Автор Тема: Продавам аутомобилия, и части и аксесоари за европейски коли.  (Прочетена 52414 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 11, 2012, 09:39:09
Отговор #20

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Изнамерих си още една шапка за продаване, пак от Рали Златни, подобна на другата дето взе Митко. Пак е жълта, и от страни има емблеми на СБА, а от другата страна- емблема на курорта Албена.  :)
Съдейки по това, трябва да е от началото на 80-те правена, откакто Ралито стартираше вече в центъра на Курорта Албена.

На места по шапката има някакви странни и съвсем леки пръски като от боя, иначе е в чисто ново състояние.  :D
На цена ще е като предишната- само 15 лв.







Май 14, 2012, 10:01:07
Отговор #21

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хе, шапката от рали Златни замина при колегата Митко, че даже и се разходи до Морето тия дни, да види пак рали Златни.  :)

А ето пак на същата цена за продаване- 15 лв, една запазена оригинална алуминиева предна емблема, от Опел Рекорд С, модела 1966-72 година.
предполагам може да стане и на други модели от гамата на Опел от този период.


Май 14, 2012, 14:06:24
Отговор #22

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Пак 15 кинта на цена, ще е нещо много интересно за итало феновете.  :)
Това е оригиналната Евротабела на моята бивша Алфа 75 3.0 Америка.



На нея освен номерата на мотора и шасито, има и кодовете на специфичната Америка версия, а именно след лифтовата вече с по мощния 192 коня мотор.
Има и кода за поръване на ориг резервни части за нея.
Както се вижда от друг код, моята Америка е била от най-последните, правена през месец Юли 1991 година.
Ако правилно разшифровам кодовете де.  :))
Та тази почти нова на състояние табелка от една наистина рядка не само за БГ кола, наистина си е неповторимо парче от българката, а и от световната Алфа история.

Пак 15 лв ще бъдат общо тези 3 броя оригинални над 30 годишни ваденки на Шампион, Гудиър, и областта Бавария.





Тях ги имам още от края на 70-те, като хлапе, подарък от разни пилоти чужденци, участвали по рали Златни тогава у нас.
Както се вижда, лепенката Гудър е огледална и се лепи на стъклото.  ;)
А надписа Бавария тогава беше задълже да се лепи отзад на багажника, не само за всички участващи на ралита с 2002-ки, ами и въобще за собственици и фенове на тогавашните БМВ-та.  ;D
Като състояние лепенките са чисто нови, като само надписа Бавария, отзад има леко разлепване с в средата на едното ръбче на основата, както се вижда от снимката на гърба.

А тези 2 броя над 40 годишни Паркинг шайби, съответно немска и френска, ще бъдат също само 15 кинта за 2-та броя общо.  :)





Те са произведени през 60-те години, и си работят и още хахах.  O:-)
В много добро състояние са.
На немската отпред има часовете в дененощието, разграфени от 1 до 12.
А отзад има разграфени в прозорчето показващи се работни часове на немското СБА- АДАС, във всеки немски град.
А пък френската шайба е двустранна.
Отпред са часовете за паркиране преди обяд до 12 часа, а отзад на нея, е разграфено следобедното паркиране.  :))

Юни 03, 2012, 16:09:20
Отговор #23

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Taзи чисто нова шапка от 80-те години, ориг на КАМЕЛ тим Европа, ще се продава.
Цена- само 20 лв.  :)
Личен подарък ми е отпреди 25 години, от нашия състезател Стоян Колев.
От времето като караше Ауди куатро, спонсор му бяха Камел.
















Октомври 25, 2012, 17:37:18
Отговор #24

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да освежим малко темата с е тези 2 чаркчета за Фолксваген 1500 Тип 3.  ;D
А именно, стъкло за мигач, и плафониера за говорител.
Стъкълцето за мигача е чисто ново, както се казва- ню олд сток,  :)) а кръглата плафониера, е в много добро състояние, и е правена доста сложно от хром и алуминий.
Тоя тип мигачи са слагани и на Карман Джиите, правени през 60-те, така че освен за Тип 3, става и за тия Джии купе или кабрио.

