Автор Тема: Смяна на алтернатор  (Прочетена 3495 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 28, 2019, 09:28:45
Прочетена 3495 пъти

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
Здравейте,колеги!Имам желание да сменя алтернатора на моят Фиат 125р с по-мощен такъв.Искам да Ви помоля за помощ при свързването му към вече съществуващата електрическа с-ма на автомобила!Прилагам снимки на новият алтернатор и очаквам Вашите компетентни съвети.Благодаря предварително!








Февруари 28, 2019, 12:24:33
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За свързването, търси Киро, fulcrum тук, той е човека. Но си мисля, че по сериозният ти проблем е да преминеш към шайба за обикновен ремък, на напаснеш закрепването на генератора към блока, докарване на шайбата му в една равнина с другите. Успех!

Февруари 28, 2019, 12:33:27
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
За свързването, търси Киро, fulcrum тук, той е човека. Но си мисля, че по сериозният ти проблем е да преминеш към шайба за обикновен ремък, на напаснеш закрепването на генератора към блока, докарване на шайбата му в една равнина с другите. Успех!

Ето , отзовавам се  :)

Големия болт се свързва както на стария алтернатор , това ти е кл.30 или заряда на акумулатора . На единия извод на контролната ти лампа 12 волта 3-4 вата подаваш +12 волта от контакт , другия извод го свързваш на малкия болт М5 на генератора.

Релето за управление на контролната ти лампа е като на Лада ,  оригиналното и свързване е по абсолютно  същия начин . Но при съвременен генератор с вграден регулатор то става излишно.

Излишен ти е вече и оригиналния реле регулатор.

Ако използуваш оригиналната си контролна лампа на таблото , трябва да го отвориш за да привържеш лампата по начина , по който ти писах малко по нагоре . Или ми звънни на 0889 890 944 и след това ще коментираме.
 
« Последна редакция: Февруари 28, 2019, 12:53:24 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 28, 2019, 13:26:22
Отговор #3

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
 :) Благодаря за отговорите!Кире,знам за теб и преди съм ползвал услугите ти.Благодаря!Ще ти звънна.