Автор Тема: Mercedes-Benz W123 240 D 1982  (Прочетена 21848 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 07, 2012, 10:45:36
Отговор #10

Неактивен AsenPavlov

  • Публикации: 10
Здравейте, през почивните дни направихме разходката за която писах по-горе. Колата се справи отлично не е създавала никакви проблеми по баирите (около 20 км. изкачване от град Кюстендил. - 1680 м. над морското равнище). В колата пътувахме пет човека и багаж и разхода който даде е мн добър за терена- около 8/100!
http://asenpavlov.snimka.bg/automobiles/izlet-osogovo.675168.27134264

Май 07, 2012, 11:40:54
Отговор #11

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Мддааа, там е готино. В Кюстендил имам даста роднини и града ми харесва много. Летните ваканции там бяха супер, а зимните като в приказка  ^-^.
Ако имаш нужда от части за Мерцедеса, един познат дядо тъкмо бракува неговия бял123 240D. Лично си го е вкарал от Германия, бивш тираджия е и има много нови части за него. Купувал ги е да има и така са си отвисяли в гаража му и на тавана. Има стъкла , тасове, врати перфектни, също и частите от самия Мерцедес. Ако ти трябва нещо ще ти дам телефона му. Намира се в Герман.

Май 07, 2012, 14:58:44
Отговор #12

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
 :DЗдравей колега, днес около 13ч. те видях под моста на Цариградско шосе /бях с бялата Лада/ Мога само да кажа , че в деиствителност Мерцедеса е много по хубав. Прекрасна линия и визия. Сещам се за далечната 97г. когато си закупих първия Мерцедес, същия като твоя и с какъв мерак го карах и обслужвах. Дълги години да го ползуваш и да го слушаш. ;D

Май 07, 2012, 16:35:19
Отговор #13

Неактивен AsenPavlov

  • Публикации: 10
И аз видях Ладата- повече от перфектна! Бяла с тъмни стъкла и стопове. Много ми хареса, поздравявам те за колата ти.
А колега vessomitkov, ще се радвам да ми дадеш телефона на човека с частите, благодаря.

Юли 13, 2012, 18:54:30
Отговор #14

Неактивен AsenPavlov

  • Публикации: 10
Приятели за съжаление трябва да се разделя с колата си :(. Както писах карам я всеки ден, но с тази цена на дизела изнемогвам. Търся си кола на с АГУ или метан, ще се радвам да попадне в ръцете на някого от този сайт, защото знам че ще я пази! За сега не съм мислил за цена по-скоро замяна за друг автомобил.

Юли 13, 2012, 23:12:24
Отговор #15

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ми, да ти дам 504-ката.  :))   :))

Асене, сега. При положение, че си на зор - това е краен случай. При това положение е без значение на кого ще го дадеш и каква кола ще вземеш за джиткане.  Може да го обявиш за продажба и да я разпространиш, като двойна - възможност за продажба или бартер за еди-какво си. 

Реално, трудно ще стане. Само откровено търсещ нафтова 123-ка човек, би предложил такъв бартер. А, в крайна сметка бензиновите с газ не се търсят, да не говорим за дизелаци.   Трябва ти по-нова кола с АГУ или метан ?   Бензинов 123 с 4-цил. на газ, гори 14-15-16...в град, нормално.  И 10-11 извън града. До 100-110 км/ч. Не знам дали е изгодно. Толкова харчат 2,5 и 2,8. Просто питам, имаш ли предпочитания към определена марка или каквото изпадне, стига да не е пред саморазпад.

В същност, съжалявам, че се налага да го разкараш.   :(Съжалявам и че не е бензинов, та да го взимам.


Имаш друга опция. Да го ползваш като на уволнение.   Тези дизели са всеядни. М, почти всеядни - само с вода не палят.   Пробвал съм как горят във Пежо/Форд и Мерцедес, съответно 2300 дизел (който го има във Сиера, Пежо мотор) и дизелова 300Д.

- трансформаторно масло
- хидравлично масло
- нафта+ стар, изхвърлен бензин 70:30
- филтрирано на 5 микрона ползвано олио от пържени картофи

Във всички случай, пали и потегля. С маслата пуши повече при палене, не върви по-различно от на нафта.  С бензина, не знам.  Та, защо не си направиш система за отработено олио, да събираш и да филтрираш ?  Много ми е мерак да се направи такъв Мерджан.  Този 240, пък е и с редова помпа и няма спиране. Е, то беше и по-евтино олиото преди 2-3 години.  Но, помисли сериозно върху въпроса.  Тук има и достатъчно извратени техничари, които биха дали добри идеи и реализирали напрактика тази не лоша идея.   




 
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 23:27:56 от Тодор Живков »

Юли 13, 2012, 23:24:29
Отговор #16

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Приятели за съжаление трябва да се разделя с колата си :(. Както писах карам я всеки ден, но с тази цена на дизела изнемогвам. Търся си кола на с АГУ или метан, ще се радвам да попадне в ръцете на някого от този сайт, защото знам че ще я пази! За сега не съм мислил за цена по-скоро замяна за друг автомобил.
Инвестирай във Браунова (HHO) горивна клетка , ще се родиш!
За дизел икономията на гориво е най - голяма - до цели 30%. :) Няма да можеш да си познаеш Мерца!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 13, 2012, 23:34:17
Отговор #17

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Кире, не разхода му е проблема.  Цената на нафтата.   :) 2400 кубика дизел от преди Христа, не може да гори 4/100, ако ще и колкото Мини Купър да му е каросерията.  Винаги съм бил ЗА алтернативни горива, та си струва да се изпробва. 

Юли 13, 2012, 23:44:11
Отговор #18

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кире, не разхода му е проблема.  Цената на нафтата.   :) 2400 кубика дизел от преди Христа, не може да гори 4/100, ако ще и колкото Мини Купър да му е каросерията.  Винаги съм бил ЗА алтернативни горива, та си струва да се изпробва.
Хахаа , Жоро - все още не е алтернативно гориво , а алтернативна добавка И наистина си струва. Ех , що и аз дане си купя
едно 2,5 - 3 литрово дизелово камионче , че да му го внедря и разбира се да му измисля и работа , бизнес.
Конкретно 300Д , петак. :) Иначе с Голфа съм предоволен. Пропан - бутан или бензин плюс HHO , хехе пак си прави. :))
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 14, 2012, 01:22:53
Отговор #19

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Една 5ск. също ще ти помогне, ако караш извънградско.... но каквото и да си говорим газта си е газ. Един бензинов дръгел на газ, около 1600 куб. см. , на дълго гори  8-9/100км, При сегашните цени идва под 4/100км. нафта...Тва дори и всичките HDI , CDTI, Di да ги събереш на куп няма да гори толкова малко....