Автор Тема: Ретро хотел  (Прочетена 3607 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 03, 2012, 14:12:17
Прочетена 3607 пъти

Неактивен Gegawat

  • Публикации: 154
Така, дами и господа, колеги ретро фенове, имам задача, поставена от преподавател в университета.
Трябва да направя бизнес план, за хотел. Излишно е да казвам каква тема съм избрал.
Хотелът ще е 3-4 звезди, сградата ще е в стил Art Deco/Streamline Moderne или в стил така наречените американски дайнъри.
Стаите също ще са обзаведени стил 40-те 50-те. Освен стандартните услуги за 4 звезден хотел, ще предлагам и Rent-a-car с коли от периода, Drive-in кино (веднъж седмично) и реставраторска работилница, която ще работи към хотела, но ще може и да бъде наемана отделно и от хора които не са гости на хотела (такива като нас, със железа, но без подходящите инструменти)
И въпросът за 100 000 лева е:
Колко то вас биха отседнали в този хотел? И колко бихте платили за да се потопите в атмосферата на 50-те години на 20-ти век?
Darasuum kote, Vode an!

Април 03, 2012, 14:44:34
Отговор #1

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Колега, правил съм бизнес план на хотел преди 12-ина години. Ако те интересува да ти го изпратя ;) ...мисля че го пазя някъде. Иначе като клиент ме брой с 3 двойни стаи ВВ, петък/неделя :)

Април 03, 2012, 15:55:01
Отговор #2

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Дай аз да ти направя архитектурата ;)


Април 03, 2012, 18:20:26
Отговор #3

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Така, дами и господа, колеги ретро фенове, имам задача, поставена от преподавател в университета.
Трябва да направя бизнес план, за хотел. Излишно е да казвам каква тема съм избрал.
Хотелът ще е 3-4 звезди, сградата ще е в стил Art Deco/Streamline Moderne или в стил така наречените американски дайнъри.
Стаите също ще са обзаведени стил 40-те 50-те. Освен стандартните услуги за 4 звезден хотел, ще предлагам и Rent-a-car с коли от периода, Drive-in кино (веднъж седмично) и реставраторска работилница, която ще работи към хотела, но ще може и да бъде наемана отделно и от хора които не са гости на хотела (такива като нас, със железа, но без подходящите инструменти)
И въпросът за 100 000 лева е:
Колко то вас биха отседнали в този хотел? И колко бихте платили за да се потопите в атмосферата на 50-те години на 20-ти век?

Мисля, че в този форум въпросът ти накрая е риторичен  :D
Миналата година гледахме с жена ми сайтове във Франция и Италия с включен в пакета уикенд с ретро автомобил. В случая ставаше дума за оферта от типа на 600 евро з 4 дневен пакет с включена вечеря в такъв стил, наем на коласа с/без шофьор по Лазурния бряг за един или два дни ... Това само за ориентир в цените в Европата. Тук кой колко би платил е друг въпрос  ;)

Април 03, 2012, 22:05:16
Отговор #4

Неактивен Navigator

  • Публикации: 27
  • Член на ДОСО
А защо да не е нещо като този "храм"... ?

http://www.v8hotel.de/

Ride them as the maker intended !

Април 03, 2012, 23:54:03
Отговор #5

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
А защо да не е нещо като този "храм"... ?

http://www.v8hotel.de/

Уникален хотел, супер идея наистина!

Април 04, 2012, 00:16:30
Отговор #6

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Колко са ми познати тези проекти :D Жалко, че нямам за хотел. Относно въпроса естествено, че бих посетил такъв хотел, колкото и да струва  :)
« Последна редакция: Април 04, 2012, 00:18:17 от Daniel »
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Април 04, 2012, 10:08:14
Отговор #7

Неактивен Gegawat

  • Публикации: 154
Колега, правил съм бизнес план на хотел преди 12-ина години. Ако те интересува да ти го изпратя ;) ...мисля че го пазя някъде. Иначе като клиент ме брой с 3 двойни стаи ВВ, петък/неделя :)
Марси, Наистина би ми помогнало много...
прати го на [email protected]
Darasuum kote, Vode an!