисването  (Прочетена 51621 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 12, 2012, 21:51:25
Отговор #50

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Вече писах за сумата. Писах и да ходи да иска мега-кинти от оня в Сами-М, дето го давате за пример. Той + ДЗИ  няма да могат да изхранят гилдията тенекеджии и бояджии така или иначе.
Не чух за качеството нищо обаче?
Кога ще се заговори и за него?

Март 12, 2012, 22:07:23
Отговор #51

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Бре да му се не види, "цената" ви хипнотизира. Кое струва 10 бона - я да чуя? Труда ли, материалите ли, кое?
Сервиз такъв знам ама не в БГ, затуй питах като сте такива майстори - що не се подпишете под това? Ясно е защо - защото НЕ сте уверени в резултата. Сори, пАри нЕма в тоя случай - или ще са мижави, според качеството.
Естествено че ще имам изисквания, да не ми правиш случайно услуга докато ти плащам да ми боядисваш колата?

ПП: пазар, ко да правиш - един плаща 250 на детайл, сто - не плащат. Пазара се свива, тенеккеджии и бояджии стават все по-малко и по-малко. Появяват се такива с обявени цени 70 на детайл, на скъпчиите - честито. Няма качество - няма пари.

Нещо тука съвсем се обърках...Ако бояджиите и тенекиджиите намаляват,а работата си е пак толков,как ще поевтинее услугата  ???
Ако за 250 няма качестви,що смяташ,че за 70 ще има...Като потърсиш още две-три години сигурно ще се появи специялно за теб  ;).
А,и не се сещам къде аз съм споменавал 10 бона.

ПП.и друго ми стана интересно,тази писмена гаранция,ей така безусловно ли я предоставят,или има някои условия-за съхранение,за ползване ...
« Последна редакция: Март 12, 2012, 22:09:01 от taran »

Март 12, 2012, 22:47:39
Отговор #52

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Обърка се я - понеже правиш погрешно заключение. Работата не е все толкова, икономически неизгодно е да се плащат мегаломании - резултата е повече коли в моргите след по-сериозни произшествия, наместо да се ремонтират.
Смятам че след като гаранциите за 250 и за 70 са все еднакви (т.е. гаранция Франция) - не е оправдано да се плащат високите цени. Вече имам оферта от тенекеджия, толкова по свободните съчинения за 2 и 3 години.
С нищо не съм специален, освен че имам трезва глава. 10-те бона са в темата и са цитирани като пример за готин клиент (мечета и Сами-М).

ПП: и друго, без гаранция и с "нормалния" живот на ремонта 2 години мога да си я направя и сам. Ей-ти едно условие - така или иначе ако ще се съхранява без да се кара - може да се докара и много по-голям срок, това ли беше всичко което можеш? :)

Март 13, 2012, 07:46:20
Отговор #53

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Обърка се я - понеже правиш погрешно заключение. Работата не е все толкова, икономически неизгодно е да се плащат мегаломании - резултата е повече коли в моргите след по-сериозни произшествия, наместо да се ремонтират.
Смятам че след като гаранциите за 250 и за 70 са все еднакви (т.е. гаранция Франция) - не е оправдано да се плащат високите цени. Вече имам оферта от тенекеджия, толкова по свободните съчинения за 2 и 3 години.
С нищо не съм специален, освен че имам трезва глава. 10-те бона са в темата и са цитирани като пример за готин клиент (мечета и Сами-М).

ПП: и друго, без гаранция и с "нормалния" живот на ремонта 2 години мога да си я направя и сам. Ей-ти едно условие - така или иначе ако ще се съхранява без да се кара - може да се докара и много по-голям срок, това ли беше всичко което можеш? :)

То и сега си има коли които не е изгодно да се ремонтират-икономически тотал.Виж като почнат да ги брокуват за ужулена броня или счупен фар прогнозата ти ще се сбъдне.
Има коли на който ремонт-корпене и боядисване надхвърля пазарната стойност и въпреки това собствениците ги ремонтират,явно им липсва бистър ум и трезва глава.
 Замисляш ли се,че този дето си продава труда за шише водка или няколко бири,едвали го цени,какво пък остава за твоята кола...
Хубаво е,че имаш оферта от тенекиджия,така ще спрът мъките ти и ще почнат неговите  :P.
Няма лошо,някои да вземе парите на Сами-М,Гъбелко или сульо и пульо,това го прави добър търговец,какъвто аз например не съм.
Каквото мога,го мога-има кой да го оцени.

