Автор Тема: Пукнатина на таблото  (Прочетена 19418 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 01, 2012, 18:52:24
Прочетена 19418 пъти

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Пукнатина на таблото .Здравейте всички четящи темата .Става дума за Ауди 80 б4 .Днаес с ужас забелязах ,пукнатина на таблото ми .Материалът му е винил с пяна отдоло .Въпросът ми е как са се справя с пукнатината .Имам една идея но искам да чуя някой който го е правил .Дори и на друга кола .Благодаря  :)
Ford weist den weg

Април 02, 2012, 00:39:10
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много добра тема ,давайте идеи ,при мен таблото е перфектно,но на самата козирка на километража ,която е отделен елемент от таблото има стабилна пукнатина ...вади ми очите ... Как се оправя това нещо нямам си на идея, а е хубаво да стане като оригинално.Дали продават такива винили и трябва ли специална машина или технология за да се въстанови до оригинално състояние...

Април 02, 2012, 17:29:35
Отговор #2

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Аз се оправих така пробих дупка във двата края на пукнатината и със черен силикон попълних пукнатината ,бах мааму баш на мен ли се случи тази кофти работа .Сега очите ми са все там .
Ford weist den weg

Април 02, 2012, 21:06:40
Отговор #3

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Много добра тема И аз го имам тоя проблем и се чудя как да го реша без смяна на таблото.Ако има препатили  да споделят опит.
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Април 03, 2012, 08:54:48
Отговор #4

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Единственият според мен начин за ремонт на този проблем е смяна на таблото с ново.Просто материалите от които са изработени повечето табла не позволяват почти никакви ремонтни работи по тях с дълготраен ефект.Иначе може да се облече с черна кожа от добър тапицер ,но видът му вече ще е различен от оригинала.

Април 03, 2012, 10:30:00
Отговор #5

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да на тапицер е вариант ,но ако се направи таблото,трябва примерно и тапетите на вратите,за да има някакъв завършен вид салона... Гледах в нета преди време фирма ,която се занимава с претапициране и реставриране на волани ,табла и такива ... Трябва да се разровя пак...

Май 13, 2012, 23:54:24
Отговор #6

Неактивен Васко 3102

  • Публикации: 32
Колега, има едно лепило на поксипол... то е по принцип за такива таботи. Не знам точно кое беше, но в някой по свестен магаин продавача може и да знае, като му кажеш поксипол за пукнатини.. преди бях срещал в един форум и до колкото разбрах пукнатината я запълваш с това лепило и то е като силикон може би.. втвърдява се и след като се втвърди с ножче (макетно) изглаждаш и боядисваш, и си готов. Мястото трябва да е почистено преди да го напълниш с лепило, за да хване добре..
Надявам се да съм помогнал, успех :)
Не е важно колко пъти ще паднеш, важно е колко пъти ще се изправиш !

Май 14, 2012, 23:02:11
Отговор #7

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Това с таблото и при мен е голям проблем! Моето не прилича на нищо вече - нацепило се е цялото, ако има начин да се тапицира и някой знае който го прави в София - давайте го насам!

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Май 15, 2012, 13:24:16
Отговор #8

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Аз специално съм чувал за два варианта.
Единият е пукнатината да бъде заравнена със шкурка, тъй като обикновено двата и края се надигат нагоре. След това се запълва или със специален кит, смола или както писа колегата по горе с лепило. Заравнява се отново със шкурка и после със спрей за винил се боядисва. Гледах как мой приятел прави това на една Сиера. Стана много хубаво, но не знам колко трайно беше защото след няколко месеца продаде колата.
Тапициране с кожа е втория вариант - общо взето това е най-скъпия вариант, но е и най-хубаво особено ако е направено добре и ако е качествен материала.
Подмяна на таблото е трета възможност - доста игра, но би трябвало хубаво такова табло втора употреба да не е много скъпо. Предимство е че се запазва оригиналния вид ако това се цели.

Август 29, 2012, 23:33:22
Отговор #9

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Кажете някакъв тапицер в София, че имам едно табло в ужасен вид. Аз съм го свалил от кола донор и мога да го жертвам за експерименти, искам да се запълнят пукнатините и да се облече с черна кожа. Таблото е от Volvo 240.