Автор Тема: Warszawa 223 на eftimovj  (Прочетена 5809 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 13, 2012, 16:11:02
Прочетена 5809 пъти

Неактивен eftimovj

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте - като сме тръгнали да се хвалим нека се хвалим :) - до тука с бъзиците.

Нека да погледнем малко по-сериозно на нещата. Моля ако някой можеда ми отговори на въпросите да го направи.

1. Абе защо немога да намеря в немското мобиле - нито една обява за Варшава;
2. Някой може ли да ми каже долу горе за какви пари мога да продам моята :);
3. Пускам няколко снимки и на това което имам.

Съжалявам немога да намеря снимките които са отвън на колата - сигурно са на другия компютър.

Само за познавачите искам да отбележа, че през живота си тази кола не е била удряна никъде. Предния капак си е идеално прилепнал (за тези, които незнаят при този автомобил след като веднъж е ударена отпред - трудно може предния капак да прилепне като излязала от завода) Вуйчо навремето колата я "къпеше" на излизане и на влизане от/в гаража. Вратите се затварят с един пръст. Правил съм и клипчета но по-нататък ще писна и някое заедно със снимките отвън. Боичката си е оригиналната - това лято я пастирах и светна като кукличка :).

Вуйчото беше страшен механик и си е понаправил няколко подобрения (оригиналните части си стоя в очакване за смяна :) )

Скоростния лост  е преместен долу; Също така има приставка към карбуратора за повечко въздух (опъваш на 4-та предавка по равното с 120 км/ч - и вкарваш по-бедна смес - за икономия - Предусещал е човечеца Световната икономическа криза :))

Това е за сега от мен.  Ще следя с интерес форумчето.
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 11:01:54 от dido1903 »

Март 13, 2012, 17:47:22
Отговор #1

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Я, я, брей ! Какъв скоростен лост. От какво е ? В същност, защо е долу ?

Хвалбите са заслужени.  Преди време прекарах поне 2 часа, отпуснат на разкошната, дебела и удобна задна седалка тип ,, Началнически диван".  Всичко, особено интериорът крещи от Социализъм.   Дръжките на вратите пък наистина са направени да бъдат и облегалки.   Ако Момчил реши да си посмаже машинките на вратите и пантите, ще започнат да се затварят прекрасно и мазно. Като на автомобил от такъв клас.  Не знам седалките на тия Варшави колко поколения са създали, ама наистина задната е много подходяща за удобно седене. Широка е отзад. Аз, поне, сядам като бял човек и имам достатъчно място да си отпусна/изпружа краката.
« Последна редакция: Март 13, 2012, 17:55:04 от Тодор Живков »

Март 13, 2012, 17:51:39
Отговор #2

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Здравейте - като сме тръгнали да се хвалим нека се хвалим :) - до тука с бъзиците.
Нека да погледнем малко по-сериозно на нещата. Моля ако някой можеда ми отговори на въпросите да го направи.
1. Абе защо немога да намеря в немското мобиле - нито една обява за Варшава;
2. Някой може ли да ми каже долу горе за какви пари мога да продам моята :);
3. Пускам няколко снимки и на това което имам.
Съжалявам немога да намеря снимките които са отвън на колата - сигурно са на другия компютър.
Само за познавачите искам да отбележа, че през живота си тази кола не е била удряна никъде. Предния капак си е идеално прилепнал (за тези, които незнаят при този автомобил след като веднъж е ударена отпред - трудно може предния капак да прилепне като излязала от завода) Вуйчо навремето колата я "къпеше" на излизане и на влизане от/в гаража. Вратите се затварят с един пръст. Правил съм и клипчета но по-нататък ще писна и някое заедно със снимките отвън. Боичката си е оригиналната - това лято я пастирах и светна като кукличка :).
Вуйчото беше страшен механик и си е понаправил няколко подобрения (оригиналните части си стоя в очакване за смяна :) )
Скоростния лост  е преместен долу; Също така има приставка към карбуратора за повечко въздух (опъваш на 4-та предавка по равното с 120 км/ч - и вкарваш по-бедна смес - за икономия - Предусещал е човечеца Световната икономическа криза :))
Това е за сега от мен.  Ще следя с интерес форумчето.

Ха-ха... Майко мила.
Добре дошъл.
Ма кат си тръгнал да се хвалиш, защо се бъзикаш?
Но нека малко по - сериозно. Не знам дали ша мога ди отговора на въпросите, но ша пробвам:
1. Абе не знам защо ти не можа да намериш обява в немското мобиле, но аз намерих една - http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=157137602&lang=en&__lp=12&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=1400&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&maxFirstRegistrationDate=1980-12-31&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&pageNumber=3
Има и още три обяви, но за гърбави Warszawa. Пускам само едната, да се ориентираш за цената - http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=145447146&pageNumber=12&__lp=12&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=1400&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&maxFirstRegistrationDate=1980-12-31&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&tabNumber=1
2. За колко пари да я продадеш, зависи от много неща. Например от това дали бързаш с продажбата - ако бързаш много, я пусни за 1000 лева. Ако бързаш я пусни за 2500 лева. Ако не бързаш я пусни за колкото искаш, спрямо търсенето ще се ориентираш дали цената си я бива.
3. Хубаво си решил да пуснеш снимки на интериора, ма кат ша са хвалиш, пък няма да са базикаш, да беше пуснал снимки и на екстериора, така да се каже. Дан говорим, че можеше да си направиш отделна тема, ма айде.

