Автор Тема: Продавам аутомобилия, и части и аксесоари за европейски коли.  (Прочетена 52920 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 07, 2021, 16:21:56
Отговор #100

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Да обновим темата с този класически български соц. автоартикул.
При разчистване на гаража, попаднах на аптечката от на баща ми Ладата 1500 еС, купена от него нова от Кореком в 1983 година.
Модела на аптечката е- Пирин, и е производство, както се вижда, на ДСО Фармахим.
В този си вид, оформена с тази алумин. лайстна по тертипа на тогава модерните дипломатически куфарчета, тази аптечка предполагам е правена от началото на 70-те години, та чак до 1989 година.

Понеже няма да ми трябва, аптечката ще е за продаване, а цената и ще е- 20 лева.
С разни осезаеми забележки е, видими на снимките, но като цяло за възрастта си е в приемливо сэстояние според мен, и щракалката на заключването работи.

Вътре разбира се, е празна /няма да се тровим при аварии със стари лекарства я :)) /, но може без проблеми да се напълни с актуалните изисквани сега от КАТ и по БДС наличности, и да си се ползва реално.
Ще е чудесно и абс. необходимо допълнение, към интериора или багажника на всеки 70-ски или 80-ски соц. автомобил.

Оглед и продаване само лично, в района на центъра на София до НДК, или Мед. Академия.
Може и бартер разбира се, за някой интересен автокаталог или автоброшура на олдтаймер автомобил.










Март 07, 2022, 22:06:45
Отговор #101

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
За който е любител на рали-артикули, понеже няма да ми трябват, ето постнати за продаване- 4 броя оригинални италиански луксозно направени метални емблеми-баджове, произведени в малко бройки специално за слагане на рали ретро-болидите, участвали в престижния ривайвъл- Сан Ремо Рали Сторико, в периода на 90-те години.
По години на издаване са подредени така- 1993, 1997, 1998, и 1999 години.

Може да се отбележи, че рали Сан Ремо Сторико, за разлика от други сегашни европейски ривайвъли като Миле Мила например, не е пунти евент със само приравнени времена, а е с истински етапи, в които се кара само за най-кратко време, както по времето на оригиналното рали, и в този аспект си е едно тежко и авторитетно състезание.



Конкретните няколко баджа, са слагани на решетката на задния капак на въздухарката Порше 911 пре-Г модел рали-бегачка на мой приятел, италиански фотожурналист и добър аматйор-състезател в близкото минало.
Той е участвал на тези Сан-Ремо ралита, с неговия виждащ се тук с регистрация от град Комо, от рали-дивизията във фабриката в Цуфенхаузен заводски механично подготвен по тертипа на тогавашната Група 2- 1969 Порше 911 Т.

Цените на тези 4 броя Сан Ремо Рали баджове няма да са съвсем евтини, предвид на цените в Европа на оригинални хубави рали-баджове от знаменити европейски ралита, и особено на тези от италианските мега-ралита от миналото, като Сардиния и Сан-Ремо.
Но понеже сме в БГ, тези им цени ще са по-ниски от цените на съответните такива артикули по западните авто и ретросайтове.

А именно, единната цена на всеки от тези реално нови на кондиция и над 25 до почти 30 годишни емблеми, ще е по- 50 лева на брой.
Разбира се, ако се вземат общо в пакет всичките емблеми, ще има голяма отстъпка, и тези 4 броя масивни метални красоти, ще са само - 150 лева общо.
Тоест, 4-тия брой бадж ще е подарък. )

Като големина, и 4-те рали-баджа са в в единния размер от- 70 мм височина, на 50 мм ширина. На тегло, тези от 1993 и 1997 години са по около 50 грама на брой, а тези от 1998 и 1999 години, поради още по-голямата си масивност на отливката, са по около 100 грама на брой тегло.
Изработени са в Италия, по сведения на моя приятел, дългогодишен участник в ралито.
състоянието им е като ново, налични са им и фабричните отляти с тях отзад закрепващи шпилки, и съответните им гайки /по 2 броя шпилки и 2 броя гайки на емблема/.

