Автор Тема: Mercedes-Benz W123 240 D 1982  (Прочетена 21785 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 14, 2012, 20:56:27
Отговор #20

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
То е до наивност.  Щастливецът се радва на 4-5-6/100 нафта.  Радва се на тези цифри, ама не му се мисли на колко е равно като го бърне в пари.   Пък и това ще да е малолитражка.(1400-1600...) Без турбо са пълна скръб, с турбо рядко доживяват 250 000 км.  Бензинов дръгел, дори 1800-2000, гори 9/100 газ. 

300Д, не е най-удачния пример за икономически възход на българският стопанин. :)) Ами, Кире, във лека кола (1300-1400 кг.) си харчи.  В града си знае 10/100....11/100.  На магистрала 9-10-10,5 на 100. Е, като го креташ 70-80, гори около 7....8.  В Бус или камионче, не очаквай свястен разход.   Няма много смисъл от 5-та предавка, освен че малко утихва вътре. За мен, единственото хубаво нещо в тоя чук е  почти вечната му служба, (за която иска хубави масла и се сменят максимум до 7000 км.) лесна поддръжка и непретенциозност към качеството на горивото.  И няма динамика да тръгне, камо ли в деншно време да го напъваш извън град.  Виж, има едни 300 Турбо Д, е такъв да намериш - има смисъл. Като цяло има по-хубави характеристики и качества за работа във каросерия на камионче.  Сигурен съм, че при него ще има разлика с 5-та скорост, а  и ще ти понавървява, независимо пълен ли е  - празен ли е.   Но, за лична кола........гори  повече от 300ТД на Очиларката 210. А, тя е  ~180 к.с. и дори с автомат е яка работа да се кара. Само дето им е скъпа горивната апаратура и мразят българска нафта.   


Правете, правете му на човека една горивна клетка и да си кара Мерцедеса.     Бе, защо не му сложите мотор от 124 ?  200 или 230 ще заспи.  Хем ще му върви подходящо-хем ще може спокойно да го кара.  Споменах колко горят горе-долу.  9-10 извън и от 13,5 нагоре до 15 е нормално в града.  Обърнато в пари това е при всички случаи ПОД 20 лева на 100 километра.   Пък и 230 на газ, развива от раз 140-150-160 км/ч. .    Сменете му мотора, повече смисъл има. И ще си запази колата за вечни времена, както иска.   :)   Много ще е доволен, само да има нервите и времето за тази трансформация.   

Дори ще го кордисате БЕЗ ужасният К-Джетроник.  Един всмукателен колектор от карбураторен 200 и става голяма Лада. Немска Лада.  Чудо и приказ.  Проста, надеждна и хубава кола за нашенски човек, да си я кара.    Няма да има проблем в КАТ например, защото има 123-ки с този двигател. Има разлика между М102 230 на 123 и М 102 230 на 124, но те са такива, че никой няма да има основание да се заяде.  Това, ако го узаконите де. 


ПС  Лошото е, че сега помислих реално.  Скъпо гориво - малък данък.  Евтино гориво - ама скъп данък.  Простотията е това.    Данъкът. Данъкът на 230Е е доста по-голям от този на 240Д.   Бе.... и в двата случая плащаш.  Само че в единия изгодно се кара колата ежедневно.


Не знам дали имаш интерес да видиш друг Мерцедес. В София има един сив със климатик, блокаж на диференциал и прочие.   Мисля, че беше мотор 200 М102. Това 123-ка де.  Аз не го щях, но човека е много земен и разбран тип.  Иди на оглед да го видиш.   На външен вид и отдолу има неща ,които на мен не ми харесват.  Ти ще прецениш.    Не бързай да продаваш 123-ката, че ще те е МНОГО ЯД после.
« Последна редакция: Юли 14, 2012, 21:04:31 от Тодор Живков »

Юли 14, 2012, 21:55:58
Отговор #21

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Другарю Живков ;)никой никъде няма да се заяде за вида на горивната с- ма на  който и да е автомобил.Нито в КАТ , нито в пунктовете
за ГТП. Това документално и юридически не е нормирано никъде.
Още повече  , че научих за представител и дистрибутор за БГ ( в София е момчето , което внася другата щуротия за смъкване на разхода на
гориво , подобрено изгаряне , екология и малко повече мощност не на последно място - реактора на Пол Пантон.
Устройството е патентовано във Франция  , но не за автомобили , а за пътностроителни машини , агрегати за ток и въздух и тем подобни
Истината тук си остава HHO горивна клетка с дебит на газ 2 , 5 - 3 литра на минута за този обем на двигателя.