А плафониерата на снимките за базовия модел 1500.
На нейно място, в по луксозните Тип 3, е имало поставен часовник.
На цена стъклото за мигача ще е 10 лв, а плафониерата за таблото- 15 лв.
Ако някой Фолц фен ги вземе накуп, ще има отстъпка, цената за 2-те неща ще е само 20 лв общо.  :)





















Октомври 28, 2012, 12:41:12
Отговор #25

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
       Малко ъпдейт на темата.
За да направим комплект към Камел шапката, добавям към нея и оригинална фланелка на Камел Рали Тим.  ;)
Както писах по-горе и двете неща са ми личен подарък точно преди четвърт век, от нашия известен състезател от близкото минало Стоян Колев.  ;D
Всъщност тогава, от 1987 до някъде 1990 година, спонсори му бяха немския тютюнев концерн Реемтсма, които са и производител на цигарите Камел и НВ.
И по тази причина, чисто новото му тогава Ауди Куатро купе, беше боядисано известно време жълто, със сини Камел рекламни надписи по него, както се вижда и от приложените снимки.

Фланелката е обличана само веднъж, и то от бате Стоян,  :)) така че е леко ползвана, но в добро състояние.
Аз не съм я ползвал, защото на мен ми е отн. малка, номера и е М.

А както писах, шапката Камел жълтата е чисто-чисто нова.
Фланелката също на цена ще като шапката- 20 лв.
А ако се вземат двете неща комплект, ще има намеление, и общата им цена няма да е 40 лв, а само 30 лв.
За ентусиастите и почитатели на нашето славно Рали минало, и на отбора на ЦАК-МВР, и неговите отлични пилоти, това определено биха били ценни и автентични реликви.  :D























Октомври 29, 2012, 17:45:01
Отговор #26

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, в моя архив като се поразровя, и постоянно изскачат разни Ралиджийски аксесоари.  :))
Вчера пак си гледах разни нещица, и изскочи е тая чисто нова шапка на Клуба на собствениците на Полски Фиат у нас по соц. време.
Ежегодно този клуб си правеше есенни национални събори, и конкретната шапка е от един такъв Рали-събор, отпреди точно 32 години.

Както писах, на състояние е отлична, защото е нова и неползвана.  :)
Само на места, има тук-таме леко пожълтяване на някои конци, което се вижда на снимките, покрай разбира се, значимата и олдтаймерска вързаст.
На цена ще е само 15 лв.
За всеки собственик на хубава полякиня ще е перфектен аксесоар, за поставяне на полицата под задното стъкло, до някое куче с клатеща се главичка да речем.  :D












Ноември 17, 2012, 14:38:03
Отговор #27

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето за колегата Митко, да види как ми изглежда Датсуна 240 зет ралиджийския.
Оригинален на Бураго от началото на 80-те години е. Мащаб- 1:24.
Всичко му се отваря, вкл има и резервна пълноразмерна и работеща при монтаж гума.
На състояние е чисто нов, не е играно никога с него.
Има само минимални надрасквания по някои вежди на калниците, вследствие на пазенето, като е бил допрян до други колички.
Иначе ми е специален подарък от нашия колега Пешо Панов, така че не се продава, само за заменя за такъв, ама в мащаб 1:1, хахах!  :D
























Март 03, 2013, 14:58:19
Отговор #28

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко да освежим темата с едни нови артикули. :)
Ето тези оригинални, и чисто нови, подглавници от Москвич 2140 ще са за продаване.
Имам предвид не запазени, а абсолютно нови,  ;) защото са от един Москвич, който вуйчо ми си купи през далечната 1979 год от Мототехника.
И по стар соц обичай,  :))защото му пречили на видимостта, щом го подкара, и си махна подглавниците, и ми ги даде на мен.
Така че въобще не са ползвани, и са пазени винаги на хладно, тъмно, и в памучни кърпи увити.  O:-)

На цвят са вишново червени, и както писах, винила е без забележи.
Единствено отдолу близо до хром пръчките, леко са се подули от стоене дунапрен пълнежите, и поразпъват винила отгоре, където не фабрично зашит.

