Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 425938 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 09, 2019, 13:48:24
Отговор #1100

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев







Декември 11, 2019, 23:00:16
Отговор #1101

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 12, 2019, 10:38:15
Отговор #1102

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100


Ейй тея по люлин си спират дет' им падне...  ;D

Декември 12, 2019, 13:17:25
Отговор #1103

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ха, в дадени ситуации тоя тарикатски номер с допиране на предно колело до стълб /и то още по близо до него/ и аз го практикувам, та да затрудня на макс. слагането на подлогата отпред за вдигане от евентуален паяк.
Макар че до Люлин, предполагам много-много не отиват паяците на градска мобилност.

Декември 12, 2019, 13:53:49
Отговор #1104

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Абе то паяка и стълба ще му пречи, ама пък задните колелета са идеални за скоби :D

Декември 12, 2019, 17:05:12
Отговор #1105

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Абе то паяка и стълба ще му пречи, ама пък задните колелета са идеални за скоби

Е, то скобите не са проблем, аз си ги демонтирам лесно единия от двата модела скоби /единия модел, тип П-обр. се отвива лесно, другия модел, тип Бенц-звезда, е трудна за отваряне/, слагани по София, и после ги хвърлям у кофите, ;) че да им бъркам отчетността на Градската.
Таман два пъти съм го практикувал това, докато имаха навика да слагат скоби на мои коли, паркирани пред входове на единия случай- мой двор, другия случай- гараж.
И двата пъти нямаше никакви последствия, въпреки кандърми от районното до собствениците по талон на колите, за признаване.
Безподобни аматйори тия дознатели, а и може би защото е нелигимно да се заскобват коли пред гаражи, а и защото тия кражби на скоби или по-точно казано, вандализми, са си весело недоказуеми, но нищо не постигнаха.

Идеята ми е, че ако наблизо има стълб, парапет или просто стена, има ли опасност от паяци, допирам на макс. на 3-4 мм. дистанция, лява или дясна предна част на колата до дадената преграда, и навивам и волана в тая посока, та до се доосуче до съотв. стълб или парапет.
После отстрани съм гледал доста пъти как паяк спира, слиза някой, гледа, попогледа, :))  види че е трудно и си заминат.
Сега, паяк може частично да закачи и завлачи кола настрани само със закачени от една страна колела.
Но това е по-рисково, може да се надере колата, а и при по-тежки коли на маса, пак е трудно за изпълнение занимание това странично задърпване, та се отказват да го правят от Градската в повечето случаи.
« Последна редакция: Декември 12, 2019, 17:26:14 от USfan »

Декември 12, 2019, 17:53:11
Отговор #1106

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Е, то скобите не са проблем, аз си ги демонтирам лесно единия от двата модела скоби /единия модел, тип П-обр. се отвива лесно, другия модел, тип Бенц-звезда, е трудна за отваряне/, слагани по София, и после ги хвърлям у кофите, ;) че да им бъркам отчетността на Градската.
Таман два пъти съм го практикувал това, докато имаха навика да слагат скоби на мои коли, паркирани пред входове на единия случай- мой двор, другия случай- гараж.
И двата пъти нямаше никакви последствия, въпреки кандърми от районното до собствениците по талон на колите, за признаване.
Безподобни аматйори тия дознатели, а и може би защото е нелигимно да се заскобват коли пред гаражи, а и защото тия кражби на скоби или по-точно казано, вандализми, са си весело недоказуеми, но нищо не постигнаха.

Идеята ми е, че ако наблизо има стълб, парапет или просто стена, има ли опасност от паяци, допирам на макс. на 3-4 мм. дистанция, лява или дясна предна част на колата до дадената преграда, и навивам и волана в тая посока, та до се доосуче до съотв. стълб или парапет.
После отстрани съм гледал доста пъти как паяк спира, слиза някой, гледа, попогледа, :))  види че е трудно и си заминат.
Сега, паяк може частично да закачи и завлачи кола настрани само със закачени от една страна колела.
Но това е по-рисково, може да се надере колата, а и при по-тежки коли на маса, пак е трудно за изпълнение занимание това странично задърпване, та се отказват да го правят от Градската в повечето случаи.

Ела ти в Търново и пробвай с тези трикове  :D :D Тук нищо и никой не ги спира, могат и през джама на гаража ти да бръкнат и пак ще ти я измъкнат, ако искат ... таргетът им е голям  ::)
Сумати румънски туристи, а и други чужденци изгарят ... както и нашенски гости на града, но тъпите общинари не проумяват да не се хващат за запетаята в закона даваща им право да вдигат и вместо да си губят времето с разни техни си "доилни" из кварталите, други наистина застрашаващи трафика и пешеходците остават не вдигнати, щото паяка е един.
« Последна редакция: Декември 12, 2019, 17:57:09 от dan4oteto »

Декември 12, 2019, 18:30:38
Отговор #1107

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Е, ти сега не ме мери с румънците.  :D
Все едно да сравняваш като прозорливост, хитрост, и въобще обща преценителност, Винсент Гиганте, с болшинството наши уж по-мащабни престъпници /особено ритналите камбаната/.
Аз имам не нулев, а над 25 годишен /и успешен и безуспешен/ опит с предотвратявания на вдигания на колите ми от паяци, а и винаги изчаквам да гледам трудни вдигания от невъзможни ситуации на чужди коли как стават, за визуална преценка на възможностите на паяците.
Съответно, с удоволствие бих казал че, макар и в много случаи принуден по тъжния начин, но вече съм им научил всички трикове и възможности на няколкото вида Софийски камиони.
А Търновския сегашния /само един ли е останал, ако добре помня, преди 8-9 години със сигурност имаше 2 различни на окраски/, надали е с по-други възможности от спрямо Софийските, щом си е тип- паяк, а не друг тип влекач.