Впрочем , има и тема за реактора на Пантон във форума - ето:
 http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2628.0 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 15, 2012, 16:37:17
Отговор #22

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ако колегата реши да си слага мотор 2.3Е случайно ми се намира един хубавец. :D

Юли 16, 2012, 00:02:13
Отговор #23

Неактивен AsenPavlov

  • Публикации: 10
Колеги, благодаря за съветите, но за сега не мисля да правя каквито и да е модификации по колата. Когато я купих идеята беше да я доведа максимално до оригиналния вид, както е излязла от завода. Колата с нищо не е виновна, че на този етап аз нямам пари за да я използвам пълноценно всеки ден. В краен случай ще я прибера под един навес и ще си карам другата кола- Ситроен Саксо 1.1 на газ, а Мерцедеса ще излиза при по-специялни случаи. През идната седмица ще си помисля дали да пусна обява в някой сайт от рода на mobile.bg и бих ви помолил да ми дадете съвет за цената.  Поздрави!

Юли 16, 2012, 01:04:10
Отговор #24

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Такива коли нямат цена. Цената е каквато успееш да я продадеш. Реално, това е положението.  Ама, щом има наличие на Саксо с АГУ, защо пък ще го продаваш..... :-\  По-добре го остави да отлежава за по-добри времена. В крайна сметка, ти ще прецениш. 

Юли 16, 2012, 16:24:29
Отговор #25

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Ако имаш възможност го задръж. Реално погледнато 123-ката  едва сега набира "популярност" в ретро средите и тепърва ще започне да се оценява. От друга страна сам се убеждаваш, че е и икономически неизгоден автомобил (поне за сега).  В момента си между "двата свята" , а цените там са най-ниски  ;) Следи обявата тук, ако някой мераклия се появи и така... ако не си нещо на зор де...


П.П. Опитвам се да разсъждавам като нормален човек просто, иначе Мерцедесчето е супер !  За съботно-неделни разходки е идеален :)

Юли 24, 2012, 22:43:55
Отговор #26

Неактивен AsenPavlov

  • Публикации: 10
Колеги, мислих дълго и реших, че не мога да продам колата си! Вместо това днес поръчах комплект махагонови лайсни за таблото (търся ги от една година) и за капак на всичко ще взема още един 123, но не 240, а 200Д, но за него ще пиша след няколко дни, веднага щом го взема! Имам чувството, че това моето е болестно състояние и не подлежи на лечение! Скоро ще пиша пак и ще дам повече инфо за новата кола.

Юли 25, 2012, 02:18:46
Отговор #27

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не е болестно състояние.  Запомни нещо - никой разполагащ с читав Мерцедес (какъвто и да бил той), по никакъв начин не се е разделил снего просто ей - ТАКА. Никой, който има такъв не е казал ,,мамка му , писна ми, я да се оттървавам вече....".  :)) Другото, което също не е болест. Имаш годна, изрядна  старомодна кола, която не можеш да караш. Да се продава за 1500 лева, особен смисъл няма.  Освен в случай, когато нещата го налагат, поради стремеж към по-добро возило от същия характер.  Тогава целта оправдава жертвата.  Е, не можем всички да трупаме безброй коли по дворовете и да ги караме всичките до една.  Би било чудесно, де.   O0

Та, добре си решил за Мерчо. Докато не го караш, действително може да се запасиш със части за него. Докато все още се намират читави. И, споделих ти - Дизелов Мерцедес от преди Христа, нафта ВСЯКАКВА, лета, зими без значение, пробег по-голям от колкото може средно човек да му навърти през живота си.  Просто му поддържай каросерията.   Че, точно в това отношение, хубави почти няма вече в България.

Септември 26, 2012, 20:51:32
Отговор #28

Неактивен МОС

  • Публикации: 19
Ако някой се интересува от тази кола, нека пише ЛС.
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=3344.0

Септември 27, 2012, 20:34:48
Отговор #29

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Много хора се разделят с читави Мерцедеси особени когато са на зор.Аз лично съм се разделял поне с 4 броя брилянтни машини на смехотворна цена когато нуждата ме е притискала.Хубавото е че бизнеса ми позволява лесно да се съвзема и да се впусна пак в приключението.А относно болестното състояние не знам какво да кажа.Най вероятно всички сме тотални изгърмяли след като в тези трудни времена успяваме да отделим средства за хобито си.Това заслужава уважение защото си е сериозно лишение.Много е важно да имаме добри жени до себе си които да уважават това което правим защото иначе става екшън.И още веднаж без да ставам банален. Най добрата 123ка според мен е 240д.
 :D