Автор Тема: Skoda 120 L 1982  (Прочетена 43650 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 01, 2016, 10:40:17
Отговор #80

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Вчера раздвижих машината предпарадно  :)






Май 01, 2016, 11:23:04
Отговор #81

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Празнично ми попадна темата и останах възхитен от автомобила ти. Как съм я пропуснал.....не знам. Поздрав и Светли празници!

Май 01, 2016, 19:34:00
Отговор #82

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Празнично ми попадна темата и останах възхитен от автомобила ти. Как съм я пропуснал.....не знам. Поздрав и Светли празници!

Благодаря  :)

 Весели празници на теб и всички колеги от форума!

Май 02, 2016, 22:26:11
Отговор #83

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Чудна!!!
Теста как мина, сърди ли се машинката, че е карана рядко или пък е отблагодарява, че я пазиш повече?

Май 03, 2016, 01:41:05
Отговор #84

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Чудна!!!
Теста как мина, сърди ли се машинката, че е карана рядко или пък е отблагодарява, че я пазиш повече?

   Роска, добре и беше. И на мен също  :) Между другото и през зимата редовно я паля и я изкарвам от гаража за едно кръгче поне два пъти месечно. Когато е сухо, разбира се.
   Относно техническото състояние на колата - имам за смяна два спирачни маркуча, че забелязах признаци на остаряване, и малко дребни регулировки. В общи линии планирам тази година да я подкарвам повече, ако е послушна  :)


Май 03, 2016, 08:29:48
Отговор #85

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... през зимата редовно я паля и я изкарвам от гаража за едно кръгче поне два пъти месечно. Когато е сухо, разбира се...

Е, тя затова се отблагодарява и емоциите са двустранно положителни :).
Не съм сигурен дали е заради снимката, но ми се струва, че предните мигачи май имат нужда от полиране...
Иначе за мен точно този модел (с правоъгълните фарове) е много красив. Оставям настрана техническите параметри, качеството и т. н., дизайна много ми харесва! Допада ми и това, че си сложил две огледала! На баща ми първата лична кола беше точна такава 120-ка, но бледо жълта (това евентуално може и да обяснява пристрастието ми към модела). Спомням си, че допреди да открадната хромираното огледало, той си го държеше вертикално. Струва ми се, че е по-неудобно, но явно така му е допадало повече... Както и да е...
Със здраве да си я караш, дано имаш шанс да докараш и другата до това състояние ;)!

Май 03, 2016, 10:57:20
Отговор #86

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Не съм сигурен дали е заради снимката, но ми се струва, че предните мигачи май имат нужда от полиране...

   Не е заради снимката, направо са си за полиране. Забелязах го в събота и аз. Имам и чисто нови мигачи иначе, та може и тях да сложа.
   Относно защо имам предпочитания към Шкода - и на баща ми  първият  автомобил беше 120 Л, 1978 г. с 14-ки джанти и кръглия фар. 1994 година обаче я продаде.

Май 03, 2016, 16:58:34
Отговор #87

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... и на баща ми  първият  автомобил беше 120 Л, 1978 г....

Сигурно е била със задна маска с отвори... А като цвят каква беше? От тези години всички цветове за 105-120 са много приятни, а неутралния бял е бил супер модерен, всички са се натискали за бяла кола.

Май 03, 2016, 20:10:13
Отговор #88

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Маската нямаше отвори, беше като тази на червената. Бяла на цвят. Баща ми я купува 1980 г. от роднина, кара я до 1993 г. активно, след което купи Лада-та, която карам до днес  :) . Продаде Шкода-та 1994 г., след което смени няколко собственика и до 2005-2006 година си беше в движение. Даже обмислях вариант да си я купя отново  :) . През 2009 купих червената, ако бялата ми изскочи сега ще я прибера, но със сигурност последно беше доста зле и единствено сантименталната стойност би ме накарало да се захвана с такъв проект. Имам черно-бели снимки на тази наша Шкода, ще ги изровя, сканирам и ще ги пусна тук в темата, така и така и размърдахме железата  :D  :D 

Юни 12, 2016, 23:50:53
Отговор #89

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Малко участия  :)

Благоевградският парад през май:



Спасовден:





Равносметката: загуби празния ход и беше възстановен още на пл. Ал. Невски  ;) (почистване на карбуратора), отказа преден ляв мигач и се бъзикаха габаритите - разбира се, вече са оправени и те (нова фасонка и нов ключ за фарове). Остана да сменя вентилите на четирите колела, защото като проверявах налягането на гумите преди Спасовден, видях, че са доста напукани. Иначе беше идеално - и времето, и празника, и настроението.