Заради качеството им на изработка и редкостта им /дори и за Западна Европа като наличност/, тия италиански емблеми биха били са интересни за притежание от всеки сериозен рали-фен, или притежател на италиански или друг 60-ски до 80-ски автомобил с видно рали минало.

Поради запитвания от поне двама колеги за тези оригинални рали-баджове, уточнявам като условия за купуване и пращане, че с предимство са заявилите купуване на целия пакет от 4-те баджа, пред тези дето искат купуване само на отделни бройки.
В рамките на София може и лично купуване в района на НСА-Басейн Мадара.
За по-далече, разбира се, става с пращане по Спиди и Еконт.
Акцентирам, че за такива малки пратки, цените на Спиди са една идея по-ниски от тези на фирмата на министъра на съобщенията. ))

За заявки за запазване и пращане, пишете тук или на лични.









« Последна редакция: Март 07, 2022, 22:41:14 от USfan »

Март 07, 2022, 22:51:27
Отговор #102

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Аз ще взема тази от 1993
we all have wings, but some of us don't know why

Март 07, 2022, 23:02:13
Отговор #103

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Аз ще взема тази от 1993

Свилене,
разбира се, засега ти я запазвам, най-старата от 1993 год.
Тя е и най-цветната, с основно син цвят, а и има надпис с тогавашния спонсор на ралито- видното италианско списание за ексклузивни и суперколи- Ауто Капитал.
Пиши примерно на л.с, как искаш да я вземеш, лично или на пращане по куриер...  :)

Март 08, 2022, 14:06:08
Отговор #104

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Поради запитване от още един колега за рали аксесоарите, уточнявам, както съм писал още в началото на тази тема, а и в другите ми теми с продажби на автомобилни неща, че запазване за пращане на артикули или лично вземане, правя само в рамките на 2-3 дена, от обявяването на запазването от някой колега кандидат за дадения артикул.

Това с цел следващите по ред на искане за пращане, ако има такива, да не чакат много.
Така че същия 2-дневен срок по принцип важи за запазване преди пращане, и на тази рали-баджове.
След това вече, запазването от първия писал в темата не важи, и се преминава към запазване и евентуално пращане, към следващия по ред проявил интерес.

Март 11, 2022, 15:23:50
Отговор #105

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Ето актуализиране и лека промяна на статуса за запазване и пращане на рали-Баджовете Сан Ремо Класико.
Значи, за запазване и пращане на само по един бадгж, първи е Свилен, със запазване на най-стария от 1993 год.
След него втори по ред чака пак за един бадж, пак този най-стария син на цвят, колегата Богдан.

Но, като съм уточнил по-горе, докато не са продадени баджовете поединично, ако някой заяви купуване на целия пакет от 4 баджа, той става с предимство.

Така че засега един колега от Хасково, голям ретроентусиаст и бих казал, значим колекционер, сега заяви купуване на целия пакет, с което той става с предимство пред Свилен и Богдан.
Колегата от Хасково има срок до утре на обяд да даде адрес на Спиди или Еконт офис за пращане, и да потвърди купуването на цели пакет.
Ако това стане, поединичните запазвания отпадат.

Всъщност колегата от Хасково ми писа, че по принцип му трябват само 3 броя Сан-Ремо баджове, все едно от кои години.
Така че ако реши да му пратя само 3, а не 4 броя, тогава наред за най-стария бадж пак ще е Свилен, да си го купи.
Ако пък той се откаже, тогава ще е за Богдан.

Утре към обяд ще пиша какво е станало, и дали е бил пратен целия пакет баджове.
Ако е останала някоя бройка, вече ще видим нататъка по ред как е.
Поздрави на всички.

Март 12, 2022, 17:14:50
Отговор #106

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Най-стария рали-бадж от Сан Ремо Класико, от 1993 год, вече е в Свилен, след известно обикаляне по спедиторски офиси и други организационно-логистични проблеми.
За сметка на това, този бадж за него е безплатен, понеже му е подарък от наш колега и  приятел.   :)

Що се касае за другите три останали баджа, пращането им за доукрасяване на голямата хасковска колекция се отлага, така че са налични за продажба.

