Автор Тема: Продавам аутомобилия, и части и аксесоари за европейски коли.  (Прочетена 52422 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 12, 2017, 16:56:03
Отговор #60

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
ОК!

Февруари 28, 2018, 18:40:25
Отговор #61

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Покрай бързото и успешно продаване на някои страхотни Лади  :) на колеги тия дни, се сетих да си разровя и аз останалите от на баща ми Ладата, модел 1500 еС, произведена 1983 година, разни аксесоари и части.

Та, след като по-миналата година намерих един неин оригинален плюшен комплект калъфки за седалки, сега намерих в гаража и оригиналните и български лети Джанти, купени от баща ми от Кореком, през 1984 или 85 година.
Джантите се оказаха почти отлични, без абс. никакви подбивания и деформации, със само минимални одрасквания и потъмнявания на места.

Причината им за това супер за годините им състояние е, че баща ми ги сложи само веднъж на колата, за около 1 седмица, и после ги махна, понеже оригиналните джанти с тасовете му харесваха повече.
Та 4-те броя джанти ще са за продажба, но предвид на доброто ими състояние, цената им ще е 200 лева за комплекта. Разбира се, може да се дадат на замяна за някакви други интересни джанти, или други ретрочаркове, които да ми харесат.

Според мен, за всяка оригинална Лада, целяща дса има 80-ски едновремешен тунинг или рали вид, тия Плевенски тип телефон шайби джанти, са задължителни.
Плюса на тая им конкретна версия е, че тези са от по-широките версии, с мисля 6 дюимови размери на ширина, които позволяват и гуми с 185 мм да се сложат.
Базовите Плевенски джанти, мисля бяха само 5 или 5,5 дюима широки.



















Освен джантите, ще има нова намалена цена, вече само 100 лева, на тоя страхотен, само веднъж слаган бежаво-тютюнев на цвят комплект, вкл. предни и задни калъфки за седалки.
Специално правен е за Лади и Жигулита, през 1983 година.
Повече снимки на комплекта калъфки има тук в темата, 2 страници назад.
И той може да се даде на замяна за някой интересен ретрочарк, разбира се.

« Последна редакция: Февруари 28, 2018, 20:25:02 от USfan »

Март 04, 2018, 22:27:09
Отговор #62

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
По запитване на колеги, скоро ще постна останалите ми автомобилни емблеми и надписи, които ще са за продаване.  :)

Март 05, 2018, 14:08:04
Отговор #63

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето детайлни снимки на само 10-те емблеми и надписи на германски марки, които са ми останали, плюс в добавка една оригинална емблема на култово италианско дизайнерско студио.  ;D









А тук качвам примерни снимки на моделите, на които са слагани.













« Последна редакция: Март 05, 2018, 14:29:05 от USfan »

Март 05, 2018, 15:16:50
Отговор #64

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Всички емблеми и надписи са оригинално фабрично производство, като повечето са от там съответните алумин или цан сплави правени.
В добро до много добро състояние са, предвид че са от ползувани коли, и предвид че възрастта на повечето от тях е на 30-40-50 плюс години.
Имат отн. минимални одрасквания, напуквания, и въобще дефекти, които се виждат на снимките, като основно на Фолц емлемите- надписа 1300, и предната от Т1 Мултиван, липсват само по едно закрепващо краче.
Голямата Опел предна емблема, и надписа 200е от в124, макар да приличат да са имали крачета, това са им технологичните пънчета от отливането при производството, а самите емблеми са залепващи се.

