Автор Тема: Общинският паркинг на Варна  (Прочетена 36847 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 15, 2017, 21:06:09
Отговор #50

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
На кратко ще може ли едно припомняне за този общински паркинг във Варна за какво иде реч като цяло за конфискувани автомобили ли, за прибрани от улицата ли.Какви закони виреят в него. От 7/8 месеца в Русе на коли, които за изоставени се лепи съобщение, което съобщава, че ако в определен срок автомобила не се премести в частен имот или не се плати гражданска и тнт. автомобила ще бъде извозен на еди си кое депо и след това ще можеш да си го прибереш в еди си какъв срок, ако се заплатят разни такси и тнт. Иначе автомобила ще се разкомплектова и всеки, който желае има достъп до него на вторични, даже може да си го откупи цял, естествено без право на регистрация.
Лично аз мисля, че не е лошо този паркинг във Варна да си има една отделна темичка, като се започне с правилата действащи там и се поставят автомобилите, които са известни, че се намират в него.

Февруари 16, 2017, 06:54:16
Отговор #51

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Така нареченият наказателен паркинг във Варна, или известен още като паркинг за изоставени автомобили, се намира под моста свързващ Варна и кв.Аспарухово. Съществува повече от 10 години. Преди години имаше служители от общината, които регулярно обикаляха улици и около блокови пространства, да оглеждат за изоставени автомобили. Работят и по сигнали на граждани. Решиш да направиш  на някого "услуга", звъниш или пишеш до съответната служба и след 14 дни автомобила изчезва от улицата и автоматично бива закаран на въпросният паркинг. По официален ред, за да се измъкне от паркинга, трябва собственикът да отиде , да заплати таксата по репатрирането, като плати и такса за престой. Има и някакъв максимален срок, при който,ако собственик не потърси автомобила ,същият отива за разкомплектоване. Преди време имаше едно доста голямо прочистване на паркингите на МВР около районните ,където стояха конфискувани автомобили. Сега доста от тях са на същия този паркинг. На практика ,ако не си собственик на автомобил, не можеш да го измъкнеш от там....обаче....идва и тънкият момент....Факт е ,че доста апетитни автомобили прибрани там, изчезнаха дни след като бяха прибрани. Други стояха там по 3-4 и повече години. Колкото пъти съм ходил да питам, винаги са ми отговаряли едно и също: Собственикът да дойде, ще му върнем автомобила.....И така докато един ден видях определен автомобил вътре. Отидох, питах, отговориха ми. Скокнах в колата и към собственика. Собственика починал, наследниците не се интересуват. Разбрахме се да отидем и да го измъкнем. След 48 часа ,от автомобила нямаше и следа. Нито собствениците си го взеха, нито той бе намерен.....

Февруари 16, 2017, 10:41:11
Отговор #52

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
....идва и тънкият момент....Факт е ,че доста апетитни автомобили прибрани там, изчезнаха дни след като бяха прибрани. Други стояха там по 3-4 и повече години. Колкото пъти съм ходил да питам, винаги са ми отговаряли едно и също: Собственикът да дойде, ще му върнем автомобила.....И така докато един ден видях определен автомобил вътре. Отидох, питах, отговориха ми. Скокнах в колата и към собственика. Собственика починал, наследниците не се интересуват. Разбрахме се да отидем и да го измъкнем. След 48 часа ,от автомобила нямаше и следа. Нито собствениците си го взеха, нито той бе намерен.....
Толкова по нашенски звучи тази история...за тарикати, "уреждачи" и "втория" начин...:(

