Автор Тема: Размисли относно боядисването  (Прочетена 51423 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2012, 13:32:11
Отговор #90

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Е да не мислиш че съм поискал да банват двата ника на Монцов - ама ей-го на, с ника Коста дори ме обвини че заради мен баннали оригиналния му ник.

И аз няма да злорадствам - бяха приказки, резултата е че нито ти, нито Монцов застанахте зад труда си тук. Довършихме ли?

ПП: условията при които ще се работи по колата ми не са твоя работа - не я правиш ти. Мен ме уреждат :)

Март 15, 2012, 13:37:14
Отговор #91

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Значи,не те питах дали условията те устройват  ;),то се подразбира-щом ще повериш колата на въпросните хора.Питах за ПЕТГОДИШНАТА ПИСМЕНА ГАРАНЦИЯ,нали това беше начина,да застанеш зад аботата си  8)).
Иначе те бива в шикалкавенето...

Март 15, 2012, 13:55:16
Отговор #92

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Значи,не те питах дали условията те устройват  ;),то се подразбира-щом ще повериш колата на въпросните хора.Питах за ПЕТГОДИШНАТА ПИСМЕНА ГАРАНЦИЯ,нали това беше начина,да застанеш зад аботата си  8)).
Иначе те бива в шикалкавенето...

Taran, кой шикалкави? Какво твърдиш - освен общите ти подмятания имаш ли нещо да кажеш?
Не се чувствам длъжен да ти обяснявам с кого работя и при какви условия. Не си ти - оттам нататък не те засяга.


Март 15, 2012, 14:05:19
Отговор #93

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Колеги, явно са се събрали тука хора които разбират и по този повод имам следното питане: Предстои ми боядисване на едно Капри, което е изкърпено, направена е антикорозионната обработка и на филер изцяло разглобено го давам за подготовка за боя, и боя. В тази връзка си взех оферти от три големи сервиза, чиято работа съм виждал върху образци от преди 2 години. Офертите са на следните стойности: 1960 лв. / 2150 лв/ 2620 лв. всичките са без ДДС. В тази цена влиза всичко с материали на Глазорит. ОК ли са тези цени? Имали смисъл да гледам тяхна работа отпреди повече от 2 години?
Колега това цени за подготовка и боядисване ли са само или влиза и цената на колата в тия пари?????
И по трагични ситуации има ;) Попаднах на бургаски и варненски майстори, които взимат (не искат, а има кой да им ги даде) 2500 - 3000 лв за външно боядисване на неразглобени коли :|
Ами то хубаво щом има кой да ги дава тия пари.Значи Ние в Северозапада сме дооооста изостанали.Мен ми направиха оферта 1600лв да закарам (Мойта е в движение ) и оставя цялата  колата при Майсторите (не случайно пиша с главна буква а защото заслужават тая титла лично проверено) Те да си я разглобят минат на песъкоструй грунд кърпене антикорозионна обработка подготовка без кит а с калайдисване боядисване и събиране да я изкарам на ход и Аз се колебая.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 15, 2012, 14:07:26
Отговор #94

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Значи,не те питах дали условията те устройват  ;),то се подразбира-щом ще повериш колата на въпросните хора.Питах за ПЕТГОДИШНАТА ПИСМЕНА ГАРАНЦИЯ,нали това беше начина,да застанеш зад аботата си  8)).
Иначе те бива в шикалкавенето...

Taran, кой шикалкави? Какво твърдиш - освен общите ти подмятания имаш ли нещо да кажеш?
Не се чувствам длъжен да ти обяснявам с кого работя и при какви условия. Не си ти - оттам нататък не те засяга.

Засяга ме бре...Спора тръгна от ПЕТГОДИШНАТА ПИСМЕНА ГАРАНЦИЯ,маже би си забравил?Няма никакви подмятания,питах ще я имали,нямали,пък ти взе да нервничиш.Загрижен мен да не ме баннат,не ми даде един простичък отговор.Толкова ли е трудно.
Това,че няма аз да правя колата ти ужасно не ме разстрой  ;).
Хайде давай мъжката-застани,поне зад мнението си.