Покрай придобитата ми рутина с тях в посл. години редовно се и забавлявам да паркирам нахално /не пречейки на трафика обаче/, и ги изчаквам 1-2 камиона да дойдат, да видя да се пробват какво ще правят.

Във Велико Търново също имам 2 успешни НЕ-вдигания, в лятото на 2011 година.
Бях с тоя 4 Ген. Мустанга ми Купе, на един уикенд в един хотел, съвсем близо дето е до началото на пътя към портите към крепостната стена.
Тоя хотел е на един голям баир, няма официални места за паркиране баш до него, и може да се спира реално само в нарушения.
И двата пъти обаче успях, освен да се допра на по 3-4 мм. разстояние от едни съседски там стени, да се намърдам частично с част от колата, и в едни правоъгълни жлебове на тия стени.
И какво стана, чаках за сигурност по 15 мин. и двата пъти да дойде паяк, дойде паяка, ама к..р за тях.
Така че мача- В. Търново паяк, срещу бате Люси- 0 на 2 засега е резултата.  :-*
Иначе съм съгласен с теб, на тоя туристопоток дето има, като често гости са и заможни туристи с коли, да ги плашиш и пъдиш така хората с тоя скапан паяк, е доста непрозорлива кметска бизнес стратегия.

Един от малшансовете ми с паяци бе, изненадващо за мен /но очакваемо, ако им бях гледал конструкцията на техните паяци/, с камионите на Златни пясъци курорта.
Било е лятото на 2005 год, и там по морето си бях оставил тогава да карам Лебарона купе.
Та, отивам една отн. ранна вечер /там май паяка върти само до 22 часа/ на бар Астория.
И понеже знам, че паяка ще мине и след като съм паркирал, а уж съм хитър, го паркирах Крайслера успоредно пак само на няколко мм. от една стена на една ограда на близък ресторант, да не може да му сложат 2 от 4-те лапи на колелата.
Излизам в 5 часа сутринта от бара, отивам при Лебарона, и той го няма.
Доста се учудих, кой ще краде стари, но не прекалено стари, че да са ценни, грозни американки коли.

А то се оказа, че паяците в Златните вдигат коли по амер. тертип на пътна помощ- закачат ги на една греда отпред или отзад, и ги влачат на останалия мост на земята.
Така че моята маневра с долепянето до стената само минорно ги е затруднила.
Щеше да ги затрудни повече, разбира се, ако бях навил предните колела до откат, и бях дръпнал ръчната.
Но, дори ако колата е с ръчна спирачка, на скорост или с навити колела, при тоя тип вдигане /което не е реално пълноценно вдигане/, слагат едни тарелки с малки колелца, под двете гуми останали на земята.
И така, Златните ме дръннаха тържествено тогава 30 кинти за паяк, плюс и още бая кинти за часовете престой от 21 вечерта до 6 сутринта, на паркинга им.

Така че и мен са ме наигравали тия служби, ама в повечето случаи, аз съм ги затруднявал до пълна невъзможност за тяхна успешна игра.
« Последна редакция: Декември 12, 2019, 19:00:06 от USfan »

Декември 12, 2019, 19:06:04
Отговор #1108

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
В Търново, и аз съм "горял" с паяк, трябва да е било 2007-ма, защото жената беше бременна с баткото, а той е раждан януари 2008. Паркирал съм си 36-цата в нарушение, ама покрай мен още 20 други коли, спрели абсолютно идентично. Да, ама другите с регистрция ВТ, само аз бях "чужденец", и разбира се го отнесох. Отиваме да обядваме, връщм се, а колата я няма! Стреса ми продължи 5 секунди, тогава колата беше само 10 годишна, с яко каско за 12 или 13 000 лева, в правилната компания, та ми беше през оная работа. По се притесних за жената. Удоволствието ми струва около 40 лева с таксито :D

Декември 12, 2019, 22:29:55
Отговор #1109

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
В Търново, и аз съм "горял" с паяк, трябва да е било 2007-ма, защото жената беше бременна с баткото, а той е раждан януари 2008. Паркирал съм си 36-цата в нарушение, ама покрай мен още 20 други коли, спрели абсолютно идентично. Да, ама другите с регистрция ВТ, само аз бях "чужденец", и разбира се го отнесох. Отиваме да обядваме, връщм се, а колата я няма! Стреса ми продължи 5 секунди, тогава колата беше само 10 годишна, с яко каско за 12 или 13 000 лева, в правилната компания, та ми беше през оная работа. По се притесних за жената. Удоволствието ми струва около 40 лева с таксито :D

хаха това тук им е правило №1, ако има дузина коли в нарушение, с "предимство" са чуждите  :D
Серът на туризма отвсякъде с този "паяк", а по мое лично мнение ги избират с тест за интелигентност, но само тези с нулев резултат или най-нисък резултат.

Е, ти сега не ме мери с румънците.  :D

ооо не, въобще не те сравнявам с тях, просто тия тук понякога имам чувството, че са безсмъртни и нищо и никъде не може да ги спре (което обективно погледнато предвид есетството на работата им, това трябва да е някакъв плюс като качество ...)
Но да, наистина е досадно за чужденците и туристите, а и за нас местните ... тук е малка площ предвид спецификите на релефа, но живеем около 90 хил души ... и наистина е претъпкано от към шофиране и паркиране. А и яко се строи ... презастроява дори и не мога да си обясня нови хора ли идват в града за да се запълнят всички тези нови блокове или едни се местят от една зона в друга  ::)