Февруари 16, 2017, 15:39:12
Отговор #53

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
Наистина тъжна картинка. Има доста автомобили, които изглеждат впъти по-добре от такива които се движат по улиците. До колкото ми се занимаваше се поразрових и някои нямат ГО от 2006-7-8, което означава, че от тогава са там. Примерно ТТ-то, няколко пасата, БМВ-та, Мерцове и т.н. За някои дори не излезе информация изобщо, което означава че са там от преди 2006г. Дори да са конфискувани по някакви съдебни дела, 10г е адски много време. Дори и за огромно престъпление ще е минало и на 3-те инстатнции. Шантава работа... Да определят някакъв давностен срок, започват разкомплектоване и ще изкарат доста пари. А ако пуснат части на "безценица" фенове и джамбази ще изкупят всичко. Още по-тъпо ми стана като видях че има коли, които съвсем скоро се превръщат в класики и частите за тях стават кът, а те стоят, гният и се самоунищожават, вместо да послужат на някой.
В София под бул. Брюксел в ж.к. Дружба има подобен паркинг, но до колкото ми е известно е наказателен, за автомобили вдигнати от градска мобилност и съответно непотърсени от много години. Става въпрос оново за доста прилични автомобили, съсипани от стоенето, които само трупат задължения към общината. А има толкова просто решение - вдигат ти колата, не я ли потърсиш до 6м или 1г се разкомплектова и отива за желязо. Край, ако си я цениш все ще се оправиш и за няколко дни ще си я вземеш обратно. На паркинга на Терминал 1 - и там има няколко автомобила които и те не помнят от кога са там. Най-вероятно и на Терминал 2 е същото положение. Не знам какво мислят от общината, явно се надяват някой да им даде няколко хиляди лева за да си вземе колата която струва 1000-1500лв от паркинга. Ще почакат обаче!
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Февруари 16, 2017, 16:15:26
Отговор #54

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Няма как общината да ви продаде чужда кола. Тези коли са били вдигнати поради това че са били изоставени на улицата. Но няма как да си ги присвоят и да ви ги продадат на вас!

Не бъркайте този случай с този на конфискуваните коли. На паркинга в ж.к. Дружба в София няма конфискувани от данъчните институции или МВР коли (а само те имат правото да конфискуват имущество).

Февруари 16, 2017, 19:49:21
Отговор #55

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Маздичката вече я няма там за съжаление , дано не са я претопили ,а да са си я прибрали хората. .. Това бусче обаче попадна там мин седмица.



Февруари 16, 2017, 23:05:44
Отговор #56

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Маздичката вече я няма там за съжаление , дано не са я претопили ,а да са си я прибрали хората. .. Това бусче обаче попадна там мин седмица.

Да са я взели само нея за претопяване, а заобикалящите я боклуци да стоят там ... нее, не вярвам :)

Февруари 18, 2017, 10:38:21
Отговор #57

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Най -вероятно е прибрана от собственик или упълномощен от него човек. Като ги карат за разкомплектоване ,се разбира, тъй като за седмица паркинга оредява на 50%...... :-\

Февруари 22, 2017, 08:14:48
Отговор #58

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366

Февруари 19, 2019, 21:36:43
Отговор #59

Неактивен Madu

  • Публикации: 104
В събота(16.02) с колегата W198SK посетихме паркинга. За разлика от предишния път, когато ходихме сега изобилстваше от съвсем скорошно вдигнати коли(познават се по зелените стикери). Поради студеното време фотоапаратът ми реши да ми прави номера, но като и съответно снимките не станаха с очакваното качество, но пак дават идея.

Започвам с "ветераните", които не са напускали пределите на паркинга от 12 - 13 години:


Приятелят отпред, старателно ни облайваше, но нормално, все пак разнообразихме скучното му ежедневие  :D :


Венто, внесно и регистрирано през 1999г.:


W124 с украински номера издавани между 1991 и 1995г., кой знае как попаднало тук:

Пред него имаше и една Самара със същия формат украински номера, но беше невъзможно да се снима.
Дотук бяха най - старите "абонати" на паркинга. Следват новите или сравнително новите попълнения в "експозицята".

Интегра:





Смачкана и изгоряла Вектра А:


323F, изглеждаща в добро състояние:


Естествено не липсваха и съвсем съвременни автомобили, очевидно в движение, кой знае как попаднали тук. Освен S - класата имаше и Ибиза от предишното поколение, както и Кашкай от настоящето:

Общ вид на паркинга:
« Последна редакция: Февруари 19, 2019, 21:53:45 от Madu »