Състоянието им е като ново, заедно с прилагаемите им закрепващи оригинални елементи като шпилки, гайки и шайбички, които се виждат на снимката с гърбовете на баджовете.
Рали-годините за които са издадени, са три последователни- 1997, 1998, и 1999.





Юли 04, 2022, 12:44:56
Отговор #107

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Да обновим темата с едни много интересни вероятно над 50 годишни рали и рейсинг артикули.

Та, пролетта от Италия си взех 3 комплекта оригинални едновремешни халогенни фарове, производства от 60-те, 70-те, и 70-те години, с идеята да ги слагам времево коректно на тези мои коли от съотв. епохи, които нямат от завода такива фарове за мъгла.
Но, след като ги донесох тук и взех да ги меря и напасвам на тия ми съответни модели, поради невъзможност за добро или въобще пасване към дадените ми модели коли на 2 от 3-те сета от тези халогени /общо взето, произведени и типизирани видове и марки халогени, най-вече за рали и ендуранс спорт/, тия 2 непасващи комплекта ще са за продаване.

По-старите и интересните от от тях, са един чифт оригинални френски Сибие 45 модел халогени, наречени тогава още през 60-те години- Йодни /даже на самите стъкла, има означение- Йоде 45/.
Мислех точно тия Сибие да ги слагам на Триумфа ми, понеже на него и стандартните му фарове са кръгли, и щяха да пасват визуално добре.
Но покрай отн. им големина на диаметър на тези жълти френски халогени, и издадената напред предница с решетка на колата, и най-вече, липсата на монтажни отвори на броните на Триумфа, които не искам да дупча, просто няма да ми паснат лесно, така че ще са за продаване този ориг. френски Сет.

Разбира се, на всякакви други коли 60-ски и 70-ски коли, биха могли да се направят монтажни скоби за захват, които да отиват далече отдолу и отгоре на броните им, така че и там да не се налага да се дупчат дадени оригинални хром брони.
Ето ги долу на снимките фаровете.

Състоянието им е много добро, има и на тях фабричните монтажни малки скоби, които се въртат на оси до 90 % наклон. Вътре крушките приличат да са стандартни на цокъл халогенни лампи Н1 или Н2, следователно може да се сменят лесно. Поне в момента на взимането им от Италия, /бяха на едно Порше 911 Т с хром брони/ лампите им вътре работиха и на двата фара.
Жълто тонираните им стъкла са здрави, ненапукани и ненадрани, вътре огледалното покритие също изглежда отлично, и в доста добро състояние е и хрома на кутиите отзад, както се вижда на снимките.
Декоративни бели капаци с надписи- Сибие, тези фарове нямат, но за такъв стандартен модел 45 Сибие, предполагам оригинални бели капаци може да се намерят по нета, а може да има и афтърмаркет производства на такива пластик предпазители.

За купуване, цената на комплекта от тези 2 броя вероятно 45 до 55 годишни автентични едновремешни йодни фара, ще е- 160 лева.
Купуването и предаването засега само ще е лично /в София в района на НСА-Басейн Мадара/, покрай редкостта им и поради това, да няма щети по стъклата при пращане с куриер.
За запазване за оглед и плащане, пишете тук или на лични.













Eто как стоят такива фарове, например на Алфа Джулия ГТ/ГТВ, и на Ланча Фулвия Купе.
Биха могли да се сложат разбира се, и на коли чийто предни брони са налични на каросериите им.







« Последна редакция: Юли 04, 2022, 13:12:05 от USfan »

Юли 04, 2022, 23:00:34
Отговор #108

Неактивен tenio hf

  • Публикации: 59
Добър вечер.
Интересувам се от халогените Сибие 45.
Утре имам ангажимент в София.
Може ли Ваш телефон, за да ги получа лично.
Благодаря Ви предварително.

Юли 04, 2022, 23:12:29
Отговор #109

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Писах л. с. на колегата Тенйо, няма проблем за утре за среща и оглед на халогените, когато дойде в София.  :)

А понеже тел. ми номера са някъде назад в темата, ето ги пак, ако някой се интересува за другите постнати по-назад неща, 0898-631676, и 0888-505070.