Автор Тема: Авиомузей Крумово - Да спасим уникалния водосамолет Арадо-196 А-3 “Акула”  (Прочетена 17965 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2016, 20:02:57
Отговор #40

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури

Ето материал от 29-и февруари 2016:
=====
Музеят на авиацията се мести от Крумово в Пловдив
http://bnr.bg/plovdiv/post/100664151/muzeat-na-aviaciata-se-mesti-ot-krumovo-v-plovdiv

 на мястото на  бившия корпус за техническа  авиация  срещу Мебелна къща....

бившия корпус "ТАКТИЧЕСКА авиация". тъпи журналисти >:(

Дидо репликата ми не е към теб. Ти се информираш, /а и всички останали/ от статията в линка по-горе.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 15, 2016, 20:20:40
Отговор #41

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хахаха, превод в стил хамалЕте от Каналето :)) Но като цяло лъч надежда има в цялата работа и 6-7 милиона са нищо, ако успеят да свършат нещата този път както трябва...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 15, 2016, 20:30:26
Отговор #42

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
В отговор на горния пост - понеже махнах мнение на Тони, в което се изразява съмнение, че изобщо има изгорели експонати и самолети.
Тони, няма нужда се ургументирам, така и както няма нужда да търсиш непременно теории на конспирацията.
Ако можеш да кажеш нещо съществено за музея, самолетите,експонатите - моля, заповядай.
Мисля, че на ЛС споменах какво мисля за вечните ти коментари за всичко и навсякъде.

Март 15, 2016, 20:53:30
Отговор #43

Активен USfan

  • Публикации: 10811
За тия машини нямаше ли кампания за реставрацията им миналата или по-миналата година?
МО е един прекрасен стопанин...просто са незаменими. Да ме прощават всички бивши и настоящи "шапки" от форума, ама май само в другото силово министерство има повече талаш

Да, наистина какви невъобразими кретени.  >:D
Не си струва една стотинка повече да се сбира, ако и бъдещия стопанин на самолетите ще е пак МО.
По кретения и безотговорност към техн. наследство ги подминават само ръководстовото на Политехн. музей.
Ако видите в какво хале и как съхраняват и затрупват болшинството от сбирката им от коли /останалите им коли дето са в гаража на екс-Пакарда, също са кретенски затрупани със стари мебели и даже винкели по 100-200 кг/, ще виете от ужас и плачете едновременно.

Март 16, 2016, 11:49:48
Отговор #44

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Колеги,ще напиша следващия пост най-вече за всички ,които се интересуват от темата, но и по повод съмненията на Тони, че може да има изобщо изгорели самолети и експонати.
Поразпитах тук-таме и информацията ,която мога да споделя с вас като публична, но без да цитирам източник, е следната:

- Военна прокуратура разследва случая (това така или иначе вече се знае) и достъпът да халето е силно ограничен.
- Самият персонал е със затруднен достъп.
- Поради това към момента няма прецизно точна оценка на щетите, както откъм техника, така и откъм финансова част.
- Казано ми беше, че силно се надяват поне апаратите с метална конструкция да имат шанс за възстановяване.
- Същото важи и за двигателите, за които съмненията са освен за поражения от високите температури, така и от възможна корозия от пожарникарската пяна.

Колеги, засега това е по отношение на самите експонати и ситуация.
Разбира се, беше ми казано за сметката и ако има желаещи да помогнат.
Разбрах също, че има заявили желание вече няколко десетки доброволци да се включат по един или друг начин с помощ.

Засега е това като резюме на случая.

Април 22, 2016, 23:52:18
Отговор #45

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Сега попадам на темата и както с Акулата така и с темата за пожара съм  запознат  и съпричастен.

Ще напиша нещо , което може да се стори странно на фона на всичко, но в последно време смятам че подобни акции за набиране на средства  (специално пари) са безмислени или по скоро дори  подигравка с хората желаещи да помогнат.

Имаме  или по -скоро имаХме оцелели 2 ДВА самолета Лаз 7  от цялото ни производство в Ловеч , единия е на парчета а другия изгоря ,  дали  дарения с пари  са смислени  при положение , че стопанисването на тези реликви  на България са  набутани в хангар  в който  не се спазва никаква безопасност на труда !

Да не говорим за труда  хвърлен  за изграждането на  Албатроса който е на пепел до край ,  за  ДАР1 който  безвъзвратно е заминал ......