За познавачите грижа не бери. Само снимки дай, те ша са ориентират. Но е интересно все пак, че колата е "къпана" на излизане от гаража... Да не е бил нещо открит тоя гараж... Иначе браво на вуйчото, че е запазил оригиналните части, след "подобренията", които правил, явно наистина е бил предвидлив. А "приставката за карбуратора" явно е супер изобретение, аз лично много ще се радвам да я поразгледам. Дори и аз бих си направил подобна, защото си е схемичка да караш колата със 120, да й "вкараш по - бедна смес"  и тя да продължи да си се движи все така със 120.
Аз лично очаквам още снимки, че и описание за колата, ще ми е интересно.
Но би било добре да си е в твоя темичка. А ако модераторчетата на форумчето могат да направят нещичко, че да не пишем за различни коли в една тема. А и тази тема за конкретна кола.

Март 13, 2012, 23:02:53
Отговор #3

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Ако става дума за цена,това че лоста е побългаряван би я свалило надолу,отколкото да я покачи,въпреки,че за много хора долният лост е удобство,тук се търси 100% оригинал на автомобила,независимо от състоянието ;)
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Март 13, 2012, 23:43:52
Отговор #4

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колега варшавата ти не е лоша,но е маалко некултурно да си представяш колата в чужда тема.А тази не е битак и нека не я  разваляме.Най-добре да спрем до тук и модераторите да я преместят в правилния раздел.Поздрави.

Март 14, 2012, 11:41:18
Отговор #5

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Готово,темата е отделена вече.

Към колегата eftimovj - първо добре дошъл.
Също така - надяваме се да намериш на другия компютър и снимките "отвън на колата".
А и разбира се да кажеш ясно дали само представяш Варшавата като собственост,или пък желаеш да я продаваш.
Във втория случай има някои специфики,които трябва да се отбележат - преместване в съответния раздел, координати и т.н.

Март 14, 2012, 12:47:33
Отговор #6

Неактивен eftimovj

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Безкрайно благодаря на модераторите за работата, която са свършили по преместването на темата и се извинявам на колегата от другата тема - не съм се стремил да обиждам някого за каквото и да е било.

Още веднъж трябва да потърся и другите снимки и в най-скоро време ще ги публикувам.

Мерси за линковете към обявите - тази по-скъпичката и аз я видях но цената не я сметнах за сериозна :) - все пак папата се е возил в нея - а в нашта (на бащата) - вуйчото и ние :)

Не съм казал, че заради подобренията цената и трябва да се е покачила - точно обратното - цената и пада. Но хубавото, е че имам оригиналните части :)

А за "къпането" - просто човека си беше такъв - колата е стояла само в гараж :)....

Когато вуйчото почина - бедна ви в фантазията какво остави заедно с колата - ако щете ми вярвайте колата тежеше повече от 2 тона.  Багажника и под задната седалка имаше резервни части за основен ремонт на пътя (като започнеш от колянов вал до клапани, сегменти и т.н. :) ) В облегалката на задната седалка беше си направил скрит гардероб (набор от нови ризи - потници, цял костюм с допълнително сако, хавлиени кърпи от малка до голяма, както си му е реда тоалетка чорапи дори и няколко 10-тачки от старите пари :) ) та затова като казвам, че човечеца си я "къпеше" на изкарване и вкарване в гаража .........

За кола на тези години и при условие, че не е карана по луга и сол - вярвайте ми, че неколко петънца ръжда - не е ръжда. Но както и да е като намеря снимките ще пусна - мога да направя и нови но скоро не съм я изкарвал от гаража.

За приспособлението ще се опитам да дам малко разяснения - как го е направил но не съм много грамотен в тази област може да понаправя някоя и друга снимка като ми остане време.

Дано не съм бил отегчителен - и още Веднъж се извинявам много на колегата от другата тема.

П.С. Лек ден на всички :)

Март 14, 2012, 14:58:05
Отговор #7

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Радвам се ,че си разбран колега, ще чакаме снимки ,не че ще я купувам,но ми изглежда наистина пазена и рядко се попада на такива екземпляри и ще е интересно да видим хубави снимки на купето и в детайли.

Март 14, 2012, 17:40:08
Отговор #8

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... В облегалката на задната седалка беше си направил скрит гардероб (набор от нови ризи - потници, цял костюм с допълнително сако, хавлиени кърпи от малка до голяма, както си му е реда тоалетка чорапи дори и няколко 10-тачки от старите пари...

Яко, като от филм за Джеймс Бонд. Чишит е бил вуйчото  ;) . И сигурно е имал нещо наум, направо е бил готов да отпраши накъдето си поиска с Warszawa-та, явно.
Очакваме снимки, всичко звучи интересно.
А между другото - колегата m_g може да ти помогне с много ценни съвети за гледането на една такава стара каляска и доколкото го познавам, ще го направи на драго сърце.
Поздрави!

Май 30, 2016, 11:11:35
Отговор #9

Неактивен lukas

  • Публикации: 63
Е, че Варшава все още е за продан? Искам да си купя.   :)