Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426045 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 12, 2020, 21:20:52
Отговор #1160

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
това е масов автомобил, и няма място в темата, независимо колко добър модел е - по тая логика всички ще изпляскаме някакви хечбеци и среден клас седани, пкоито никога не са били и няма да станат класика. не се заяждам в никакъв случай, просто темата е за интересни нютаймери, а не за нови коли, които ни кефят

аааа, Марто , не така .... :D
точно от тия Мазди може да намериш на милион км след години.... за 10 - 15 години малко от сегашните автомобили ще останат в кондиция и почти без проблеми, вервай ми ...
 Лично набих 500 000 км на предното издание 6-ца и то дизел, бензина е още по безпроблемен, смених два лагера на предните главини и съединител на 330 хил км, НИЩО ДРУГО,  нема такова животно , а и си е красавица,  и то много практична

Юни 13, 2020, 11:11:54
Отговор #1161

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Прав си ,ама ве още не са никаква забележителност ,щото наистина са доста масов модел ,което е предпоставка да стане класика всъшност.
Цитат
аааа, Марто , не така .... :D
точно от тия Мазди може да намериш на милион км след години.... за 10 - 15 години малко от сегашните автомобили ще останат в кондиция и почти без проблеми, вервай ми ...
 Лично набих 500 000 км на предното издание 6-ца и то дизел, бензина е още по безпроблемен, смених два лагера на предните главини и съединител на 330 хил км, НИЩО ДРУГО,  нема такова животно , а и си е красавица,  и то много практична
   :)) :)) :))
След 20-25 години ,тези които не са станали на ръжда и скрап ще ги намират по гаржите и ще питат по форумите: "На дядо ми Мазда безиновата в какъв контакт се зарежда?"  :)) Ама то тогава и Фиеста щеше да стане супер рядка класика...   Как не я запазих тая скрап!? :))

Юни 13, 2020, 16:13:43
Отговор #1162

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
не оспорвам издръжливостта, нито дизайна .. просто колата не е....различна :) нито е била култова - както голф 1 или кефер, например - въпреки тяхната масовост.

Юни 13, 2020, 17:53:06
Отговор #1163

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
не оспорвам издръжливостта, нито дизайна .. просто колата не е....различна :) нито е била култова - както голф 1 или кефер, например - въпреки тяхната масовост.
Нали за това става дума. Прав си.  :winktongue:
Не уточних защото всеки е прав ,в зависимост от гледната точка ,аджеба. И да , колата не е за тази тема към днешна дата. Да се надяваме ,че ще влезне след някоя и друга годинка...   :))
За Рендето ,чакам от 91-92-ра (модела е спрян от производство) да стане ретро... И така до 30 години спрян от производство модел. (имам още да чакам 10на годинки май докато стане ептен ретро)   8)) През 2005-6 не го карах по паради защото не беше никакво ретро или каквото и да е таймер.  8)) Сега като кажа на някой ,че колата е 85-та година и усещам леко разочарование у събеседника. Как така  ,прилича на 60-тарска ,пък 85-та... нали!!?!
« Последна редакция: Юни 13, 2020, 18:17:23 от oldrat »

Юни 15, 2020, 00:39:57
Отговор #1164

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
това е масов автомобил, и няма място в темата, независимо колко добър модел е - по тая логика всички ще изпляскаме някакви хечбеци и среден клас седани, пкоито никога не са били и няма да станат класика. не се заяждам в никакъв случай, просто темата е за интересни нютаймери, а не за нови коли, които ни кефят

1.Всеки може да изплясква каквото иска, затова е сайта.
2.Ако беше масов автомобил, щеше да се вижда често, а не е така.
3.Нютаймер не може да е бил класика, тъй като е произведен СЕГА.
4.Кой може да предвиди кое ще стане класика?
5.Ако не беше интересен нютаймер, защо е награден?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юни 15, 2020, 08:43:55
Отговор #1165

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
... За Рендето ,чакам от 91-92-ра (модела е спрян от производство) да стане ретро... И така до 30 години спрян от производство модел. (имам още да чакам 10на годинки май докато стане ептен ретро)   8)) През 2005-6 не го карах по паради защото не беше никакво ретро или каквото и да е таймер.  8)) Сега като кажа на някой ,че колата е 85-та година и усещам леко разочарование у събеседника. Как така  ,прилича на 60-тарска ,пък 85-та... нали!!?!

