Автор Тема: Skoda 120 L 1982  (Прочетена 43653 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2012, 00:23:37
Прочетена 43653 пъти

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Здравейте, ето я и моята Шкода  :D Купих я преди две години. От първи собственик, на 91 000 км, в доста добро състояние. Разбира се, ревизирах я и сега си я ползвам за кеф основно :) Ето и малко снимки:

P.S. Ако на някой му е интересно ще разкажа повече...
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 10:34:57 от dido1903 »

Март 19, 2012, 00:44:07
Отговор #1

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Браво колега,изпипваш нещата!Коя година е Шкодата?
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Март 19, 2012, 17:37:01
Отговор #2

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Здравейте, ето я и моята Шкода...
P.S. Ако на някой му е интересно ще разкажа повече...

Привет колега,
Много красива Škoda, а така като гледам снимките явно и доста труд е бил положен, за да се стигне до този заводски вид, което е уважително!
Аз лично съм любопитен за подробности, с интерес ще очаквам да разкажеш повече.
Само една дреболийка не ми хареса - боядисаните в червено емблеми на тасовете, но това е наистина дреболийка. Но трябва да я оправиш де. А, имало и още нещо - теглича...  На никоя класическа кола не бива да се слага тази "екстра", на Škoda още по - малко  ;) Но това наистина са дребни неща, колата ти изглежда супер!!!

Март 19, 2012, 18:29:03
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Здравейте, ето я и моята Шкода...
P.S. Ако на някой му е интересно ще разкажа повече...

Привет колега,
Много красива Škoda, а така като гледам снимките явно и доста труд е бил положен, за да се стигне до този заводски вид, което е уважително!
Аз лично съм любопитен за подробности, с интерес ще очаквам да разкажеш повече.
Само една дреболийка не ми хареса - боядисаните в червено емблеми на тасовете, но това е наистина дреболийка. Но трябва да я оправиш де. А, имало и още нещо - теглича...  На никоя класическа кола не бива да се слага тази "екстра", на Škoda още по - малко  ;) Но това наистина са дребни неща, колата ти изглежда супер!!!
А , Роска за теглича недей! ;)Може и за каравана да е!
Като си спомня  като малко дете на морето , как ги дърпаха тия каравани чехите със S 100 и 1000 MB. >:D
  Иначе количката е супер - труд + много желание и старание = Резултата!
Връща ме в студенските години!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 19, 2012, 19:40:46
Отговор #4

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Колата е 1982 година производство, скоро ще кача още снимки от ремонтите по нея за да стане по-ясно какво съм и правил  :) Червените емблеми на тасовете и аз не ги харесвам особено, така че скоро ще бъдат почернени  :D но така си я наследих от първия собственик.  Иначе теглича не го ползвам изобщо ( и той ми е завещан ), но мисля да си стои на колата от съображения за сигурност - за пример ще посоча: изкарвам колата от гаража една вечер преди Златни пясъци 2010 и на сутринта, естествено, някой  беше надрал вратата при маневриране..... Пораженията бяха минимални и бързо ги отстраних, но все пак ще задържа теглича  :)
    Между другото си търся чисто нови брони, защото на моите има язви ръжда тук там. Ако някой може да ми помогне - супер! Преди година от разпродажба на Еуратек купих доста нови части за Шкода-та на много добра цена, но за съжаление нямаха брони...

Март 19, 2012, 19:56:29
Отговор #5

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
   Когато я взех беше в този вид.

Март 19, 2012, 19:59:53
Отговор #6

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Съвсем скоро реших да махна тапицерията на седалките, за да видя в какво състояние е оригиналната - много запазена се оказа с изключение на една дупка от фас на предна дясна седалка...

Март 19, 2012, 20:06:55
Отговор #7

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
 След това смених съединителя и сега малко ме е яд че не поставих диск с демпферни пружини, а си я оставих с палци... Взаимозаменяеми са, а тия палци колко отвратително се регулират... Ужас  :) Като демонтирах мотора използвах момента и да освежа някои детайли - почистване, грундиране, боя - както си му е реда. На снимките се вижда, че съм с въздушен филтър от Москвич, но вече възстанових оригиналния и е готов за монтаж.

Март 19, 2012, 20:15:16
Отговор #8

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
След обстойния преглед отзад, дойде време и на предното окачване - беше прегледано всичко и сменено необходимото. Оказа се, че отпред е ок с изключение на някой друг тампон. Отпред също почистих и освежих част от детайлите. Последва и отстраняване на драскотини по купето - в долната част на праговете и калниците основно. Хубавото е, че не открих ръжда, така че чисто козметично скрих някои ожулвания дето ме дразнеха.

Март 19, 2012, 20:21:54
Отговор #9

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
   Така настъпи времето за първото изпитание - Златни пясъци 2010. Шкодилака се представи отлично технически през изминатите над 1400 км за три дни ( за разлика от своя пилот, които беше сравнително назад в класирането  :) ). Показа ми доста добър разход тогава - средно 5.5 литра на 100 км по маршрут Благоевград-Варна-Шумен-Сливен-Шумен-Варна-Благоевград.