Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426386 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 14, 2019, 23:13:39
Отговор #1110

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко снимки от интересни баварски спортисти.
М5-цата с Компетишън пакет, и М3-ката са на председателя на новосъздадения Софийски авторетроклуб, а ултрарядкото 1М Купе, е изложено вътре в фоайето на х-л Метропол.
Не знам дали и то е негова собственост, или просто изложено вътре, но е много рядка за всички ширини кола.
Засега в БГ това е второто налично 1М Купе, поне по мои наблюдения, след Великотърновското, дето Данчо му качи снимки.
Такова не съм карал, но доста активно съм имал удоволствието да изпробвам две различни М240и /и автомата и ръчни/, които са с почти същия на мощност мотор, но малко по-тежки, и тия 240-ки ги считам за жестоки на каране коли.

И тук да вметна, че едното от двете Софийски Зет4 купе, сребристото, го карат още активно по София, преди няколко дни го видях в района на Мед. Академия.   























Декември 15, 2019, 21:01:38
Отговор #1111

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

Декември 24, 2019, 01:44:25
Отговор #1112

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Audi A8 5.0 TDI:

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 23, 2020, 22:33:42
Отговор #1113

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
2 пъти вече засичам по София е тоя АМГ ГТ новия 4-врат седан, във върховата му- 63 еС версия. Много е готин, а долу по вратите, диско лепенките като от 80-те разчупват иначе непоколебимата бруталност на тая версия.  :))
Собственика иначе си го кара културно и спокойно, поне като го виждам в движение.

Уточнявам това, понеже тая снимка тук със забр. знак бе качена по Фейса, и събра традиционния при коли от много над 100 000 Евро цена, взрив от злостни плюещи коментари.
99%, то е ясно, от клети завистници за ГТ-то, без въобще сигурно да разбират, що за инженерно чудо е това, ама добре му подразбират, предполагам, доста високата цена.
Разбира се, и сектантския Варненски номер за 7 бона, също доядосва изучилата ЗДП столична рая.
То е ясно, нямаше въобще да обърнат внимание на това паркиране, ако беше някоя Астра/Вектра, и сие кола, и/или такава с по-обикновен номер.
Но сега, леле, как кретенски бил спрял тоя, па да си ходил на Варна на морето на пясъка да се зарови, пък да му умре лелята, бабата, кучето, котката, папагала, и т.н. все хубави пожелания.  O:-)

Ни един кияк от пишещите там в- Забелязано в София, не похвали формата/вида на колата, или самия модел, само напъни за законово спазване, на уж винаги абе все законно паркиращи гражданя.
Брей, тая форма и тоя модел Мерцедес, все едно невидими сами по себе си бе, все едно сме в нач. на 20 век, и това е някакъв служебен дирижабъл. 
Мизерен народ сме си, няма спор, и то дваж по-мизерен, баш у големите цивилизовани градове.

В случая мястото го познавам много добре, понеже и аз паркирам често наблизо до тоя знак.
Както се вижда, около и пред колата има половин кв. км. празен площад хората да минават, движение на коли няма, там наблизо са само тая църква и паркинга на хотел Балкан, който си е с отделен вход.
Така че на никой минаващ с кола или пешеходец, не пречи така точно кола до знака да спре.

Знака според мен е поставен, че да може колата на нашия си Патриарх да минава, все едно 6 успоредни ленти са и нужни, понеже наблизо е резиденцията му, дето живее.
А вероятно причината този така да спре тук, както и аз, и разни други водачи е, че сигурно е отишъл до клона на ДСК с Частното банкиране, а тоя клон има отпред само 2 служебни места, и 2-3 Синя зона места.
Въпреки грамаданското празно място, формално само 4-5 са паркоместата тук, ако и всичко друго да е ненужно широко пешеходно поле, и алеята на Патриарха за в къщи.
Та така.

« Последна редакция: Януари 23, 2020, 23:37:37 от USfan »

Януари 23, 2020, 22:56:13
Отговор #1114

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Ако един закон не е валиден за всички, то той е безсмислен.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 23, 2020, 23:05:29
Отговор #1115

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
В големите градове трудно се паркира, то е ясно.
Не я поствам снимката, да му умуваме дали законосъобразно е спрял или не, а първо като картинка на колата, и после като навеждане на размисъл /трябва да препостна Фейс-поста/, за мизерните завистливи души на голяма част от БГ народа в частност, и на целокупното човечество, в по общ план.
Въобще, без да съм религиозен, считам че упражняването на завистта е едно доста бесперспективно и съкращаващо удоволствието от живота начинание, даа.

Такова ГТ седан, по принцип, а и това точно, не съм успял до снимам в движение, а ГТ седана определено си заслужава 1-2 снимки.