Да ти имам проблемите с ... чакането и ретрото  ;D. Не се филмирай толкова. Аз с Кефера по ретро паради не ходя, но и ми е последна грижа кой колко го смята за ретро. И моят Кефер е точно 85г. .- мексиканка е и в Мексико ги спряха от производство чак 2003 година.
И сега какво - от 2020 до 2003 са 17 г. и да чакам още 13 години някой случайно да се "прежали" и да го сметне Кефера за янгтаймер или ретро?! Дреме ми.
Межу другото мексикански Кефер 2003 е на годините на Голф 4. А да ми намери някой 2003 мексикански Кефер на цената на Голф 4. Веднага взимам ... аме не 4ката де, а Кефера  ;D.  Нищо, че е на 17г. и не е ретро.
А цените аз лично ги знам много добре - запазен такъв Кефер мексиканка от последните 1-2 години от производството в Щатите тръгва от 12-13 хиляди долара нагоре ... в Европа цените в евра и пунди обкнновено са малко нагоре ... и на напълно оригинални и на много малко километри екземпляри цените спокойно минават 25-30 хиляди евра  ;). Нищо, че тези Кефери са мексиканки и (уж) не са ретро  ;D. И на 90тарски Кефери пак мексиканки (те пък са на годините на Голф 3ка и пак уж не са ретро) цените също скочиха доста нагоре и хубавите екземпляри спокойно гонят/минават едни 8 - 10 хиляди евра  ;).
Ето една мексиканка 2003 година в немското мобиле на скромната цена от 29900 евра. https://www.mobile.de/nl/Auto/Volkswagen-K%C3%A4fer-1600i-Ultima-Edicion-Euro-3/vhc:car,pgn:1,pgs:50,srt:year,sro:desc,ms1:25200_17_/pg:vipcar/300319260.html






« Последна редакция: Юни 15, 2020, 09:33:25 от Nik1600GT »

Юни 15, 2020, 15:54:34
Отговор #1166

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Във Велико Търново паркирано пред хотел Янтра



Юни 15, 2020, 17:19:39
Отговор #1167

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
А после се подиграват на Ладата,че се е произвеждала 40г.... :DИнтересно ми е как така са произвеждали Кефера чак до 2003 , като със сигурност не отговаря на изискванията за сигурност.Имам предвид резултати от краш тестове.

Юни 15, 2020, 18:52:39
Отговор #1168

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
А после се подиграват на Ладата,че се е произвеждала 40г.... :DИнтересно ми е как така са произвеждали Кефера чак до 2003 , като със сигурност не отговаря на изискванията за сигурност.Имам предвид резултати от краш тестове.

Не знам откъде черпиш инфо за резултати от краш тестове и с какво сравняваш. Ето клип с краш тестове на над 30на коли и бусове. Повечето са съвременни от 90те и нагоре. Не знам точно в коя кола/бус би избрал да бъдеш (вместо в Кефера) като гледаш тези краш тестовете!? Още първият краш тест на Алфа 156 от 2000ната година изглежда доста плашещ! Към 1.49 минута дават краш тест на Ситроен Саксо от 97ма година. Като гледам резултатите от тези краш тестове аз лично не бих предпочел да съм в нито в Алфата, нито в Саксото, вместо в Кефера. Пък и не само в тях. Апропо, по-добре да не се стига до там да изпробваме сейфти възможностите на доста от колите в реална ситуация. Включително и такива с висок сейфти рейтинг. 




 
 
« Последна редакция: Юни 15, 2020, 19:57:05 от Nik1600GT »

Юни 15, 2020, 18:54:19
Отговор #1169

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
А после се подиграват на Ладата,че се е произвеждала 40г.... :DИнтересно ми е как така са произвеждали Кефера чак до 2003 , като със сигурност не отговаря на изискванията за сигурност.Имам предвид резултати от краш тестове.

Защото зависи от държавата. В Мексико има много слаби изисквания за сигурност. До 2017 г. Нисан продаваше там модела "Тсуру" (познат на нас като Съни), който се произвежда от 1990 г. И то производството му бе спряно единствено защото Мексико затегна леко мерките за сигурност - Тсуруто е нямало нито ABS, нито въздушни възглавници, а са ги направили задължителни.