Автор Тема: Opel Commodore А GS/E 1971  (Прочетена 17327 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 18, 2012, 22:20:53
Отговор #10

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Ей този Комодор винаги ми е харесвал. Има дух заради издувките и шевролетовите rally wheels.
дано бъде възстановен

Април 18, 2012, 22:30:35
Отговор #11

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Браво Пешо, отлично свършена работа - още една кола спасена.

Февруари 16, 2013, 15:56:08
Отговор #12

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
До къде стигна реставрацията на колицата колега.... Това лято ще мина към Бургас има ли шанс да се видим с човека тел... нещо :)  Защото и аз съм говорил за колата някога и искаше пари които нямаше как и да ги дам ...

Февруари 17, 2013, 12:35:46
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Важното е,че колата е спасена от съдбата на повечето такива в България...едвали ще стане скоро,но поне е в добри ръце... А за табелките,едвали ще свършат работа,защото си се води ГС/Е,но мерси все пак !

А, табелите ще и паснат иделано, защото така или иначе в момента колата е с карбуратори, и стрикно погледнато, трябва да е башс ГС само табели.  ;)
Ако колата е оригинална ГС-Е, а не само ГС, трябва да е с инжекцион мотор, а не с карбуратори като в случая.
Е-то е означението от немски за- Ейнсприцер, тоест- инжекция. ;D
По-принцип доколкото помня,  :)) на тази каросерия, инжекцията ГС-Е мотор е само 2,5 литрова на обем, а ГС версиите ги има по-ранни с 2,5 литра, и по късни 2,8 литрови, с карбураторни мотори.

Така че в случая, или мотора/главата са сменяни някога с такива от карбураторна версия, или табелите ГС-Е, ако ги има налични, са слагани от друга кола.
Не мога добре да видя на снимките, на предната решетка дали пише само- ГС, или ГС-Е, ама това няма значение.

По-меродавния белег е наличието на карбурация, а не на инжекция.  ;)
Разбира се, най-лесно по ВИН-номера може да се установи дали това е по-масовия ГС, или оригинално произведен инжекцион ГС-Е модел.

Както и да е, колата е интересен модел.
Не мисля обаче, че чак от 20 години обаче е в Бургас.  :D
По-скоро, преко сили, от 12-13.
Помня я добре, че до края на 90-те години, се въртеше редовно по София, около кв. Лозенец.
Освен това тия новите номера със синята лента, започнаха да ги издават от началото на 2000 година, не са издавани по-рано.
Така че или до 2000-та година е седял Рекорда по София, или специално от Бургас са я дошли да я пререгистрират през 2000-та година, на нови номера на името и адреса на първия собственик, по-стария брат.
Което последното е възможно, но не ми се вижда много вероятно.  :)

За раздувките, правени са по тертип на пистовите от 70-те раздувки на Ирмшер Комодоретата, и за мен си изглеждат доста автентично.
Би било хубаво ако може да се запазят в този им вид и след козметичното кърпене.  :)

Февруари 25, 2014, 13:33:45
Отговор #14

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Попаднах на този Комодор във Фейсбук, колегата Шкодко може би има повече яснота ,понеже е във Бургас

1969 та с форсиран GS-E 6-так 2.8 с 2 двукамерни карба , към 180 коня по инфо.

Все още се работи по него и като гледам доста здраво.


« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 13:44:53 от dido1903 »

Февруари 25, 2014, 15:56:13
Отговор #15

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Несебърското Коммо, явно го чака нов живот без грозотийте по калниците  :)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 25, 2014, 19:41:46
Отговор #16

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Така е, бачка се по колата, малко по малко ще стане светулка.

Февруари 25, 2014, 20:18:38
Отговор #17

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Що бре с тия раздувки и джанти му подчертават мускулетото боди  :winktongue:

Февруари 26, 2014, 10:39:50
Отговор #18

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Абе аз си падам по оригиналното по принцип, но именно тези издувки и джантите са чара на колата.
Заслужава си да се запазят.
Колегата доста здраво е разчастил колата. Стискам палци да успее да я довърши.
Поздрави

Февруари 26, 2014, 14:27:01
Отговор #19

Неактивен Yusha

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Абе аз си падам по оригиналното по принцип, но именно тези издувки и джантите са чара на колата.
Заслужава си да се запазят.
Колегата доста здраво е разчастил колата. Стискам палци да успее да я довърши.
Поздрави

Принципно изглежда много добре. Но раздувките май не са Ирмшер (със сигурност не са Щайнметц), а оригиналните ГС, ГС/Е джанти биха стояли по-добре от шевролетовите. Проблемът е, че докато класически раздувки все още могат да се направят, с джантите нещата не стоят така. Класическата спортна комодорска джанта е поставена фабрично точно на 2574 броя Комодор ГС и ГС/Е, и на по-малко от 400 GM Ranger GTS, и намирането им е меко казано трудно. Така че, реставрация в оригинален вид ще е почти невъзможно да се направи. Има обаче страхотни custom Комодори, и колегата спокойно може да се насочи в тази посока.