Цените им ще са следните-

1. Надпис- 1300, от Фолксваген Кефер. Цена- 30 лв. Слаган на разл. версии 1300 Кефери, и с тънките, и с дебелите брони.
2. Емблема предна, доста голяма, от Фолц Т5 Мултиван. Цена- 15 лв. Става и на версии Транспортер и Каравел, вероятно и на други.
3. Надпис Рекорд, от Опел Рекорд тип С. Цена- 20 лв.
4. Емблема предна, може и да е задна, от Опел Рекорд тип Д. Цена- 20 лв. Предполагам става и на Комодоре, и на други 70-ски модели.
5. Емблема предна, от Опел Рекорд тип Е. Цена- 15 лв. Става вероятно и на други 80-ски модели, като Комодоре и Сенатор.
6. Надпис Опел, от Опел Рекорд тип Е. Цена- 15лв. Става вероятно и на други 80-ски модели, като Комодоре, Аскона, Кадет и Корса.
7. Надпис- 230, от Мерцедес в115, и от ранни в123. Цена- 30 лв.
8. Надпис- 200Е, от Мерцедес в124. Цена- 20 лв.
9. Надпис- 80, от Ауди 80. Цена- 20 лв. Слаган е на В2 80-тки от 70-те години.
10. Капачка на волан от Форд Капри серия 1. Цена- 20 лв. Слагана на спортните волани с 3 спици. Става и за по-късни Каприта.
11. Емблема странична- Фарина, от Фиат 124 Спидер. Цена- 30 лв. Слагана и на по-късните Пининфарина Спидер.

Може за приложенията на някои от надписите и емблемите да греша. Ако е така, моля колегите да ме поправят.
Цените на някои от емблемите може и да изглеждат високи, но в последните 3-4 години старите емблеми доста скочиха на цена по антикварните пазари и сайтове, а и ще продължават, разбираемо, ударно да растат.
А и дадените цени тук са приблизително равни на общото ниво на цените на тия конкретни емблеми по Нета, само дето в различните сайтове тия подобни цени са в Евро, Паунди или долари, не в лева.
И към такива тамошни цени, разбира се, в повечето случай се добавят и по 5-10 Евро разноски за пращане да България.
така че от тази гледна точка, дадените цени в лева тук, считам за адекватни.

Разбира се, който ентусиаст реши са купи наведнъж целия пакет, е тогава ще има доста сериозно колегиално намаление.
Така, всичките тези 11 броя редки неща ще струват общо не сумарната им цена от 235 лв, не дори 200 лв, не дори и 150,
а само- 110 Лева заедно. :D
Тоест за всичките тези неща, при пакетно купуване, единичната цена ще е само скромните 10 лева, на емблема или на надпис.

За договорка за оглед, запазване, и купуване, пишете на лични.
Уточнявам, че предвид на рядкостта на някои от нещата, и това да не се повредат или надерат при пращане, засега държа на лично предаване, и купуване на място.
Нещата са в София в Района на Мед. Академия, може по договорка да се видят и другаде, при среща в рамките на центъра.

Март 08, 2018, 21:39:46
Отговор #65

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Пининфарина герба е слаган не само на 124 спидер, а и на други страхотни модели, като Дино 2400 Спидер например, пак на калниците отстрани.
Така че таиа емблема, може и да не от обикновен 124, ами даже от ниакое Дино.  ;D







А ето и Бенц надписите на кои модели са слагани.






« Последна редакция: Март 08, 2018, 21:44:59 от USfan »

Септември 13, 2018, 10:17:37
Отговор #66

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Нещо интересно визуално, а и малко да оживим темата.
Ето една снимка на Анджея Ярошевич на рали Златни 1976, който си бърка под капака на мотора на Стратоса, и носи тогава точно моята шапка идиотка, детайлни снимки на която има по назад в темата. Шапката е за продаване, цената е 30 лева.
Надписа Марлборо не се вижда много, понеже е единичен, и разположен само от едната страна на шапката.


Септември 13, 2018, 14:39:50
Отговор #67

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Не става ясно. Носи твоята шапка или носи същата, като твоята дето се продава?
we all have wings, but some of us don't know why

Септември 13, 2018, 23:28:00
Отговор #68

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не става ясно. Носи твоята шапка или носи същата, като твоята дето се продава?

