Автор Тема: BMW 315 E21 - пътят към дългоочаквания проект  (Прочетена 14726 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 19, 2018, 22:27:40
Отговор #30

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Супер е колата, Денис. Чакаме те на Шарк сбирката.

Април 20, 2018, 14:41:43
Отговор #31

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
До колкото видях EXIF информацията, снимаш с Canon EOS. Според мен фотоапаратите нямат вграден жироскоп както мобилните телефони и когато се снима портретно без да е нагласена тази функция от софтуера на фотапарата, то снимката ще си излезе както си е - настрани. Възможно е ориентацията на снимката да се пази в EXIF-а и съответно flicker може би ги обръщат такива автоматично. В пикхост до колкото знам няма такава възможност а и аз съм спрял EXIF нацяло.

С две думи - в pichost снимката не се обработва повече освен да пази оригиналният, средноголям и малък вариант снимката такава каквато е. Тоест реално там нищо не се върти. На теория може и да може да се върти (както подозирам правят във flickr) но ние няма как да поддържаме нещо такова в момента.

Април 21, 2018, 20:14:09
Отговор #32

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Страхотна кола става, браво!  :)
Единствено си мислих, така да е по симетрично, дали ште стане да се сложи под брониата престилка и генерациа с 2 отделни ауспуси, както е оригинално специално при 323и.

До колкото видях EXIF информацията, снимаш с Canon EOS. Според мен фотоапаратите нямат вграден жироскоп както мобилните телефони и когато се снима портретно без да е нагласена тази функция от софтуера на фотапарата, то снимката ще си излезе както си е - настрани. Възможно е ориентацията на снимката да се пази в EXIF-а и съответно flicker може би ги обръщат такива автоматично. В пикхост до колкото знам няма такава възможност а и аз съм спрял EXIF нацяло.

С две думи - в pichost снимката не се обработва повече освен да пази оригиналният, средноголям и малък вариант снимката такава каквато е. Тоест реално там нищо не се върти. На теория може и да може да се върти (както подозирам правят във flickr) но ние няма как да поддържаме нещо такова в момента.

Да, точно така.
Това потврждава и моита практика отпреди 2-3 седмици, като качих накриво едни снимки в една тема, именно с Пикхост.
Дори и преди това коригирани и исправени от мен, Пикхоста не чатка промените, и ги качва пак 90 градуса настрани.


« Последна редакция: Април 21, 2018, 20:22:52 от USfan »

Май 02, 2018, 12:25:12
Отговор #33

Неактивен denises26

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Малко развитие по проекта.
IMG_7787 by Денис Мустафа, on Flickr
Този сезон ще го пропуска акулата, евентуално за другата пролет вече...

Май 02, 2018, 13:26:14
Отговор #34

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Жалко, Денис  :( . Ще я напривиш, не се съмнявам, но  :-\ . За съжаление нещо такова имах предвид като резултат, когато писах преди време до какво най-често води "прехвърлянето на стари железа (двигатели) от една кола на друга". И ти прави чест, че го споделяш! Тук най-честия съвет е ... абе кво ще сменяш и ремонтираш ... я вземи един цял двигател на цената на 3-4 стека цигари (примерно) и си свиркай ... ама резултата при коли, които не се вадят 2 пъти в годината по паради, а се карат - обикновено е този. Въпрос на не много време е да се случи.  ПС. Веднъж и аз купих нещо подобно, но не стигна до колата ... от пълен основен ремонт ... с ... всичко за ремонт  :D... или за Металекса  ;) . Дори бензиновата помпа беше боядисана мераклийски в ... оранжево  :D .
« Последна редакция: Май 02, 2018, 13:39:49 от Nik1600GT »

Май 02, 2018, 15:14:25
Отговор #35

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, такова растапиане на буталото може да е в следствие само и основно на 3лобно детонационно горене.
А причините да има детонации са или слабо октаново число на горивото в конкретниа момент, или много ранно 3апалване.
А наи-често и двете в комбина.

Май 02, 2018, 21:47:16
Отговор #36

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Или затлачен инжектор, но ми се струва, че тук говорим за скъсан клапан, не за прегоряло бутало. При М20 моторите се случвало казват :D, особено при по-височки обороти и с поуморени пружини на клапаните. Или сваляне от 4-та на 2-ра примерно.

Май 03, 2018, 06:51:05
Отговор #37

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Не вярвам колегата да е настроил и карал колата с огромно предварение. Би трябвало да се усети. Ами адаш дори на най-ненатоварения и нискооборотен боксер при стокова Костенурка 34 кончета при ревизия на амнайсетгодишните глави ЗАДЪЛЖИТЛЕНО се сменят ПОНЕ изпускателните клапани. За пружините е ясно - и тях препоръчват да се сменят ... а при нещо развъртащо над 5000 оборота - задължително нови усилени. Над 6500-7000 оборота - двойни. Проверяват се водачи, при долновалови мотори развъртащи повечко - усилени повдигащи пръти и перфектна "геометрията" на целия механизъм пръти-кобилици-клапани и т.н.  Не много отдавна във Варна правиха ремонт на един боксер и  .... скъса изпускателен клапан още при първото палене. Клапани за кво да се сменят ... щото 4ри изпускателни клапана са много скъпи ... има няма 7-8 евра парчето. Ама като стане дума за лети джанти парите не ги броим и всички даваме акъл. ПС. Не съм го крил и писах в моята тема преди време - и при мен с предишния боксер се стигна почти до тук. Подцених тази "геометрия" и макар, че смених с нови всички водачи, всички клапани и сложих нови усилени пружини, останах на стоковите пръти (слаби и не идват на дължина за спортния разпределителен вал!) и тази "геометрия" ми изигра лоша шега. Клапани по чудо не се строшиха, но един водач да (макар и строшен някак се беше заклещил в леглото си) и още два се "разхождаха" в леглата на главите ... като на стара баба зъбите  ;D.   
« Последна редакция: Май 03, 2018, 07:28:37 от Nik1600GT »