редактирано след уместната забележка на jamiemirror.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 14:38:47 от taran »

Март 15, 2012, 14:09:20
Отговор #95

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Колеги, явно са се събрали тука хора които разбират и по този повод имам следното питане: Предстои ми боядисване на едно Капри, което е изкърпено, направена е антикорозионната обработка и на филер изцяло разглобено го давам за подготовка за боя, и боя. В тази връзка си взех оферти от три големи сервиза, чиято работа съм виждал върху образци от преди 2 години. Офертите са на следните стойности: 1960 лв. / 2150 лв/ 2620 лв. всичките са без ДДС. В тази цена влиза всичко с материали на Глазорит. ОК ли са тези цени? Имали смисъл да гледам тяхна работа отпреди повече от 2 години?
Колега това цени за подготовка и боядисване ли са само или влиза и цената на колата в тия пари?????
И по трагични ситуации има ;) Попаднах на бургаски и варненски майстори, които взимат (не искат, а има кой да им ги даде) 2500 - 3000 лв за външно боядисване на неразглобени коли :|
Ами то хубаво щом има кой да ги дава тия пари.Значи Ние в Северозапада сме дооооста изостанали.Мен ми направиха оферта 1600лв да закарам (Мойта е в движение ) и оставя цялата  колата при Майсторите (не случайно пиша с главна буква а защото заслужават тая титла лично проверено) Те да си я разглобят минат на песъкоструй грунд кърпене антикорозионна обработка подготовка без кит а с калайдисване боядисване и събиране да я изкарам на ход и Аз се колебая.
Eee бравоо, радвам се че има такива Майстори :) аз реших кърпенето и т.н да си го правя аз, щатото за него оферта под 1500 лв. отникъде не получих. А за тези пари си накупих за половин сервиз агрегати и инструмент :)

Март 15, 2012, 14:13:38
Отговор #96

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg

Ами то хубаво щом има кой да ги дава тия пари.Значи Ние в Северозапада сме дооооста изостанали.Мен ми направиха оферта 1600лв да закарам (Мойта е в движение ) и оставя цялата  колата при Майсторите (не случайно пиша с главна буква а защото заслужават тая титла лично проверено) Те да си я разглобят минат на песъкоструй грунд кърпене антикорозионна обработка подготовка без кит а с калайдисване боядисване и събиране да я изкарам на ход и Аз се колебая.
[/quote]

Прокто такъв е пазара...Мой познати дето имат повечко таксита ги кара накъде из Монтана,или район за смяна на цвят-250,до 400 лв. с  материялите.Тук няма кой да им го направи за тези пари.

Март 15, 2012, 14:18:05
Отговор #97

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Значи,не те питах дали условията те устройват  ;),то се подразбира-щом ще повериш колата на въпросните хора.Питах за ПЕТГОДИШНАТА ПИСМЕНА ГАРАНЦИЯ,нали това беше начина,да застанеш зад аботата си  8)).
Иначе те бива в шикалкавенето...

Taran, кой шикалкави? Какво твърдиш - освен общите ти подмятания имаш ли нещо да кажеш?
Не се чувствам длъжен да ти обяснявам с кого работя и при какви условия. Не си ти - оттам нататък не те засяга.

Засяга ме бре...Спора тръгна от ПЕТГОДИШНАТА ПИСМЕНА ГАРАНЦИЯ,маже би си забравил?Няма никакви подмятания,питах ще я имали,нямали,пък ти взе да нервничиш.Загрижен мен да не ме баннат,не ми даде един простичък отговор.Толкова ли е трудно.
Това,че няма аз да правя колата ти ужасно не ме разстрой  ;).
Хайде давай мажката-застани,поне зад мнението си.

