Автор Тема: ГАЗ 24 Волга - 1977 г.  (Прочетена 11681 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 25, 2012, 11:36:16
Прочетена 11681 пъти

Неактивен ГАЗ_maniak

  • Публикации: 27
Привет на всички любители на съветската класика! Чета форума от доста време,но чак сега реших да се регистрирам и да покажа моята Волга.
  Волгата я купихме 2009 година от Велико Търново. Без спирачки и съединител я докарахме на самоход до София и от 2010 все се прави нещо по нея, но бавно. Волгата е 1977 година, втора серия, но от ранните модели още без целите буфери на броните и новите стопове (обаче оригиналните ми стопове бяха доста зле и се наложи впоследствие да ги сменя с по-новия модел ФП120Б, тъй като не намерих хубави ФП120). Най-правилната Волга е черна :D и за това търсих именно такава, с оригинална боя. Сега я стягаме и до седмица-две отново по софийските улици  :)



« Последна редакция: Януари 08, 2013, 13:53:25 от dido1903 »
'77 ГАЗ 24 Волга
'87 ГАЗ 3102 Волга

Март 25, 2012, 13:37:25
Отговор #1

Неактивен BadAngel

  • Публикации: 21
волга мечта :)

как ми се иска да я видя с оригиналните тасове на джантите?

Март 25, 2012, 20:44:28
Отговор #2

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Добре дошъл тук колега, стига само 1:43 нали  :D, чудесна е Волгата, надявам се да имаш вече и тасове за нея  ;).

Март 25, 2012, 20:58:03
Отговор #3

Неактивен jorko palav pi4orko

  • Публикации: 83
Страхотна машина колега.Поздрави

Март 25, 2012, 21:15:31
Отговор #4

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
 Добре дошъл!Сложи и тасовете като си я прибереш и я покажи с тях.Избрал си правилната кола,вече си и с права,така че напред!
Волга никогда не даст в обиду хозяина,это машина  мощная, комфортная, одним словом машина, и не каждому дано владеть ею и управлять.Удачи на дорогах!
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 25, 2012, 21:37:45
Отговор #5

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Колега, волгата е супер и както усещам ще става все по-добре. Интериора как е ? Задоволи ни малко любопитството. :D

Март 25, 2012, 21:59:14
Отговор #6

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
много красив автомобил, в продажби има халогени за волгата.
« Последна редакция: Март 25, 2012, 22:01:30 от pavel.velev »
 

Март 25, 2012, 22:37:16
Отговор #7

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Черната Волга е класика в жанра! Много ми харесва! Остават й само тасовете и емблемата отпред, за да придобие напълно завършен вид. Както повечето представителни автомобили, и тя има консервативен дизайн, който освен че е красив,  е и функционален. Излъчва сила и солидност и качество.
В този ред на мисли не разбирам защо на такъв автомобил е поставен огромен самоделен надпис "ГАЗ КЛУБ България" на задното стъкло. Нищо против клуба, само против надписа. Черната Волга не е бегачка, по която да има реклами на спонсори. Тя е скъп, представителен за времето си автомобил, в който не се е возил кой да е. Тук дори и една малка лепенка изглежда не на място, какво остава за тия 15-сантиметрови криви букви. Аз лично никога не бих си залепил каквото и да е на колата, с която ходя по мероприятия. Просто държа да изглежда така, както е изглеждала като нова. Стикерите и надписите дойдоха чак 90-те. Време, което едва ли ще се помни с кой знае какво добро.
...
В крайна сметка всеки може да прави каквото си иска по колата. ;D

Март 25, 2012, 22:52:38
Отговор #8

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
И на мен ми харесва много.  Точният модел с точният цвят. И бели джанти.  Само искам да изкажа мнение относно гумите.  Нямам против, но сегашните й гуми са твърде, твърде ниски за нея.  По принцип, Волгата вози добре със всякакви размери гуми. Но е грешно да се кара с толкова нисък профил.  Изчезва до известна степен мекостта на ход и е вредно за джантите. Особено когато се ползва ежедневно по тия наши чукарища, уж пътища.  Със стандартния размер гуми е най-добре. Въпреки склонността на колата да ,,мачка" предните при по-остър завой.  Ама, тя, така или иначе не е правена да е свръх бърза и спортивна. Та, човек може да пренебрегне този фактор за влачещата предница.    Има и друго.  Визията.   ГАЗ 24 има голяма, масивна джанта.  И големи арки на калници с още по-голямо място в подкалника. Присъдено й е по рождение, всичко да й бъде голямо....за големи. И с малки гуми се губи онази величествена, висока и стройна стойка, която има с оригиналните размери гуми.

Март 26, 2012, 13:59:17
Отговор #9

Неактивен ГАЗ_maniak

  • Публикации: 27
Тея гуми стария собственик ги е слагал и са чисто нови. Изобщо не са карани и не ми се сменят с други на тоя етап. Относно надписа, на мен лично ми харесва визията с него, но когато го лепих го дадох по в ляво е не е центриран, така че ще го свалям. Тасове колата си има но в момента съм ги прибрал в нас. Има проблем със спирачките и докато не се оправят няма смисъл да ги слагам тасовете. Тея дни би трябвало да приключим с тях и ще и окомплектовам джантите. Аз малко съм ги модифицирал тях


Салона очаква претапициране и нови червени кори за вратите. Предните седалки и задната облегалка ще трябва да се претапицират в тази цветова и материална гама като задната седалка (горната страна червен плат, отстрани черна кожа). Оня ден ходих да си избирам кожа, тея дни трябва и плат да си намеря.


Миналото лято в Русия си взех килимчета от новите Волги 3110/31105 главно заради надписите и високите бортове (купетата на Волгите са еднакви,така че пасват идеално). Сега трябва да си взема аналогично килимче за багажника от ГАЗ 31029 и уплътнения за вратите от 31105.


'77 ГАЗ 24 Волга
'87 ГАЗ 3102 Волга