Автор Тема: Opel Commodore А GS/E 1971  (Прочетена 17428 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 12, 2014, 00:04:36
Отговор #30

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Я разясни няма ли грешка в подчертаното:топлопренасяне имаме от по-топло към по студено,т.е.от маслото към водата или нещо не съм разбрал?
Водата подгрява маслото , тя е флуида с по - голямото топлоодаване.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 13, 2014, 08:36:38
Отговор #31

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Дрън Дрън Кире! Работната температура на маслото на АСК е 90-95 гр., а на водата е около 80 гр. Самия маслен радиатор е една тръбичка която минава двапъти през казанчето на радятора. Ако са износени дисковете на съединителите в кутията маслото прегрява и започва да кипи. Тогава вариянта е да се сменят или да се сложи по голям топлообменник и да се мин на по гъсто. Аз самия съм го мислил този вариант по две причини. 1- преди да сисмения дисковете мислех че ми е запушен този радиатор но след като ги смених се оправи. 2 - понеже няколко пъти ми е хвърчало виското с перката(не питатйте как и защо) водния радиатор ми е много кърпен и ако се случи нещо с него пак е за изхвърляне. Вариантите за нов са вече два или в добрич да ми направят нов по  стария или такъв от вектра А и един отделен маслен за АСК, като пари новия е около 300 - 350 лв а този от векта + маслен и малкото преправки пак излизат толкова.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Август 13, 2014, 10:05:03
Отговор #32

Неактивен SlaviX

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Извинявам се че не поясних но аз не съм с автоматична кутия снимката на радиаторите беше примерна !