Ако сме точни, 50 на 50 е съотношението на вероятността точно в този кадър.
Или носи точно моята, сега тук налична в темата, или носи другата моя Марлборо, дето вече се продаде.
Той предполагам е носил само 2 броя рекламни шапки на Ралито 1976, все пак не е бил с безгранични наличности на аксесоари дошъл.
Анджей, така помня, ходеше по времето между етапите редовно, именно с тия Марлборо шапки.
Във всеки случай и двете шапки лично той ги даде като подарък.
Даде ни ги на мен и баща ми, ако добре помня /40 и нещо години все пак са минали/, точно след церемонията по награждаването за победата му в общото класиране на Ралито през 1976 година.

Но, така или иначе, разни подробности за тия и другите ралиаксесоари, по назад съм ги описал вече.
Тая първата шапка, дето вече се продаде, бе по смачкана и носена, а втората дето е останала сега, е по запазената от двете.
Бих казал, че най-вероятно тая втората може да я е сложил за последно, понеже беше по немачкана и нецапана, точно на награждаването му на рампата на Златните, при официалния финал на Ралито.

Та по-захабената Боро шапка се продаде по-миналата година май.
А втората, дето заради кондицията и не ми се даваше преди другата, и затова бе останала, всъщност настоя да му я пазя, като я видя, един бивш редактор на Автокласика списанието /Митко го знае, нашия Иво :)) /.
Той каза, че като страстен пушач само на Боро, е голям почитател на официалния Марлборо-Ланча-Фиат Рейсинг тим от 70-те години, и трябва засължително да я има шапката.
Но реално малко го даде несериозен, и половин година го чаках да дойде да си я взима.

По назад в темата са и снимките.
Ето линк с повече снимки на шапката, а и на някои други рали аксесоари, останали ми от различни издания на рали Златни през 70-те и 80-те години.
За инфо, всичките останали Полски авто и рали работи се продадоха, както и Камел екипа шапка и фланелка, подарък от Стоян Колев.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2574.20.html

Ето подготовката на рампата пред Интера с награждаването на Ланчата и екипажа, но точно тук Анджей не се вижда в кадър.



Ето още една архивна снимка от наистина грандиозното състезание през 1976 година.
Тук след един от етапите, Анджей поздравява един друг полски екипаж, които с Фиат 124 Абарт, в същата 1976 год. печелят след него, също доста трудното 2-ро място в генералното класиране на Ралито.
Тия поляци, не им помня имената, са с други шапки идиотки на снимката, но не мога да идентифицирам рекламните им символи по тях. Тоя друг призов полски екипаж, за разлика от Анджей, и съдейки по колата, не е бил спонсориран от Марлборо, и съответно, имат някакви други реклами по колата и по тях.



« Последна редакция: Септември 14, 2018, 00:31:05 от USfan »

Септември 17, 2018, 12:55:48
Отговор #69

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А това готино плушено флагче, от едно от правените едно време у нас Международни ралита по кампинг и Караванинг, е само 10 лева на цена на продаване.

Раѕбира се, ако даден фен купи поне 2 броеве артикули от погоре качените аксесоари, като шапката на Победителиа в Рали 3латни 1976, например, печели това флакче като бонус отгоре на другите 2 предмета.

Имам и други флагчета и плакети от мега грандиоѕните едно време у нас Кампинг ралита.
При интерес ште ги снимам и постна и тиах.

Тиа Караванинг евенти у нас в 70'те и 80'те години биаха наистина много големи.
Идваха у нас в БГ орлиаци англичани, германциљ франсета и швеицварци, собственици на супер огромни двуосни каравани, влачени обикновено от нови Бенцове еСќласи, БМВ'та седмици, че и Ролс-Роиси.
В добавка, идваха и богати араби, обикновено Кувеитци, с чисто нови американски Фулсаис бусчета, рисувани с всиакви там и3греви/3алеѕи, и морета/облаци, и покрити с хром решетки и чаркове. А салоните им, оргиа от кожи, плушове, огромни легла, и ротирашти капитански кресла...

Жалко, че такива елити на международната Кампинг обштност, престанаха да идват в БГ, откак станахме евтина туристическа дестинациа.
Е го и флагчето...