Автор Тема: Продавам аутомобилия, и части и аксесоари за европейски коли.  (Прочетена 52412 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 03, 2018, 11:30:20
Отговор #70

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Даа, интригата с шапката ми Марлборо от Анджеи, става все по-интересна.
Ето 2-3 нови снимки, които си намери в архива един колега от рали-групата по феис,а и бивш член на Сдииската колегиа на Рали 3латни- Е.Ефтимов.

На едната снимка се вижда как Анджеи, ако това е моиа милост момченцето с морската фланелка, ми подариава старата си шапка на церемониата на финала.
А над мен на тиа снимка, а и на друга снимка, с моиа модел шапка, но обурната на3ад, и не се чете надписа Марлборо, е другиа полски пилот- Мачей Ставовяк, карал в 1976 година Фиат 124 Абарт.








Февруари 16, 2019, 19:03:11
Отговор #71

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Благодарение на моиа приател Анджеи, ето две негови тогавашни снимки.
Вижда се спонсорството от Марлборо не само на него в Стратоса, ами и на целиа Полски рали отбор, в 1976 година.
На колективната снимка с отбора, само Блажеи Крупа /вториа отлево, баш до Анджеи/ се цепи от колектива  :)) на водештите им пилоти, и не е в Марборо брандиран, ами е с шушлеково жакетче Кастрол.
Каквото между другото, точно такова го имам в отлична кондициа, и не носено.

Така че, шапката Марлборо на цена 30 кинта, и жакета Кастрол, оригинален Меид ин Ингланд, на цена 100 лв, са налични и чакат своите рали фенове.
Ра3бира се, ако некои фен купи двата артикула наведнаж, шапката Боро и Кастрол жакета, ште има доста намаление.
Тогава, вместо 130 лева, обшто тиа две страхотни нешта ште са само 100 лева на пакетна цена.
Покраи новостта на Кастрола, и това че е обемен като дреха, та да се мачка в пакет, предпочитам лично предаване в рамките на гр. Софиа.
 
Та, по-лесен и евтин начин, човек да придбие оригинални 40 годишни рали предмети, при това такива от Европеискиа Рали шампионат в 70-те години, надали ште се намери.














« Последна редакция: Февруари 16, 2019, 19:32:56 от USfan »

Февруари 21, 2019, 12:35:36
Отговор #72

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Люси, жалко че не си имал явно допирни точки с чехите - Квайзар, Блахна, Сибера... така изпускаш един много сериозен клиент за рали артефакти в мое лице :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 24, 2019, 19:31:21
Отговор #73

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами Митко, нещата просто се бяха случили с полския отбор малко на случайна приятелска база.
Както някои по-стари от вас знаят, Анджей беше син на тогавашния полски министър-председател.
По този повод, към екипа му винаги имаше дошли и поне двама служители на полското МВР, грижещи се дискретно за охраната му.
Баща ми пък, бидейки служител на Дирекция Стопанска Милиция към МВР, по време на ралитата го командироваха да предотвратява прекалено нахални нашенски тогавашни опити към чуждестранните участници за чейндж, а и други предметни далавери.

Та, виждайки се за първи път с тия командировани към Анджей полски милиционери /това е било в 1974 или 75 година/, се оказа, че един от тях баща ми го познавал от предишна негова командировка до Полша.
И така, с тия приятелски връзки, и много иху-аху и Данска водка )) между етапите, се стигна и до някои подаръци и размени на сувенири, вкл. и една от шапките на победителя в 1976.
В 1977 год. също се виждахме с Анджей на нашето рали, после нещо следите му, поне за мен и поне у нас, се изгубиха.

Повечето чехи тогавашни пилоти сега не знам какво правят, ама полските пилоти от 70-те още са си мощна армия.
Виждат си се, ходят си по ретросъстезания, вкл. и Анджей, активни са в живота.

А тази година би било 50-то юбилейно издание на Рали Златни пясъци, ако разбира се, то би си запазило не толкова само името, а и първоначалния маршрутен формат.
И по този повод, ровейки се пак в необятните ми запаси с рали-артикули, открих още 2 забавни неща.

А именно, една платнена плажна торбичка, чисто нова, произведена за 10-то юбилейно издание на ралито в 1979 година.
И понеже сега през м. Май се падат точно 40 години от 10-то Рали Златни, ще е удачен момент да я пусна за продаване.
Както се вижда, Ню Олд Сток състояние- никога не ползвана, и никога не прана.  :))
Предвид на кондицията, цената и ще е 20 лева.

С нея си намерих и една пак нова рекламна торбичка на серията автокозметика на тогавашния комбинат Верила. и тя от дебел плат, правена и шита в същия формат като тази от Рали Златни.
Нейната цена ще е само 15 лева.

Разбира се, ако се купят в пакет, ще има намаление, и чифта плажни торбички с разтегливи дълги дръжки, ще е само 30 лева, общо за двете.
Ето снимки.
На торбата от ралито едната страна е с емблемата на Рали Златни и надпис 10, а от другата страна е герба на СБА.
При козметиките едната страна е с някакъв там Де Дион Бутон ), а другата е с надписано портфолиото на стоки на Верила.

Може пращане по Еконт, а в района на София може и предаване в района на София.













« Последна редакция: Април 24, 2019, 19:35:55 от USfan »

Април 26, 2019, 21:00:06
Отговор #74

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Сред ровенето ми в необятното ми море с рали артикули /море чак не, ама 2 пълни шкафа имам с неща/, попаднах днес на нещо доста по-интересно от рекламната торбичка на Рали златни от 1979, и с произход истински легендарен собственик.