Тези облегалки стават не само за всякакви Москвичи, ами и с малко напасване, на всякакви Рекаро седалки, особено тези слаганите на Опели и Фордове през 80-те години.
На цена на брой ще са по 20 лв, а ако ако някой купи комплекта двата, тогава цената общо ще е само 30 лв.

За по-старите неща от обявите, не се притеснявайте да питате за детайли, каквото ви интересува, повечето неща стоят, вкл. и интересните Ралиджийски шапки.  :D














Август 27, 2015, 00:15:51
Отговор #29

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
       Малко ъпдейт на темата.
За да направим комплект към Камел шапката, добавям към нея и оригинална фланелка на Камел Рали Тим.  ;)
Както писах по-горе и двете неща са ми личен подарък точно преди четвърт век, от нашия известен състезател от близкото минало Стоян Колев.  ;D
Всъщност тогава, от 1987 до някъде 1990 година, спонсори му бяха немския тютюнев концерн Реемтсма, които са и производител на цигарите Камел и НВ.
И по тази причина, чисто новото му тогава Ауди Куатро купе, беше боядисано известно време жълто, със сини Камел рекламни надписи по него, както се вижда и от приложените снимки.
Фланелката е обличана само веднъж, и то от бате Стоян,  :)) така че е леко ползвана, но в добро състояние.
Аз не съм я ползвал, защото на мен ми е отн. малка, номера и е М.
А както писах, шапката Камел жълтата е чисто-чисто нова. Фланелката на цена ще е като шапката- 20 лв. 
За ентусиастите и почитатели на нашето славно Рали минало, и на отбора на ЦАК-МВР, и неговите отлични пилоти, това определено биха били ценни и автентични реликви.  :D

             По запитване на един колега се разрових по-дълбоко в колекцията ми от Рали аксесоари, реклами и принадлежности, и изникнаха още някои силно интересни неща, правени от разни големи международни компании, спонсори в рали спорта през 70-те и 80-те години. Тези неща също ще са за продаване, като колегата който пита за тях, има предимство при запазването.
             Та, в тона на още наличните по-горни Камел рекламни неща от нашия пилот Стоян Колев, си изрових и някои други аксесоари от цигарени компании, подарени на баща ми от известни наши и чужди пилоти, карали в европейски шампионат и на рали Златни през 70-те и 80-те години.
             От тези рейсинг принадлежности от Рали Златни, най-стара и един от най-ценните ми артикули е тази шапка Марлборо, издържана в класическия тогава дизайн, тогава през 70-те и 80-те ползван от всички тогавашни рали-пилоти, вкл. и от нашия ас Илия Чубриков, и незнайно защо наречен: шапка-идиотка.  :))  Тази шапка, заедно с още една такава, която обаче не мога да си я намеря, на баща ми я подарява победителя в рали Златни през 1976 година- Анджей Ярошевич.
             По онова време Марлборо, освен че имат собствен Рали-отбор, съставен само от Ланчии, са и лични спонсори на отбора на Ярошевич, който през 1975-76 година разполага с цели 3 броя Стратоси- 2 бегачки и една тренировъчна гражданска. Състоянието на шапката е много добро, малко е била ползвана, и е пазена само на тъмно.
              На цена тази шапка, носена в този си вид и от друг звезди на европейския и световен Рали шампионати тогава като Сандро Мунари и Жан Клод Андруе, ще бъде само 20 лева.
              Друг за продаване рекламен цигарен аксесоар, пак подарък на баща ми, е тази доста голяма на размери /140-85 см/ луксозна хавлия Ротманс. Тя пък е аксесоар на отбора Ротманс рейсинг, чийто пилоти в Еврошампионата през 80-те години са Илия Чубриков и унгареца Атила Ферианц.
Точно от един от двамата е подарък на баща ми тази хавлия, някъде през 1983 или 84 година на рали Златни.
               Но понеже и двамата са се състезавали с идентични Рено 5 Турбо 2, и са били заедно на тия рекламни представяния у над на Златни на Ротманс тима, баща ми не помни точно от Ферианц, или от Чубриков е подарък хавлията.  ::)  Хавлията Ротманс е отпечатана в традиционните им цветови рекламни гами оттогава, които се виждат и по състезателните коли по пистовите и рали шампионати.
А именно, в тъмносинйо, златно, червено и бяло. Ползвана е, но е в добро състояние.
               Предвид на историчексия и произход, големия и размер, а и невъзможността въобще сега поне по Нета да се намери такава Ротманс хавлия от 80-те, цената и ще е 30 лева.

