Автор Тема: Размисли относно боядисването  (Прочетена 51612 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 13, 2012, 22:12:04
Отговор #70

Неактивен Коста1

  • Публикации: 14
Еми "колега" да ти докарам една гнила астра да я направиш и да дадеш две години гаранция.....и ще ти дам 500лв. защото тя колата струва 1000лв.и колкото пъти пъцне ръжда ще я поправяш за своя сметка.......да не говориме,че с твойте знания и опит можеш да си боядисаш само оградата на село................ :o

Март 13, 2012, 22:20:24
Отговор #71

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Колега ти сериозно ли търсиш 5 години гаранция за авторепаратурна(тенекеджийско бояджийска)работа?Че те автопроизводителите почнаха да дават такава гаранция против корозия за нови коли преди десетина петнайсет години,ти искаш някой правил стария ти Опел (дето корозията му е фабрично заложена)или някоя японска масовка на която ръжда се появява и на немислимите места да ти даде 5 годишно писмена гаранция.Е това и по "белия свят" няма кой да го направи освен една камара клаузи в договора които по нашенско са написани с много ситни букви.

Колега, тенекеджията и бояджията сериозно ли очакват да им плащам, и то не символично?
Гаранции за нови коли има за доста по-голям срок, за перфорация дори стандартната е 12 години. Бас държа че стария ми Форд се разбира отлично с ръждата, имайки предвид че е щатски  O0
За "белия свят" много сериозно грешиш, клаузи в договора има (че няма да я надираш примерно) но има и договор, и гаранции. А в "черна" България дори разходен документ едва ли ще получиш, смешки!  8))

Март 13, 2012, 22:22:15
Отговор #72

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Еми "колега" да ти докарам една гнила астра да я направиш и да дадеш две години гаранция.....и ще ти дам 500лв. защото тя колата струва 1000лв.и колкото пъти пъцне ръжда ще я поправяш за своя сметка.......да не говориме,че с твойте знания и опит можеш да си боядисаш само оградата на село................ :o

Туй щото си ме виждал да ти боядисвам оградата ли, Монца?  >:D Виждам че парите са ти завладяли мисленето, губи се професионализма така, "майсторлъка". Няма да избягат - нужно е само да се поработи за тях, нали?

Март 13, 2012, 22:27:21
Отговор #73

Неактивен Коста1

  • Публикации: 14
Ти  въобще не знаеш кой съм явно..............и дали не познавам парите как изглеждат.................по скоро  този си ти който иска всички да са му длъжни и неговия труд да е най-ценен........... :(
« Последна редакция: Март 13, 2012, 22:40:02 от Коста1 »

Март 13, 2012, 22:45:31
Отговор #74

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Монца, нямаше нужда да си коригираш постинга за Методи от Борово, ще се опитам да го намеря. Нищо че "щял да ме изгони като куче" - това сигурно е част от "майсторлъка" която продължавам да не схващам :)
Може човека да си е кадърен, туй не значи че е икона да му се моля. Може и за теб да съм дразнещ, но застъпвам основното положение че който плаща - поръчва музиката (на твоя жаргон), така стоят нещата и в моята работа. Не бой се не взимам 200 в час :)

Март 13, 2012, 23:12:44
Отговор #75

Неактивен Коста1

  • Публикации: 14
Ама ти си много нахален бе,че да ходиш да го търсиш  от чие име а.....Нали си реши проблема и отиваш при майстор в Благоевград....... >:(

Март 13, 2012, 23:35:32
Отговор #76

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Че защо да не ходя, да не е забранено? :) Пък и ти ми даде името и ме подкани, имам го черно на бяло. Аз не говоря празни приказки, помисли си пак.

Март 14, 2012, 07:06:45
Отговор #77

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Мен друго ми е чудно...Тези пичове в Благоев град,дето ще ти правят колата знаят ли,че ги смяташ за тъпи,мърляви,неграмотни и безодговорн, лакоми за пари типове ?Сигурно още не знаят,ще им го кажеш по-късно  ;).Как ли говориш за лекарите...
      Хубаво,че имаш някакви изисквания,и че си си определил някаква цена за която смяташ,че трябва да бъдат удовлетворени,но това причина ли е да обиждаш всички практикуващи тази професия?
     Постоянно обясняваш,как си достатъчно добър за да си направиш колата сам и тя да изкара две години,напрегни се още малко направия,така,че да ти изкара 5,10...50,хем ще спестиш и парите отделени за целта.
Кофтито е,че така може,да вземат та е бъркат и теб с " майстор" :D


Март 14, 2012, 08:13:28
Отговор #78

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Този форум от "светила" започна да прилича на църква! >:D

Март 14, 2012, 11:06:45
Отговор #79

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Колеги, явно са се събрали тука хора които разбират и по този повод имам следното питане: Предстои ми боядисване на едно Капри, което е изкърпено, направена е антикорозионната обработка и на филер изцяло разглобено го давам за подготовка за боя, и боя. В тази връзка си взех оферти от три големи сервиза, чиято работа съм виждал върху образци от преди 2 години. Офертите са на следните стойности: 1960 лв. / 2150 лв/ 2620 лв. всичките са без ДДС. В тази цена влиза всичко с материали на Глазорит. ОК ли са тези цени? Имали смисъл да гледам тяхна работа отпреди повече от 2 години?