Автор Тема: Таратайки без документи  (Прочетена 8680 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 08, 2012, 19:23:42
Прочетена 8680 пъти

Неактивен Gegawat

  • Публикации: 154
Абе тия дето не продават не мое ли да подкупим някой циганин да ги окрадат  >:D хем мангала ше намаже някой лев, хем ние ше намажем... :D
« Последна редакция: Април 23, 2012, 21:56:00 от Speeder »
Darasuum kote, Vode an!

Април 08, 2012, 19:29:29
Отговор #1

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Абе тия дето не продават не мое ли да подкупим някой циганин да ги окрадат  >:D хем мангала ше намаже някой лев, хем ние ше намажем... :D
:D абе добреее ама ...имам един приятел който казва "Оксижена ток не иска!" ...но и същият този човек казва "Никой не мога да му изпратя, защото не знам той кого може да ми изпрати" ;)

Април 11, 2012, 11:54:29
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Абе тия дето не продават не мое ли да подкупим някой циганин да ги окрадат  >:D хем мангала ше намаже някой лев, хем ние ше намажем... :D
:D абе добреее ама ...имам един приятел който казва "Оксижена ток не иска!" ...но и същият този човек казва "Никой не мога да му изпратя, защото не знам той кого може да ми изпрати" ;)

Даа бе, шубелийски истории малкко развива твоя човек.  ;D

Това е истината, в много случаи, наистина си струва дадена кола да се открадне, и поне да служи за части, отколкото да гние, и циганите самосиндикално рано ли късно те да я открадната и да я нарежат.
Подобен случай, дето да се замислих за крайното решение,  ;D имах и аз с един луд италианец, собственик на едно полуоткраднато от самия си него,   ;) Порше 911 Карера 1987 модел, тъмносинйо на цвят.
Което дълго време седеше на паркинга на Шератон, през 90-те години.

В историята бяха замесени борците тогава пазещи паркинга, хахах, други кандидат борци, :)) още по-хахах,   O:-), бившата му жена, като и настоящата любовница на италианеца, един алчен, ама свидлив митничар, и разбира се, самия още по-алчен италианец.

Историята на тая иначе угледна на състояние ама без документи 911-ка е достойна за кратък разказ. И като имам време ще вия опиша тука, много е забавна.  C:-)

Аз лично бях на няколкко хилядарки в лева растояние от купуването на тая кола, разбира се без документи.
Ама италианеца бившя законен собственик, пак в посл момент се изплъзна, хахах, и се отказа от сделката.
Казвам пак, защото и на други хора е правил тия номера, да договорят цена, и като му донесат парите на ръка накрая, да каже, абе отказвам се, ще си я пазя.  ::)
Та видяха му се и с мен за пореден път малко парите дето иска, а много документите дето трябваше да даде.  ;D

Та с такива собсртвенци, паяка с по 200 кинта на калпак на Катаджиите, за да пазят гепването, е единственото разумно решение.
И от технико-историческа, и от практическа гледна точка.

Април 11, 2012, 12:09:26
Отговор #3

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476


Даа бе, шубелийски истории малкко развива твоя човек.  ;D
.
.
.
Казвам пак, защото и на други хора е правил тия номера, да договорят цена, и като му донесат парите на ръка накрая, да каже, абе отказвам се, ще си я пазя.  ::)
.
.
.
Та с такива собсртвенци, паяка с по 200 кинта на калпак на Катаджиите, за да пазят гепването, е единственото разумно решение.
И от технико-историческа, и от практическа гледна точка.
[/quote]

Люси, шубелийска, шубелийска но като си "падал" от 4-ия етаж по по друг начин започваш да мислиш!
А тази работа с договорените пари и после с отмятането е много гадна ...два пъти ми си е случвало :|
Тази далавера с паяка и полицаите валидна ли е още? За Русе можем ли да я "ползваме"?

Април 12, 2012, 12:06:56
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840


Даа бе, шубелийски истории малкко развива твоя човек.  ;D
.
.
.
Казвам пак, защото и на други хора е правил тия номера, да договорят цена, и като му донесат парите на ръка накрая, да каже, абе отказвам се, ще си я пазя.  ::)
.
.
.
Та с такива собтвтвенци, паяка с по 200 кинта на калпак на Катаджиите, за да пазят гепването, е единственото разумно решение.
И от технико-историческа, и от практическа гледна точка.

