Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 425992 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 24, 2020, 11:59:23
Отговор #1120

Неактивен CJ7

  • Публикации: 1063
Ако един закон не е валиден за всички, то той е безсмислен.
И аз така мисля. :)

2 пъти вече засичам по София е тоя АМГ ГТ новия 4-врат седан, във върховата му- 63 еС версия. Много е готин, а долу по вратите, диско лепенките като от 80-те разчупват иначе непоколебимата бруталност на тая версия.  :))
Собственика иначе си го кара културно и спокойно, поне като го виждам в движение.

Уточнявам това, понеже тая снимка тук със забр. знак бе качена по Фейса, и събра традиционния при коли от много над 100 000 Евро цена, взрив от злостни плюещи коментари.
99%, то е ясно, от клети завистници за ГТ-то, без въобще сигурно да разбират, що за инженерно чудо е това, ама добре му подразбират, предполагам, доста високата цена.
Разбира се, и сектантския Варненски номер за 7 бона, също доядосва изучилата ЗДП столична рая.
То е ясно, нямаше въобще да обърнат внимание на това паркиране, ако беше някоя Астра/Вектра, и сие кола, и/или такава с по-обикновен номер.
Но сега, леле, как кретенски бил спрял тоя, па да си ходил на Варна на морето на пясъка да се зарови, пък да му умре лелята, бабата, кучето, котката, папагала, и т.н. все хубави пожелания.  O:-)

Ни един кияк от пишещите там в- Забелязано в София, не похвали формата/вида на колата, или самия модел, само напъни за законово спазване, на уж винаги абе все законно паркиращи гражданя.
Брей, тая форма и тоя модел Мерцедес, все едно невидими сами по себе си бе, все едно сме в нач. на 20 век, и това е някакъв служебен дирижабъл. 
Мизерен народ сме си, няма спор, и то дваж по-мизерен, баш у големите цивилизовани градове.

В случая мястото го познавам много добре, понеже и аз паркирам често наблизо до тоя знак.
Както се вижда, около и пред колата има половин кв. км. празен площад хората да минават, движение на коли няма, там наблизо са само тая църква и паркинга на хотел Балкан, който си е с отделен вход.
Така че на никой минаващ с кола или пешеходец, не пречи така точно кола до знака да спре.

Знака според мен е поставен, че да може колата на нашия си Патриарх да минава, все едно 6 успоредни ленти са и нужни, понеже наблизо е резиденцията му, дето живее.
А вероятно причината този така да спре тук, както и аз, и разни други водачи е, че сигурно е отишъл до клона на ДСК с Частното банкиране, а тоя клон има отпред само 2 служебни места, и 2-3 Синя зона места.
Въпреки грамаданското празно място, формално само 4-5 са паркоместата тук, ако и всичко друго да е ненужно широко пешеходно поле, и алеята на Патриарха за в къщи.
Та така.



Нямам против колата, но не е правилно да паркира така собственика. Щом има знак няма право да спира и няма значение колко място има. За това ги хранят такива хора със скъпи коли, защото си мислят, че всичко им е позволено.

Ето едно интересно видео с един забавен британски авто маниак (блогър) и въпросната Panamera на колоритен DJ :)


И аз го следя Шми-то :)
« Последна редакция: Януари 24, 2020, 12:24:37 от CJ7 »

Януари 24, 2020, 23:33:28
Отговор #1121

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Аз не знам дали съм рая , но обикновено ако мина покрай така паркирана кола винаги оставям своя знак !
Не ме интересува   кой наркоман каква кола кара , интересува  ме когато мина през подобно място със сина ми да не вижда подобен пример на такъв наркоман паркирал така , защото  иначе гарантирано прави 3 детайла, пък АКО да съм от раята ........

Януари 25, 2020, 00:02:16
Отговор #1122

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Аз не знам дали съм рая , но обикновено ако мина покрай така паркирана кола винаги оставям своя знак !
Не ме интересува   кой наркоман каква кола кара , интересува  ме когато мина през подобно място със сина ми да не вижда подобен пример на такъв наркоман паркирал така , защото  иначе гарантирано прави 3 детайла, пък АКО да съм от раята ........

Аз принципно не одобрявам подобен тип анонимни изпълнения по увреждане на чуждо имущество ... без значение дали е кола за 1000 или такава за 400 000 лв.
Според мен цивилизованият метод е да се обадиш на посоченият номер на знака 0700 .... и съобщиш. Ако си така да се каже заядлив, вариантите са няколко: примерно да чакаш докато не дойде паяка и дори повторно да звъниш и настояваш да пратят екип, а ако пък през това време дойде собственика на колата, вече лично да му предадеш посланието си, ако имаш смелост разбира се. Но да ходиш да оставяш подобни анонимни "знаци" както го наричаш, си е чиста проба хулиганство или липса на всякаква доблест :)
Смятам, че нарушаването на един закон, каквото очевидно има тук, трябва да се накаже с прилагането на този закон, а не да увреждаме чуждото имущество и после като някакви страхливци да се чупим от там ;)

Януари 25, 2020, 16:15:21
Отговор #1123

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
И аз абсолютно не удобрявам хулиганските прояви , кой говори за такива ?
Това с паяка е играно и работи при 20% от случаите, а като дойдат момчетата със скобите се плашат от такива номера с повтарящи се цифри и букви.
Мен ме подразни друго, думата рая , ако някой се мисли за бей, а останалите ги смята за рая  е много тъжно ..... просто констатация 

Януари 27, 2020, 18:30:42
Отговор #1124

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев



Януари 30, 2020, 22:53:04
Отговор #1125

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много готин Купър купе. Щом е еС, а не СД, поне не е гаден дизеляк мотор.


Февруари 12, 2020, 18:35:20
Отговор #1126

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Понеже качих преди седмици една червена Фиеста СТ, ето тоя път един син Фокус 1 Ген. СТ.

А Скубито рядка версия с 2 врати ВРХ съм го качвал, седи в нашия квартал до Мед. академия, ама ето му по-детайлни снимки сега.

Вектрата ОПЦ комби също си ни е съседка, и също ме кефи много.
Карал съм с тоя 2.8 литра 6 цил. турбомотор 300 конява Инсигния ОПЦ, и много вървеше.
Вектрата със само 30-40 коня надолу, и тя няма да е бавна кола.

Миатата дето е същата версия като моята, пък е готин тюркоазен цвят.

















Февруари 13, 2020, 18:56:44
Отговор #1127

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Понеже качих преди седмици една червена Фиеста СТ, ето тоя път един син Фокус 1 Ген. СТ.

Те Фиестите макари и от първите серии ST докарваха някакъв видимо по-агресивен вид, спрямо ST версиите на първа генерация Фокус  ;D На този май само лип спойлерчето над задния прозорец издава някаква наченка на агресивност ...  ::)

При следващият модел Focus ST вече има видимо по-голяма агресия

« Последна редакция: Февруари 13, 2020, 20:08:29 от dan4oteto »

Февруари 15, 2020, 01:10:47
Отговор #1128

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 01, 2020, 11:05:36
Отговор #1129

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
из нощните улици на Търново ...