                И така, след цигарените аксесоари, стигаме и до най-значимото нещо, дето сега си намерих отново в колекцията, а именно- оригинално едновремешно прилично луксозно яке на състезателния отбор на Кастрол Ойл. Това яке е подарък на баща ми от нашия пилот Радослав Петков, някъде в началото на 80-те години. Тогава Кастрол, освен че са и вече спонсори на нашата федерация по автомобилизъм, му стават лични спонсори на нашия Ас, състезващ се тогава в отбора на АСК Авторанспорт. Вероятно и за това той и пребоядисва рали Поршето си 911, от оригиналното му тъмносинйо в тяхната рекламна зелено-бяла-червена гама.
                  Точно този модел отровно-зелени шушлекови Кастрол якета през 70-те и 80-те години са били правени в малко бройки и никога не са продавани, а са давани само на ръководителите на отбори и на рали пилоти от спонсорирани от Кастрол отбори, и затова е почти невъзможно да се намерят сега в света. В момента единствения такъв идентичен модел Кастрол Ойл яке за продаване по Нета е наличен чак в Япония, и то на доста високата цена от 21000 йени.
Което прави към 300 лева, плус значимата цена на евентуална  доставка до Европа, за който от нашите ширини би се интересувал от него.
                 За който се интересува, предвид на рядкостта му и на доста доброто му състояние, това автентично Рали яке ще е за продаване на наистина в случая умерената цена от 100 лева.
Издържано е в тогавашната им цветова гама от отровно зелено с червена лента, и е страшно качествено ушито, а на етиката му вътре пише- Мейд ин Ингланд. ;) На състояние е доста запазено, както се вижда на снимките, а на размер е Л. Става и за отн. високи хора, аз поне го обличам перфектно.
                 И така, след тези западни рали аксесоари останаха за постване и 2 български неща. Те са нови и  оригинално правени за рали Златни. А именно- тези 2 тип бейзболни шапки -синя и оранжева.
Съдейки по надписите им, само- рали Златни, правени са още през 70-те години, преди Ралито да придобие надписа Албена в добавка.
Понеже са чисто нови автентични за ралито неща, ще са за продаване, както и Марлборото и Камел шапките по горе, на цена от 20 лева броя тези рали Златни шапки.

                Разбира се, ако някой колега иска наведнъж да придобие всички тези автентични 70-ски и 80-ски неща, ще има голяма отстъпка. А и освен нея, и ще се подари в комплекта към тях и една чисто нова от 80-те години, автентична аксесоарна торбичка на цигари Лорд Екстра, също подарък на баща от Стоян Колев. По онова време Лорд като цигарена фирма, също правени под шапката на концерна Реемтсма, са били на 3-то място по продажби в Германия и са спонсорирали и те по подобие на Камел и рали спорта. вкл. и у нас. Иначе ако някой иска торбичката Лорд, която както писах е чисто нова, а е и изтъкана от дебел здрав плат, и тя на цена ще е 20 лева.
                Та, ако се купят всички тези чудесии комплект, както се вижда на снимките- Камел шапката и фланелката, шапката на Марлборо, и 2-те на рали Златни, плус хавлията Ротманс, и разбира се, якето Кастрол, общата им цена като пакет няма да е 250 лева, а само умерените 150 лева, за всичките тези чудесии.
                Тоест, само на половината цена на якето Кастрол в Япония, получавате и всичките други чудесни рали добавки.  ;D
                Ето отделни снимки на нещата, както и една обща на всички тях. За запазване и пращане, пишете тук или на лични.












« Последна редакция: Август 27, 2015, 01:27:48 от USfan »