Люси, шубелийска, шубелийска но като си "падал" от 4-ия етаж по по друг начин започваш да мислиш!
А тази работа с договорените пари и после с отмятането е много гадна ...два пъти ми си е случвало :|
Тази далавера с паяка и полицаите валидна ли е още? За Русе можем ли да я "ползваме"?
[/quote]

Абе то от един бой кляка ли се лесно бе, еба си мъжа... ;D
Аз колко боя съм ял насам-натам в течение на годините, хахах, по тая логика, трябвало е отдавна да отида монах в Атонския манастир.
По-скоро лесно е клекнал на плашенето за полета твоя човек.  ;)
Абе има една поговорка: Бития- бит, е..ания- е..ан. :))

Ама, то всяко си е случай за случай, няма какво да ти държи влага цял живот.
Живота обича смелите, а и както казва Ицето- Който не играй, той не пичели....  :))

Значи гледай сега, за София офертата е още валидна, и то всичките районни, и почти със всички паякови коли.
Ама не двеста, ами по скоро 5-600 лв общо за паяка, там шофйора и отговорника по КАТ ми искаха наскоро за една такава кола да я натоварим.
Плюса е, че особено за хвърлени и по-стари модлеи, дори и редки коли, по-лесно се навиват така да правят возене, или просто параван с нямоя патрулка, па паяка да си е твой.

Разбира се, ако става въпрос за някакви актуални модели да пазят гепенето служители, по-скоро искат по 2 до 4000 лв за екипа им общо.
Ами за провинцията не знам.
Предполагам че цените трябва да са бая по-евтини за такива далавери от София.  :)

А ти за каква кола марка и модел от Русе така си се нагласил блажно да я прибереш на сушина?  O:-)

Април 13, 2012, 13:20:33
Отговор #5

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349


Даа бе, шубелийски истории малкко развива твоя човек.  ;D
.
.
.
Казвам пак, защото и на други хора е правил тия номера, да договорят цена, и като му донесат парите на ръка накрая, да каже, абе отказвам се, ще си я пазя.  ::)
.
.
.
Та с такива собтвтвенци, паяка с по 200 кинта на калпак на Катаджиите, за да пазят гепването, е единственото разумно решение.
И от технико-историческа, и от практическа гледна точка.

Люси, шубелийска, шубелийска но като си "падал" от 4-ия етаж по по друг начин започваш да мислиш!
А тази работа с договорените пари и после с отмятането е много гадна ...два пъти ми си е случвало :|
Тази далавера с паяка и полицаите валидна ли е още? За Русе можем ли да я "ползваме"?

Абе то от един бой кляка ли се лесно бе, еба си мъжа... ;D
Аз колко боя съм ял насам-натам в течение на годините, хахах, по тая логика, трябвало е отдавна да отида монах в Атонския манастир.
По-скоро лесно е клекнал на плашенето за полета твоя човек.  ;)
Абе има една поговорка: Бития- бит, е..ания- е..ан. :))

Ама, то всяко си е случай за случай, няма какво да ти държи влага цял живот.
Живота обича смелите, а и както казва Ицето- Който не играй, той не пичели....  :))

Значи гледай сега, за София офертата е още валидна, и то всичките районни, и почти със всички паякови коли.
Ама не двеста, ами по скоро 5-600 лв общо за паяка, там шофйора и отговорника по КАТ ми искаха наскоро за една такава кола да я натоварим.
Плюса е, че особено за хвърлени и по-стари модлеи, дори и редки коли, по-лесно се навиват така да правят возене, или просто параван с нямоя патрулка, па паяка да си е твой.

Разбира се, ако става въпрос за някакви актуални модели да пазят гепенето служители, по-скоро искат по 2 до 4000 лв за екипа им общо.
Ами за провинцията не знам.
Предполагам че цените трябва да са бая по-евтини за такива далавери от София.  :)

А ти за каква кола марка и модел от Русе така си се нагласил блажно да я прибереш на сушина?  O:-)
[/quote]

Добре де, а за какво ти е такава кола без документи освен за части. Ако имаш и познания как може да й се оправят документите сподели, че и аз имам няколко таратайки с проблемни документи  :)

Април 14, 2012, 16:21:05
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840


Даа бе, шубелийски истории малкко развива твоя човек.  ;D
.
.
.
Казвам пак, защото и на други хора е правил тия номера, да договорят цена, и като му донесат парите на ръка накрая, да каже, абе отказвам се, ще си я пазя.  ::)
.
.
.
Та с такива собтвтвенци, паяка с по 200 кинта на калпак на Катаджиите, за да пазят гепването, е единственото разумно решение.
И от технико-историческа, и от практическа гледна точка.