ПП всъщност,въобще имаш ли кола за реставрация или си пишеш ей така за спорта ;).

Март 13, 2012, 11:59:01
Отговор #54

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Таран, всъщност имам няколко - ей-така за спорта :) И пак така за спорта едната най-вероятно ще отпътува да се прави в Благоевград, туй щото в Софийско извира от "майстори".
В тоя ред на мисли - всъщност имаш ли клиенти или "работиш" пишейки във форума? Не съм срещнал тенекеджия който да "струва" 200лв в час примерно, шише водка е съвсе друга тарифа - от своя страна. Което не пречи на случайни хора да си искат 200 в час, а да могат колкото за шише водка, нали?

Март 13, 2012, 15:45:10
Отговор #55

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Чудесно,няма лошо това,че ще се прави в Благоевград,някой си ги карат в Бургас други в Хасково.
В момента определено работя пишейки във форума  :),щото понякога се налага да спреш да работиш.Иначе клиенти имам-четри коли са в халето и две на двора,даже в халето са четири и половина  ;).
О,в България никой не струва 200 лв на час.А в искането няма нищо лошо,нали знаеш за лудия и баницата...
Вече това кой-колко може,аз не се наемам да коментирам баз да съм видял работата му.Примерно,на един от колегите със 70 лв на детайл му видях работата-цветът нищо общо с останалата част от колата,шкурката се вижда под лака,е за 70 лв толкова,избора е на собственика на колата...

Март 13, 2012, 17:00:48
Отговор #56

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Щом трябва от София да иде до Благоевград и обратно и пак да е по-евтина че и качествена, какво да коментирам повече софийските "майстори"?
Няма лошо - казах че пазара ще изравни нещата, това и става. Като няма мярка в искането, няма баница - туй да не е Тото 2 :)

ПП: и аз видях детайли по 70лв, нямам забележки. Бих казал че са като детайли тип ДЗИ 270лв :) Само дето с 200лв по-евтини.

Март 13, 2012, 17:26:42
Отговор #57

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Цената не е абсолютен критерий. Има го и едното, и другото - безобразна работа за много пари, прилична за малко. Също както и с лекарите, зъболекарите, майсторите, адвокатите и т.н. и т.н., у нас това е малко руска рулетка - на какъв ли ще попаднеш!  :-\

Март 13, 2012, 17:57:29
Отговор #58

Неактивен alex052

  • Публикации: 11
Щом трябва от София да иде до Благоевград и обратно и пак да е по-евтина че и качествена, какво да коментирам повече софийските "майстори"?
Няма лошо - казах че пазара ще изравни нещата, това и става. Като няма мярка в искането, няма баница - туй да не е Тото 2 :)

ПП: и аз видях детайли по 70лв, нямам забележки. Бих казал че са като детайли тип ДЗИ 270лв :) Само дето с 200лв по-евтини.

Oх това ми е болна тема и на мен,писнало ми е от софииски майсторчета с претенции.Мразя драскотини по колата си,а тъй като я ползвам ежедневно са неизбежни.Капака на всичко е че обожавам хамелиони ............и познайте.Писнало ми е от бъркане на цветове,оправдания и какво ли още не.Намерил съм за сега едно място където хората са малко мърлячи но поне не я правят на петниста хиена и улучват цвета.В общи линии съм доволен/по скоро примирен-това е точният термин/.И най мразя да ми кажат-е ти пък сега кола за 3000 лева голяма работа станала.............не е ауди..........не,не е ама си е моя и си плащам каквото са ми поискали без коментар и очаквам качество.Извинявайте,че ви спамя спора просто като видях темата и аз реших да си изохкам.

Март 13, 2012, 19:41:41
Отговор #59

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Джейми,
оставам с впечатление,че ти искаш колата ти да бъде направена както ТИ смяташ,че е редно,да платиш по твоя преценка и да получиш гаранция пак по твоя преценка?
Някъде по-горе пишеш,че с 2 год. гаранция можеш и сам да се справиш,от което следва,че няма смисъл да даваш пари за майстори...?
В такъв случай ти предлагам сам да си направиш колата,елементарно е,нали?
Другото,което ще ти кажа е,че болшинството от занаятчиите най не обичат клиенти,дето си мислят,че разбират....щото 2-3 пъти са правили нещо,чели са,виждали са и така.........куче-касапин не си виждал,нали?

п.п.Никога не забравяй,че луканка от 7лв. НЯМА,луканката струва 17лв.  ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001