Taran, мЪжката се пише с "ъ", мОже - с "о". Това първо. Второ - спор тук няма, не виждам как точно не съм зад "мнението" си. Трето - нервния го баннаха. Четвърто - психичното ти равновесие изобщо не ме интересува, но ти се чудя защо не идеш да работиш а вместо това спамиш? Ясно е че ти е неприятно да лъсне факта, че разчиташ единствено клиентите да повярват на "мъжката дума" - аз не съм такъв клиент и както вече казах - искам отговорност, което ти нямаш капацитет да поемеш. Затова и преливаш от пусто в празно в момента, по-добре се успокой и отивай да си обслужваш клиентите.

Март 15, 2012, 14:18:35
Отговор #98

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Значи,не те питах дали условията те устройват  ;),то се подразбира-щом ще повериш колата на въпросните хора.Питах за ПЕТГОДИШНАТА ПИСМЕНА ГАРАНЦИЯ,нали това беше начина,да застанеш зад аботата си  8)).
Иначе те бива в шикалкавенето...
Таран-е остави го тоя. Той много ми напомня на оня Метин от Оффроад форума дето водих Аз миналата пролет един такъв подобен спор само че по друг въпрос.Явно пролетта им влияе зле.И оня и тоя като ги натиснеш да станат МЪЖКИ зад думите си почват да извъртат и шикалкават.За Мен това са хора без работа дето гледат как да си запълнат времето с една дума празнодумци и комплексари.

Taran, кой шикалкави? Какво твърдиш - освен общите ти подмятания имаш ли нещо да кажеш?
Не се чувствам длъжен да ти обяснявам с кого работя и при какви условия. Не си ти - оттам нататък не те засяга.

Засяга ме бре...Спора тръгна от ПЕТГОДИШНАТА ПИСМЕНА ГАРАНЦИЯ,маже би си забравил?Няма никакви подмятания,питах ще я имали,нямали,пък ти взе да нервничиш.Загрижен мен да не ме баннат,не ми даде един простичък отговор.Толкова ли е трудно.
Това,че няма аз да правя колата ти ужасно не ме разстрой  ;).
Хайде давай мажката-застани,поне зад мнението си.

Таран-е остави го не му приставай бре.Миналата пролет в оффроад форума водих един такъв спор но на друга тема с един такъв като него Метин се пишеше.Като го предизвиках да решиме спора пред публика и да му докажа че не е прав нашия взе да шикалкави по същия начин.Явно пролетта им влияе зле на някой хора.Аз отдавна спрях да им обръщам внимание за Мен това са празнодумци и комплексари.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 14:27:29 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 15, 2012, 14:28:13
Отговор #99

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Taran, мЪжката се пише с "ъ", мОже - с "о". Това първо. Второ - спор тук няма, не виждам как точно не съм зад "мнението" си. Трето - нервния го баннаха. Четвърто - психичното ти равновесие изобщо не ме интересува, но ти се чудя защо не идеш да работиш а вместо това спамиш? Ясно е че ти е неприятно да лъсне факта, че разчиташ единствено клиентите да повярват на "мъжката дума" - аз не съм такъв клиент и както вече казах - искам отговорност, което ти нямаш капацитет да поемеш. Затова и преливаш от пусто в празно в момента, по-добре се успокой и отивай да си обслужваш клиентите.
[/quote]

Благодаря за правописната поправка,не спамя-раздела е направен с тази цел  ;),просто ми се щеше да отговориш ясно на зададения по-горе въпрос.На разни високопарни увъртания,аз им викам "шикалкавене".
Отново благодаря,че си толкос загрижен за мен и клиентите ми.Хубавото на свободните професии е,че дават известна свобода :P.

ПП. където има мъже,има и "мъжка дума",може би не е в твоя свят...
« Последна редакция: Март 15, 2012, 14:40:20 от taran »