Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426393 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 27, 2019, 14:18:06
Отговор #1000

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Кой бунак, чийто портфейл може да развърже 200 хил. лв, ще си купи дизелово BMW и то с умрелите в кожата си 320 к.с. и тройка мотор?!?!
Ето това вече е бруталният пример за обезличаване и то от най-висша степен!!!

Данчо, този "умреляк" има 680 Nm, които мисля са достатъчни, да ти огънат врата...
Виж сравнението с бензиновия осмак - увеличаваш кубатурата 1,46 пъти, т. е. добавяш 47% работен обем, а въртящият момент ти скача само с 10%...
Всъщност преди модерното охулване, нафтовите мотори постигнаха сериозен напредък. Ще припомня няколкото победи на дизелови коли в 24-те часа на Льо Ман и в WTCC.
Друг е въпросът, че днес не са модерни...

Април 27, 2019, 14:32:05
Отговор #1001

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
За напредъка по отношение и на бензиновите, и на дизеловите BMWта може да се попита примерно ... господин Левон Хампарцумян. Или поне шофьорите му. Най-вече да се попита колко скоростни кутии и двигателя на едното от новите му BMWта е сменил за една година. И защо например е сменял скоростна кутия. Конете и нютоните (като прословутите купи) нещо китайски.  Много бързо каталясват  ;D. ПС. Сега да не скочи адаша на нож  ;D. Нищо против БМВ, просто тези дни стана дума за тези БМВта на Хампарцумян. И с другите марки нещата са същите. 

Април 27, 2019, 16:38:00
Отговор #1002

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ааа, няма хич да ти скачам :D Тази марка, след моделите Е30 и Е34, не е произвела нещо, което да ме заинтригува. Както и другите производители също. На мен ми остават примерно 20-тина години активно шофиране, та техниката, която имам в момента, смятам да ме изкара до тогава. А ако случайно ми се наложи закупуването на друг автомобил все пак, то определено вече няма да е БМВ, особено като почнаха да се осират с коли с предно!

Април 27, 2019, 16:57:32
Отговор #1003

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
С БМВ все пак имаш избор до началато/средата на 90тe. И то само на задно. Аз даже гледам и ДВГто да е отзад  :). Затова и продадох 1цата. Но за еженевка съм се прежалил на предно на принципа, марката е без значение, мах евтина поддръжка, далече от сервизите  :) ... и по-рядко на бензиностанцията (и не на газостанцията). Е, подразбира се, че няма да е последен модел БМВ или VW, но за себе си съм го намерил решението и вече 10години се оправдава.
« Последна редакция: Април 27, 2019, 17:08:32 от Nik1600GT »

Април 27, 2019, 18:55:01
Отговор #1004

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
За напредъка по отношение и на бензиновите, и на дизеловите BMWта може да се попита примерно ... господин Левон Хампарцумян. Или поне шофьорите му. Най-вече да се попита колко скоростни кутии и двигателя на едното от новите му BMWта е сменил за една година. И защо например е сменял скоростна кутия. Конете и нютоните (като прословутите купи) нещо китайски.  Много бързо каталясват ПС. Сега да не скочи адаша на нож Нищо против БМВ, просто тези дни стана дума за тези БМВта на Хампарцумян. И с другите марки нещата са същите.

За ремонти на знам, ама ако дава собствени пари, сигурно Левон е най-стиснатия заможен фен ва БМВ в БГ, съотнесено към възможностите му.
Заварих го някъде в 2004 година, в новооснования тогава вносител Камор Авто в Младост.
Поръчваше една 6 серия купе за себе си. въртя сука-кука, избира там екстри и мотор.
Тогава на първия лифт на новата за 2003 год. шестица имаше в началото само 2 възможни мотора- осмак и шестак бензинови атмосферни.
В крайна сметка избра шестака, мотивирайки се, че осмак много не му трябва.
Само дето 3 литра мотора в първата 630и бе атмосферен двигател с там само 250-260 коня, ако не греша, и бe слабичък за тежката шестица.

С екстрите също се ограничи, понеже /беше ми интересно да му видя ордера, показаха ми го/, под 160000 лв с ДДС се бе събрал.
Казал на продавача, че осмак мотор щял да си позволи, ако 6-ца купе му я купят за служебна от банката.
А за лична, може и по-скромно. 
Та така, стиснати хора някои директори на банки, ей....  :))

Що се касае за модите, аз не понасям дизели откак съм осъзнал като 6-7 годишен, че едни коли работят с едно гориво, а други с друго.
И не че не съм се возил на чисто нови, и луксозни и бързи за времето си дизели, като напр. в средата на 80-те години още, на 524тд и на в124 300д, които за тогава, а и сега, си бяха принципно приемливи коли.
Но, ако ще фамилните дизели да станат и по 1000 коня и по 2000 Нм, пак в същността си са миризливи тракащи отн. бавнооборотни аграрни машини.

Що се касае за участията на ЛеМан 24 ч, и Ендуранс ЕуроЛеман шампионата, то е ясно, че освен и други фактори като ускорението от след намалявания, една от основните причини за стреча от победи на ЛеМан 24 ч. на дизеловите прототипи на Ауди в 2006-2008 год, и ЛеМан 24 ч. победата на Пежо в 2009 год, както и победите им и добрите класирания и в другите състезания от шампионатите тогава, бе по-ниския им разход им на гориво, и свързаните с това по-редки интервали на стопове за зареждане.

https://www.popularmechanics.com/cars/a5865/le-mans-diesel-winners/
« Последна редакция: Април 27, 2019, 19:10:43 от USfan »

Април 27, 2019, 19:15:30
Отговор #1005

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182

Кой казва, че когато се ожениш, трябва да продадеш забавната кола?  >:D
Тук не е станало това, и си карат Клио Спорт с багажника отгоре и детската седалка отзад!!


Забелязал съм, че децата обичат да се возят точно на забавни коли, а не предпочитат лукса и удобството... е, може и да се размрънкат на дълъг път в някое ретро без клима, че им е жега :) Всъщност много зависи и от възпитанието, някои от рано са закърмени със снобария и обичат да се хвалят тате им колко скъпа кола кара... но пък тате ако кара класика си е още по-гот за хвалене :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 06, 2019, 00:01:58
Отговор #1006

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

Май 13, 2019, 19:36:51
Отговор #1007

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев



Май 15, 2019, 00:10:20
Отговор #1008

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
не знаех, че има с ляв волан от тия! супер интересна ми е тази джипка, на сума ти години, а изглежда актуално

Май 15, 2019, 01:12:49
Отговор #1009

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
не знаех, че има с ляв волан от тия! супер интересна ми е тази джипка, на сума ти години, а изглежда актуално

ооо да, за US пазара са правени ... не знам дали има официално внасяни за Европа или всичко тук е отвъд океана ...
А знаеш ли какви цени държат тези чудесии?? Ако намериш за под 12 000 лв ще си истински късметлия.