И, според повсеместното мнение в тая Фейс-група, тоя не чак от най-грозните Бенцове модел е - Кенеф.  :))
А паркиралия все пак в едно такова широко поле водач, където даже и майки с колички не се виждат наблизо, е .... жизнеутвърждаващите определения може да ги прочетете долу.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10162817108370015&set=gm.1447370432089204&type=3&theater&ifg=1
« Последна редакция: Януари 23, 2020, 23:41:15 от USfan »

Януари 24, 2020, 00:30:11
Отговор #1116

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Абсолютно същият бял в точно тази върхова серия S го кара една търновска бизнес дама, а съпругът й жълт Lamborghini Urus ...
Гледах го на таз годишният (т.е. октомври 2019) Автосалон София и основното, което ме впечатли бе големият му багажник и бастословната му цена разбира се ... около 420 000 лв.
По-късно гледах видео на dizzy riders, където го представяха и да ти призная честно, не знам кое му струва всичките тези 200 и косур хил евро?! Отзад интериора бе евтин за кола струваща толкова пари ... разделени седалки от един "леген" за някакви вещи като телефони например, къпхолдър, който не е с характерна форма да държи чаши, а духалките за задния ред са разположени също така и със същата пластмаса като на моето GT, ама Алфа  ::) ниско долу в краката, в края на предната разделителна конзола, а можеха да се постараят например да направят една цяла конзола разделяща надлъжно купето на две половини (лява и дясна) и поне с това до някаква степен да покажат индивидуалност и да си оправдаят поне с малко тези 200 хил. евра. За тези пари е меко казано смешно, защото говорим за Мерцедес ... и въпреки всичко смятам, че това 4-врато купе, а и което и да е друго на тази марка е смешно да струва подобна сума! Просто явно от Мерцедес са искали да направят кола за снобари, които да си я купят, не защото са ултра хипер големите фенове на Мерцедес, а защото ще се фукат, че карат ултра скъпият Мерцедес ... т.е. и 600 000 лв да струва, пак ето такъв контингент ще си го купуват ...

« Последна редакция: Януари 24, 2020, 00:40:07 от dan4oteto »

Януари 24, 2020, 00:53:23
Отговор #1117

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мен на форма ме кефи, както ми харесват всички 4-врати купета още от времето на 60-ския Ровър Р5 купе, но си прав, като ценообразуване е абс. нерационална придобивка.
Реално е поне 40000 Евро по-скъпо от пак купето с 4 врати ЦЛС 63, и е около 20000 Евро по-скъпо от аналогично моторизирана Панамера, която в сегашната и Генерация е страхотна кола.
А все пак и в крайна сметка, седана АМГ ГТ с 4 врати, си е същия клас возило като тях.

Това, за което най-много го критикува специализираната преса, и то си е така, е че реално се явява тази кола, в техн. план заводски фалшификат с 4 врати, на вече наложения и отличен оригинал- АМГ ГТ купето с 2 врати.
Какво се има предвид- купето с 2 врати ГТ си беше разработено директно от АМГ, и си е на самостоятелна олекотена платформа, която в други модели на Бенц не се ползва, и е със задни трансаксъл скорости, по подобие на предшественика пеперуда- СЛС.

Докато тоя седан ГТ, въпреки името и марката АМГ, няма нищо общо с 2-вратото купе ГТ отдолу, а е базиран на платформата с преден двигател и конвенционално разположени предни скорости, от Мерцедес Е-клас.
Това е и причината да е отн. тежка баржа, да тежи над 2 тона сухо тегло в 8 цил. му версия.

При все това, май за известно време, а може би и още, ГТ-то с 4 врати държеше рекорда за най-бърза обиколка на Нурбургринг, за кола с 4 врати.

Но няма лошо по-неинформираните и снобско ориентирани клиенти да го купуват.
Колкото бройки повече сега има правени от него, толкова и избора ще е по-голям, а цените по-ниски, за ентусиастите бъдещи клиенти на оказион негови бройки, след 10-15 години период.

Ето му и един обстоен печатан тест на немски, с много техн. данни и разтълкувания на цени и екстри.

https://de.motor1.com/reviews/349968/test-mercedes-amg-gt-63s/
« Последна редакция: Януари 24, 2020, 01:08:01 от USfan »

Януари 24, 2020, 01:28:06
Отговор #1118

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Е Люси, какво хубаво намери в тази кола, не разбирам честно казано. Като угоен шопар с виснал гъз - това ми е първата асоциация.След W201, нищо от Мерцедес не ми е харесвало. Хюндай и Кия правят несравнимо по красиви и хармонични автомобили, сравнено с този толуп.

Януари 24, 2020, 02:03:23
Отговор #1119

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Аз лично дизайнът и техническите му характеристики по никакъв начин не ги коментирам, въпреки че и за мен е доста шопаресто, предвид че съм го виждал не малко пъти по улиците.
Но пък наистина новата Panamera, особено тази в shooting break версията е доста по-красива и хармонична :)
Ето едно интересно видео с един забавен британски авто маниак (блогър) и въпросната Panamera на колоритен DJ :)