Автор Тема: Размисли относно боядисването  (Прочетена 51615 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 14, 2012, 11:42:13
Отговор #80

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Мен друго ми е чудно...Тези пичове в Благоев град,дето ще ти правят колата знаят ли,че ги смяташ за тъпи,мърляви,неграмотни и безодговорн, лакоми за пари типове ?Сигурно още не знаят,ще им го кажеш по-късно  ;).Как ли говориш за лекарите...
      Хубаво,че имаш някакви изисквания,и че си си определил някаква цена за която смяташ,че трябва да бъдат удовлетворени,но това причина ли е да обиждаш всички практикуващи тази професия?
     Постоянно обясняваш,как си достатъчно добър за да си направиш колата сам и тя да изкара две години,напрегни се още малко направия,така,че да ти изкара 5,10...50,хем ще спестиш и парите отделени за целта.
Кофтито е,че така може,да вземат та е бъркат и теб с " майстор" :D

Кофтито за "майсторите" ще е ако започнат да ме слагат в тяхната група (щото аз съм си аматьор).
Не се опитвай да слагаш всички под общ знаменател ако обичаш, плоско е. До момента съм коментирал софийските "гении на ръждата", с пичовете в Благоевград се познавам от достатъчно време за да имаме добри отношения.

Колега Корудерлиев, тъй като темата се поразшири - вчера се разтърсих и намерих бояджийна която дава 2 години гаранция в България. По разбираеми причини няма да пусна името на фирмата за да не се счита за реклама, смятам обаче че за по-дълъг срок няма да се намерят смелчаци :) В тоя ред на мисли не виждам смисъл да гледаш образци над 2 години.
За цените - струват ми се високи както са без ДДС при положение че колата ти е изкарана на филер вече. Това си е лично мнение и не ангажирам никого с него.

Март 14, 2012, 11:51:43
Отговор #81

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Благодаря jamiemirror! Точно за това съм го пуснал питането, за лични мнения :) Върху тези цени няма да се начислява ДДС, защото няма да искам фактура, но все пак трябва да се ориентирам как се движи пазара, с помоща на колегите.

Март 14, 2012, 14:47:36
Отговор #82

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
koruderliev,това което остава е финишно покритие,има значение преди всичко за външния вид на возилото.Ако се ползват читави материяли и не го карате из драките няма причина да се скапе за две години.Обаче за антикорозьонната устичивост има значение направеното досега,ако не сте убеден,че то ще изкара повече от две години,няма смисъл да наривате 2000 лв само за лакиране.

Март 14, 2012, 20:15:22
Отговор #83

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Колеги, явно са се събрали тука хора които разбират и по този повод имам следното питане: Предстои ми боядисване на едно Капри, което е изкърпено, направена е антикорозионната обработка и на филер изцяло разглобено го давам за подготовка за боя, и боя.
Не ми стана ясно:
1.Купето е разглобено,изкърпено,грундирано,напаснато,китвано и е на филер,т.е. трябва да се шлайфа филера и да се нанесе финалният слой(боята)...?

или

2.Купето е разглобено,изкърпено,грундирано и следва следва да се китва и т.н.?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 14, 2012, 21:56:43
Отговор #84

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Колеги, явно са се събрали тука хора които разбират и по този повод имам следното питане: Предстои ми боядисване на едно Капри, което е изкърпено, направена е антикорозионната обработка и на филер изцяло разглобено го давам за подготовка за боя, и боя. В тази връзка си взех оферти от три големи сервиза, чиято работа съм виждал върху образци от преди 2 години. Офертите са на следните стойности: 1960 лв. / 2150 лв/ 2620 лв. всичките са без ДДС. В тази цена влиза всичко с материали на Глазорит. ОК ли са тези цени? Имали смисъл да гледам тяхна работа отпреди повече от 2 години?
Колега това цени за подготовка и боядисване ли са само или влиза и цената на колата в тия пари?????
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 15, 2012, 06:21:59
Отговор #85

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
jamiemirror,един плосък въпрос-колегите в Благоевград,ще ти дадът ли мечтаната петгодишна писмена гаранция.Моля за отговор с да или не.

Март 15, 2012, 09:51:42
Отговор #86

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Колеги, явно са се събрали тука хора които разбират и по този повод имам следното питане: Предстои ми боядисване на едно Капри, което е изкърпено, направена е антикорозионната обработка и на филер изцяло разглобено го давам за подготовка за боя, и боя.
Не ми стана ясно:
1.Купето е разглобено,изкърпено,грундирано,напаснато,китвано и е на филер,т.е. трябва да се шлайфа филера и да се нанесе финалният слой(боята)...?

или

2.Купето е разглобено,изкърпено,грундирано и следва следва да се китва и т.н.?

Първото е :)

Март 15, 2012, 09:54:11
Отговор #87

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Не смея да ти отговоря, че ще те баннат и тебе.
Пък и трябва да поема своята част - да спра с това обсъждане, че отиде твърде далеч - админите са прави.

Март 15, 2012, 09:54:34
Отговор #88

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Колеги, явно са се събрали тука хора които разбират и по този повод имам следното питане: Предстои ми боядисване на едно Капри, което е изкърпено, направена е антикорозионната обработка и на филер изцяло разглобено го давам за подготовка за боя, и боя. В тази връзка си взех оферти от три големи сервиза, чиято работа съм виждал върху образци от преди 2 години. Офертите са на следните стойности: 1960 лв. / 2150 лв/ 2620 лв. всичките са без ДДС. В тази цена влиза всичко с материали на Глазорит. ОК ли са тези цени? Имали смисъл да гледам тяхна работа отпреди повече от 2 години?
Колега това цени за подготовка и боядисване ли са само или влиза и цената на колата в тия пари?????
И по трагични ситуации има ;) Попаднах на бургаски и варненски майстори, които взимат (не искат, а има кой да им ги даде) 2500 - 3000 лв за външно боядисване на неразглобени коли :|

Март 15, 2012, 13:20:00
Отговор #89

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Не смея да ти отговоря, че ще те баннат и тебе.
Пък и трябва да поема своята част - да спра с това обсъждане, че отиде твърде далеч - админите са прави.

Е,защо да ме баннат  :),просто ми е любопитно.Май все пак няма кой да ти я даде тази пуста гаранция.Пък бяха приказки за стоене зад работата,за качество...
Та,зтова питам за простичък отговор,ще имали петгодишна писмена гаранция или не.
Нито ще злорадствам ако няма,нито пък аз губя нещо ако има.
Та,да довършим десетте страници писане...
« Последна редакция: Март 15, 2012, 13:34:13 от taran »