А именно, е тази чисто нова фланелка на Кемъл Спортс отбора, подарена на баща ми на рали Златни в 1989 година, от официалния им пилот в Еврорали шампионата- Атила Ферианц.

Атила, след като в средата та 80те кара за могъщия рейсинг тим на Ротмас 2 различни  коли от група Б /първо в 1984-85 години, Рено 5 турбо и после в 1986б една бройка Ауди Куатро, екс на Мишел Мутон/ за 1989 с 1990 сменя колата, вече е с Ланча Интеграле, и спонсора вече е в отбора на Камел.

И така, след като имам от него от участието му в 1085 една голяма хавлия Ротманс, се оказа и че имам и фланелка Камел.
Всъщност един Камел имах в 1988 подарен на баща ми от Стоян Колев, но тя бе бяла и отдавна замина, и би по-малка мярка.
Тази Т-шъртка, както се вижда, е с яркожълтия цвят на рали колите на Камел, като отпред е с малкосинйо Камел надписче, а отзад е с големия надпис.
Мярката на тази фланелка я няма напечатана на етикета, но на големина бих я оприличил на Л-размер.
Абс. чисто нова е, и предвид на лабораторното и състояние, предпочитам само лично предаване при покупка.

Тук седи по-тъмна, че я снимах вечер, след празниците може да кача и дневни нейни снимкир където ще и блесне цвета.
Има етикет /на една от снимките се вижда/ че е правена все още в Европа /ех, качествени времена/, в Португалия, и е 100% памук.
Гънките по нея са от съхранението, и тук са преекпонирани от слабата светлина.
Иначе реално си доста права, а и лесно би се обтегнала веднага, при носене или изглаждане.

Предвид на редкостта и сега като артикул, ню олд сток кондицията, и легендарния рали-пилот 1-ви собственик, цената и ще е 30 лева.

Ето снимки.
Допълнително прилагам и снимки от участията на Ферианц с Интегралето по евроралитата в 1989 год, вкл. и на нашето рали Златни, където той тогава се класира на 4-то място.
За съжаление, да ме поправи някой по сведущ ако греша, май в 1989 год. са му последните рали участия у нас.

img]http://pichost.name/images/2019/04/26/Wtw97797c3d440b04a875f1.jpg[/img]


















Май 03, 2019, 23:31:33
Отговор #75

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ровеики се в ралиаксесоарите ми, даже спретнах едно комплектче от 9 броики ра3нообра3ни нештица, сред които и намерени сега след доста години артикули.
Нови такива интересни стоки са и 2 артикула от един от руските реисинг отбори, дошли в 1985 или 86 на Рали 3латни.
Руските топпилоти в средата на 80те, макар и дошли от СССР, са спонсорирани често и от Вест фирми, имашти би3нес в СССР тогава.
Такива странни руски соц. спонсорски артикули са тук видимите шапката и фланеката на Кока-Кола.
Фланелката е с латински надпис, но на шапката пише на руски- пеите Кока-Кола.

Кондициата на двата артикула е чисто нова, и ште са на цена от 20 лв на брои, и на шапката и на фланелката. Фланелката е с ра3мер М, или подобен.

На цена от 2о лева е и червено-белата БГ шапка от Рали 3латни, а 30 лв е цената на фланелката от 3латни 1980 година, поради новостта и, и шик и3работката.
Пак 30 лв е цената и на шапката от 30-то рали, вече Албена на име, поради супер качествената и и3работка и новостта и на кондициа.

Цените на плажните торбички и Камел фланелката ги има в предишниа пост.

И така, ако всичките хубавини се придобиат в пакет, цената им не е 200 лв, а вече само 150 лева на всичките тиа 9 броики чудесии...
Праштане По Еконт, естествено с оглед, само на дока3ани фенове с над неколко десетки поста в Форума, :)) че си е 3ор да пакетирам. 

В Софиа може лично да се прави оглед и получаване.

3аменки срешту готини автоаксесоари ако ми харесат, стават тоже.
Ок е и менкане срешту комплект каквито и да са лети джанти 15 цола и нагоре, с глевини 4 х 100 мм /да стават на Голф 1 и 2/. Ра3бира се, ако ми харесат.

Ето и снимки от руските Кока Кола артикули, и от сглобениа пакет с 9 артикула...
































« Последна редакция: Май 04, 2019, 00:52:07 от USfan »

Май 27, 2019, 16:34:06
Отговор #76

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600











[/quote]

Колега те облегалки дали още се продават

Май 28, 2019, 14:54:36
Отговор #77

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Здрасти колега, да, налични са.
На цена 1 брой е 20 лв, а в пакет двата подглавника ако си вземат, както съм писал, ще има намаление, и тогава общо са 30 лева.
Само трябва да си ги поизровя в гаража.
Преди няколко седмици ги мярках там.

В рамките на София може лично предаване до басейн Мадара, а за други градове и места може по Еконт пращане.

Май 28, 2019, 15:20:52
Отговор #78

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :) И двете ги земам😀 изпратихте лично съобщение
С адреса и на кои че сам много далече
Благодаря много 😀😀😀

Май 28, 2019, 20:11:30
Отговор #79

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ок, разбира се!  :)
Утре ги изравям, и ги пращам...