Състоянието на  Арадото  беше  наистина кошмарно ,  президента се разходи   и даде някакви пари и те го закърпиха до следващото скапване, ЕДИНСТВЕНИЯ  самолет в света  седи  и го вали снега,  пече го слънцето   , дори навес няма .......

Имаше  групи от доброволци които  възстановиха  няколко  външни експоната и при встъпването  в длъжност на новата директорка бяха изгонени ,  хората се събираха от цяла България с едничката идея да  поработят   и пооправят  самолети които са уникални за нас и за Света !

Сега и това с пожара е капака  на всичко  , както всичко в  държавата ни се прави без мисъл с едната идея да се вземат едни пари за да си купят   някаква кола на старо....

Нашите  герои летци  от ВСВ   са летели на легендите Месершмит . Аз произвеждам  макети  в големи мащаби и на този  самолет в мащаб 1/4  и 1/5 , исках да направя дарение на музея в Пловдив дни преди да се запали  хангара , но в  последствие се отказах , защото ми бе казано че  принципно идеята е хубава но  вътрешните експозиции са си подредени  и най - вероятно няма да бъде изложен макета , който  може да покаже  на децата  и младите хора у нас на какво са  загивали героите на Българското небе ............

Април 23, 2016, 14:29:41
Отговор #46

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
 В неделя се разходих с Победата до Авиомузея в Крумово,като преди това направих сезонно обслужване и изкарах наличната ми ретро-техника  да види слънце.
Целта на посещението ми беше,да видя докарания една седмица по рано от Враждебна красавец ЯК 40.Един абсолютно надежден самолет,беше най  лъскавия в отряд 28 през комунистическо.Чудесно попълнение в музея.
Разговарях със служителите,сянката от пожара все още тегне върху тях.Причините  според мен, в никакъв случай не са еднозначни.При най стриктно спазване на условията на безопасност при работа,е възможно по някакъв повод неочаквано стечение на обстоятелствата или човешка грешка.Нали никой не е безгрешен и на природата никой не може да повлияе.
Пожара можеше да бъде избегнат единствено,ако в музея имаше изградена ефективна  противопожарна инсталация.







«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Септември 07, 2016, 10:52:32
Отговор #47

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Изправят на съд 76-годишен, опожарил пет самолета в авиомузея в Пловдив
https://www.24chasa.bg/novini/article/5747228

76-годишен пловдивчанин е обвинен, че е причинил по непредпазливост пожара в авиомузея в Крумово на 12 март т.г., при който изгоряха 5 самолета реликви. Щетите са за 570 000 лева. Процесът срещу Милчо Лилов стартира на 14 септември, съобщиха от военната прокуратура.Възрастният мъж е работел като младши специалист в музея.
Във фаталния ден без разрешение на директорката Рада Банялиева отишъл в хангара и започнал да реже метална планка, за да я монтира в един от експонатите. Искрите от инструмента попаднали върху кормилото на ДАР-1, което било от плат, и го подпалили. Лилов грабнал пожарогаситела, но не могъл да го задейства.Колега му също не успял да потуши пламъците с помпа. За минути пожарът обхванал цялото помещение и до пристигането на огнеборците петте самолета изгорели като факла.
Виновникът за изпепеляването им може да отнесе до 5 г. затвор. Тъй като той не е осъждан досега, законът дава възможност да възстанови загубите и да му бъде наложена глоба. Авиомузеят съхранява около 6800 експоната и 70 самолета, сред които е единственият запазен в света немски хидроплан "Арадо Акула".
Предстои сбирката да бъде преместена в сградата на бившия "Корпус тактическа авиация".
© www.24chasa.bg


Септември 07, 2016, 11:20:04
Отговор #48

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да излежи 5 г. затвор или да възстанови 570 000 лв щети?! Май няма да му стигне живота на стареца за нито едно от тези наказания :-\ Според мен за съд са по-скоро хората, оборудвали музей с толкова леснозапалими експонати само с ръчни пожарогасители, при това неработещи >:( За такива сгради е задължителна автоматична противопожарна система, задействаща се от дим. Ако не беше байчото с флекса, рано или късно някое късо съединение щеше да предизвика същите, ако не и по-големи щети... да видим поне за новата сграда дали ще са си взели поука от случката.

п.с. като обобщение - напоследък у нас често държавните музеи горят поради безхаберие, а частните - от умишлени палежи... та вече започвам да се съмнявам в целесъобразността от създаването на всякакви ретро музеи у нас.
« Последна редакция: Септември 07, 2016, 11:28:48 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 07, 2016, 11:22:37
Отговор #49

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Нова сграда ?