Автор Тема: Opel Commodore А GS/E 1971  (Прочетена 17329 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 18, 2012, 16:42:22
Прочетена 17329 пъти

Неактивен YoungtimerE30

  • Публикации: 33
Здравейте на всички,сигурно много от вас знаят за тази кола и са правели не малко опити да я купят..Става въпрос за КомодорЪТ в Несебър,чийто собственик му беше един дядо ! Е направо към темата,колата си има вече нов собственик,е не съм аз,но един приятел се уреди с това бижу,ще пиша вместо него докато си направи регистрация...




Мисълта ми за спасението на тази кола ме тормози от много малък,помня още как дядото постоянно я караше и паркираше в двора си до училището в което съм учил.Винаги много съм и се кефил и към 6-7ми клас когато се запалих по ретро автомобилите се запознах с дядото и оттогава не съм спрял да потдържам връзка с него заради колата...Навремето сигурно много от вас знаят,че той и искаше доста парички,но това е друг въпрос...
Та наскоро пак мислех за колата и си викам като се прибера ще отида да говоря пак с дядото и да видим каква ще е съдбата и... Та прибрах се аз в Несебър по празниците и отидох...Поговорихме с дядото и се оказа,че след няколко дена,искал да и връща номерата,защото според него са вкарали някакъв нов закон,че като не си плащаш гражданска имало некви глоби,според мен не е така,но това е друго на ръка... И си викам тази кола ако и се върнат номерата повече никога няма да може се регистрира лесно и трябва веднага да намерим купувач за да се спаси...
Попринцип исках аз да я взема,но сега нямам нито пари,нито време,а и имам 2 коли за оправяне... Както и да е, звъннах няколко телефона и се сетих,че един приятел от Бургас много я хареса,като я беше видял преди време и така той се нави да я купи...
Историята на този Комодор е през далечната 72-ра 73-та,някакъв германец я е докарал от Германия почти нова,незнам по каква работа и през времето което е пребивавал тук е направил катастрофа с нея...Блъсната челно в стълб или нещо такова,германеца си заминава обратно а колата остава тук...Брата на дядото я купува и ремонтира и до началото на 90те някаъде си седи в София.После дядото от Несебър я купува от брат си и е  там от вече 20 години някъде...
Опела е последния модел на Комодор А и е с 2.8-литров 6 цилиндров двигател с 2 карбуратора,а купето както и мотора нали са си ГС/Е версията...Раздувките са правени отделно,за тях незнам къде,най вероятно в Германия,а джантите са от Шевролет,има си и оригинални капачки за болтовете-и те шевролетски :)
Колата е купена с изрядни документи,всичко платено,не е била карана последните години,но дядото си ги е плащал..
Ето малко стари снимки,както си беше в двора

Аз и старият собственик преди няколко години...

И сегашният собственик..Честито му !

Като я взимахме имаше малки проблеми с двигателя,които са лесно отстраними,като смяна на кабели капачка,палец и свещи и по-големия -разбитата водна помпа,впрочем ако някой има резервна нова да се обажда !
Но като цяло по двигателя няма много работа,но по купето работата не е малко-ще се изкърпва изцяло... Салона е много запазен за годините си,само едно освежаване му трябва,има си и работещ шибидах :)

Ето и оригиналните капачки за джантите

Засега не се сещам друго,но питайте :)))
« Последна редакция: Април 18, 2012, 17:47:52 от dido1903 »

Април 18, 2012, 16:58:35
Отговор #1

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Честито градски :) Бузпроблемно реставриране!

Април 18, 2012, 17:04:29
Отговор #2

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Колата в Бургас ли е вече? Ако да, може ли да я видя? Много е яка!  ;D

Април 18, 2012, 17:15:03
Отговор #3

Неактивен YoungtimerE30

  • Публикации: 33
Колата в Бургас ли е вече? Ако да, може ли да я видя? Много е яка!  ;D

В Бургас е да,трябва да говориш със собственика,като си направи регистрация ще го питаш !

Април 18, 2012, 17:39:39
Отговор #4

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Преди години със жената как ни текоха лигите около тая кола не е истина .И аз имам няколко снимки от него лято . Честито на новият собственик ,а на теб едно голямо БРАВО за дето си намерил ,желание и време да се обадиш на новият собственик .Хайде ще следя с интерес и аз темата .Поздрави от Варна  :)
Ford weist den weg

Април 18, 2012, 17:42:51
Отговор #5

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Честито на новия собственик! O0
Ще го чакаме с интерес да се появи.
Най-сетне дочаках да има още една подобна на моята кола, с тая разлика че моята ще стане готова,когато съм мнооого стар.
Както и да е!

Много безаварийни километри му желая.
Има доста работа по купето.
Аз като я гледах преди години , още тогава се виждаше, че по шевовете на раздувките е тръгнала ръжда и самите те не са правени много качествено.
Дано новият собственик да ги оправи както трябва!
Успех!

П.С. И наистина се надявам появата на този автомобил тук да накара тези, които произнасят модела като "КомодорЕ", да започнат да го казват в правилния мъжки род - "Комодор".
« Последна редакция: Април 18, 2012, 17:50:10 от dido1903 »

Април 18, 2012, 17:52:57
Отговор #6

Неактивен YoungtimerE30

  • Публикации: 33
Еми в момента даже много си личи къде е тръгнала ръждата по раздувките,на задния ляв калник голямо парче кит е паднало и дядото се е мъчил да прави нещо,да го запълни ама нищо не е станало,наистина по купето има много,много работа,левия праг е целият за смяна,но момчето с голям мерак я взе,пък и много хора ще му помогнем с части и т.н.
П.С dido1903-имаш ли читава водна помпа за този двигател ?

Април 18, 2012, 18:00:33
Отговор #7

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Лоша работа е това с раздувките и прага.
Дано да има освен мерак и доста парици твоят човек, че е някакъв ад отдолу като се мине на пясък .
 >:(
Нямам излишна помпа,колега,още повече, че и ние сме на тема купе и ламарини.
Това между другото е най-ужасната и трудоемка и финансово тежка част от една реставрация.
Така ,че твоят човек трябва там да се съсредоточи.
Другото е по-лесно.
..........................
Писах ти ЛС за помпата.

Април 18, 2012, 18:06:14
Отговор #8

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Ето и две емблеми GS ако някой не ги е купил още .Незнам някой дали обърна внимание когато пак я бях показал тая обява. :)
http://prodavalnik.com/originalni-emblemi-za-koli-i3961478
Ford weist den weg

Април 18, 2012, 18:39:20
Отговор #9

Неактивен YoungtimerE30

  • Публикации: 33
Важното е,че колата е спасена от съдбата на повечето такива в България...едвали ще стане скоро,но поне е в добри ръце... А за табелките,едвали ще свършат работа,защото си се води ГС/Е,но мерси все пак !