Люси, шубелийска, шубелийска но като си "падал" от 4-ия етаж по по друг начин започваш да мислиш!
А тази работа с договорените пари и после с отмятането е много гадна ...два пъти ми си е случвало :|
Тази далавера с паяка и полицаите валидна ли е още? За Русе можем ли да я "ползваме"?

Абе то от един бой кляка ли се лесно бе, еба си мъжа... ;D
Аз колко боя съм ял насам-натам в течение на годините, хахах, по тая логика, трябвало е отдавна да отида монах в Атонския манастир.
По-скоро лесно е клекнал на плашенето за полета твоя човек.  ;)
Абе има една поговорка: Бития- бит, е..ания- е..ан. :))

Ама, то всяко си е случай за случай, няма какво да ти държи влага цял живот.
Живота обича смелите, а и както казва Ицето- Който не играй, той не пичели....  :))

Значи гледай сега, за София офертата е още валидна, и то всичките районни, и почти със всички паякови коли.
Ама не двеста, ами по скоро 5-600 лв общо за паяка, там шофйора и отговорника по КАТ ми искаха наскоро за една такава кола да я натоварим.
Плюса е, че особено за хвърлени и по-стари модлеи, дори и редки коли, по-лесно се навиват така да правят возене, или просто параван с нямоя патрулка, па паяка да си е твой.

Разбира се, ако става въпрос за някакви актуални модели да пазят гепенето служители, по-скоро искат по 2 до 4000 лв за екипа им общо.
Ами за провинцията не знам.
Предполагам че цените трябва да са бая по-евтини за такива далавери от София.  :)

А ти за каква кола марка и модел от Русе така си се нагласил блажно да я прибереш на сушина?  O:-)

Добре де, а за какво ти е такава кола без документи освен за части. Ако имаш и познания как може да й се оправят документите сподели, че и аз имам няколко таратайки с проблемни документи  :)
[/quote]

Е, за конкретното Порше, не беше трудно да и се вади наново копие на италинански талон- Тарга де Иматрикулационе, пак от Италия, защото така ли иначето вече беше свалено от издирване в листата на Интерпол.

Ами то за всяка кола си е индивидуално ка  и длаи може да се оправят документи.
Аз лично, все пак при редовни и по-стари и по-евтини коли, които не се издирват, и ако ги няма нещо собствениците, да не могат да ги прехвърлят, както тук съм писал и другаде, ползвам услугите на една готина нотариуска в Пловдив.
Тя ми прави пълномощни по 100 кинта на цена, или 300 лв за договори.
Като съответно продавачите не присъстват, малко разбира се това е отвъд границата на буквата в закона, ама е единствения донякъде начин да се узакони у нас прехвърляне на кола без налични собственици.
Това разбира се, става само за коли с налични талони, и номера.
И да не са предмет на някакви спорове между много собственици, ли да са умрели собствениците, и така нататък. :))
Поне в няколко мои случая, тази система е работила.
Мога да ти съдействам за това, като я питам разбира се за всеки конкретен случай, дали така би помогнала срещу тези нейни условни тарифи.
Но за по-нататъшни дискусии, ако те интересува това, все пак ми пиши на лични, да има няква дискретност.  :)

Разбира се, аз като съм в София, към тези пари за хонорара и на мойта нотариуска позната, там 100 или 300 лв, прибавям и по 10 кинта отгоре, за да може да ми прати тя с куриер обратно договора или пълномощното за по-сигурно.

Април 24, 2012, 15:53:13
Отговор #7

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Абе нямате ли телефони и Л.С. за тия неща та пишете да Ви четат по цял свят.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 26, 2012, 16:11:45
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Абе нямате ли телефони и Л.С. за тия неща та пишете да Ви четат по цял свят.

       Да бе, дреме ми на гъ..а кво четат, нито ДОИ-мои, нито БОР-ове и КОР-и ме интересуват.  ;)
Пиша ги тия работи в интерес на феновете, да са светнати за възможни ситуации и комбинации при пререгистрации на стари коли.
А дали МВР тук чете и дали си правят някакви кияшки изводи, чети най-горе пак.  ;)

И в крайна сметка, едно от преимуществата на 4-тия свят, където сме ние, е именно разградената държавност.
Така че да се възползваме, когато може и когато трябва, именно от тязи разграденост не го считам за грях.
Поне не точно в това отношение.

А пропо в цяла Западна Европа, а и по света, изоставени коли без всякакви документи се регистрират абс лесно от физическия държател на колата.
Така че нещата, които тукс ее дискутират, просто отразяват и отстраняват в известна степен бюрократичните пост соц. приумици, останали от едно време.

Април 26, 2012, 21:14:33
Отговор #9

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Евала USfan, те тва е истината!!!  :)